Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 50 732
  • 1 377
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 1 045
Мélisande, и аз съм с такава пералня. Нямам проблеми със затварянето - след тази позиция/показана на снимката/  го притиквам леко още малко и се затваря плътно.  Не съм там в момента, за да ти пусна снимка. Ползвам почти само системата idos от м.ноември до момента. За бялото пране изключвам автоматичното дозиране с препарат.

# 1 306
  • Мнения: 11 775
Melisande, и тук, и в темата за препаратите ставаше дума, че за автоматично дозиране трябва да са по- редки. Един от Персил- ите казваха, че става и не запушва. Питайте в темата.
Течните препарати , когато е налична система за дозиране, не изтичат. Онова, което сте чела е за перални без дозираща система 😊

# 1 307
  • София
  • Мнения: 1 749
Супер, благодаря за отговорите

Не мога да разбера кое ви е чудното за гера какви барабани глупости. Нали е автоматично дозирането. Ще си пусне един път препарат за предпране и един път за основното какво чудно има?

В поста ми това е отделен въпросц не свързан с Idos но може би не се изразих правилно. Четих че много хора слагат гел директно в барабана, (без да имат или ползват Idos) та тогава как се случва с предпрането?

Мélisande, и аз съм с такава пералня. Нямам проблеми със затварянето - след тази позиция/показана на снимката/  го притиквам леко още малко и се затваря плътно.  Не съм там в момента, за да ти пусна снимка. Ползвам почти само системата idos от м.ноември до момента. За бялото пране изключвам автоматичното дозиране с препарат.

Моята обаче не се затваря и при натиск 🫨 още не съм я ползвала и се чудя дали да правя рекламация?

# 1 308
  • Мнения: 1
Здравейте, родителите ми търсят да закупят пералня до 1000лв. Видях, че често препоръчате https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wan28163by.  Те са харесали и
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-lfr61844be, тъй като има 5 години гаранция и е клас А. Може ли да дадете съвет, коя си заслужава повече или да препоръчате друга?

# 1 309
  • Мнения: 11 775
Здравейте, родителите ми търсят да закупят пералня до 1000лв. Видях, че често препоръчате https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wan28163by.  Те са харесали и
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-lfr61844be, тъй като има 5 години гаранция и е клас А. Може ли да дадете съвет, коя си заслужава повече или да препоръчате друга?
Бош-ът си заслужава повече, защото е с отварям казан. Точно това АЕГ е нисък клас и е с неотваряем казан. Това означава, че ако му се разбие лагер заминава за боклука, защото казанът не се отваря и няма как да се смени.
Под клас А вероятно разбирате енергиен клас. Не го гледайте това- то е изчислено и важи само за еко програмите.
За тази сума, Бошът е с по-добро съотношение цена-качество, а наистина добрите перални на АЕГ струват доста повече.
Това АЕГ си струва:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l7fee49ps

# 1 310
  • Мнения: 262
Здравейте, сдобих се с пералня на Бош с I-dos, (не ми е важна функция, просто модела го имаше) и имам следното питане:
Чета тук и по други места, че не е ок да се слага течен препарат в отделението за препарат, защото ставали отлагания по маркучите които не можели да се махнат с нищо, а трябвало да се слага директно в барабана.

Добре де, но като има idos ако реша да пробвам функцията няма ли пак да станат отлагания?
Също так не разбирам ако сложа гела в барабана и програмата има предпране как изпира, като гела се “изхвърля” още с първата вода?

Съшо така чекмеджето не се затваря напълно плътно и в ляво надстърча, причина ли е това според вас за рекламация,

Прилагам снимка и се извинявам за невежеството си




Аз ползвам i-dos с течен препарат вече 7 месеца и не съм имала проблем. Виждам, че напоследък доста се споменава Персил и може би ще го пробвам, но досега ползвам все Ариел, който май се води по-гъст. Но както казах - всичко си е точно.

И моето чекмедже е по същия начин. Ако те дразни много, обади се на съпорта на Бош и ги питай нормално ли е. През апликейшъна има бърза връзка с тях и досега са били много любезни с мен.

# 1 311
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 10
Следя темата за отзяващите чекмеджета на Bosch и ще ми е интересен евентуален отговор от апликейшъна им. Наскоро посетих физически магазин, понеже досега само онлайн се информирах - та видях, че дори и най-скъпите им модели бяха с недобре прилепващи чекмеджета, което е доста странно и не малък минус за уважавана марка, защото освен функционален, един уред трябва и да ти радва окото, особено когато никак не е евтин.

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 17:44 от wernisaj

# 1 312
  • Варна
  • Мнения: 25 293
Нашето прилепва плътно.
Много яка пералня, препоръчаната от Petiaivanov. Единственото, което се чува докато работи е поплискването на дрехите и финалната центрофуга. Много безшумни са започнали да ги правят, предишната ни беше като бетонобъркачка, мир на праха ѝ.

# 1 313
  • Мнения: 997
Здравейте, днес сутринта пуснах пералнята и сега когато я отварям да простра виждам, че има доста вода вътре в нея и дрехите са подгизнали. Какъв може да е проблема?

Проверих гумата до вратата дали не е запушена, но не беше.

# 1 314
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Здравейте, днес сутринта пуснах пералнята и сега когато я отварям да простра виждам, че има доста вода вътре в нея и дрехите са подгизнали. Какъв може да е проблема?

Проверих гумата до вратата дали не е запушена, но не беше.

Гумата на вратата как може да бъде запушена и какво общо има тя. Гумата уплътнява само пространството от шията на казана до люка. Вероятни причини са претоварване или запушена помпа, четки ако е с колекторен двигател и много други. Вие сте поредния потребител, който смята пишещите за врачки. Поне модела да бяхте описали. Толкова много причини може да са според пералнята, че форума не позволява толкова думи да се напишат в един пост. Не се заяждам, но е дразнещо да гадаем.

# 1 315
  • Мнения: 997
Гумата на вратата как може да бъде запушена и какво общо има тя. Гумата уплътнява само пространството от шията на казана до люка. Вероятни причини са претоварване или запушена помпа, четки ако е с колекторен двигател и много други. Вие сте поредния потребител, който смята пишещите за врачки. Поне модела да бяхте описали. Толкова много причини може да са според пералнята, че форума не позволява толкова думи да се напишат в един пост. Не се заяждам, но е дразнещо да гадаем.
Доста съм невежа на тема перални хаха Съжалявам за неправилно зададения въпрос, просто помислих, че може да е нещо лесно за оправяне . Ще се свържа с майстор, дано се открие проблема бързо. Благодаря все пак! Relaxed

# 1 316
  • Мнения: 4 756
При мен имаше такъв проблем от разместен маркуч. Беше паднал, не правеше чупка и връщаше вода.

# 1 317
  • Мнения: 1
Здравейте,става въпрос за пералня AEG L6FBG48S ,която има проблем със заключващия механзъм на вратата.При стартиране на програмата индикатора за заключване започва да примигва и се чува чукане,в следствие на което пералнята не тръгва.Веднъж вече е сменян този модул,но пак дава същия проблем.Бихте ли ми помогнали със съвет какво да правя?Да търся друг майстор или не подлежи на ремонт?

# 1 318
  • Мнения: 4 756
Питайте майстор, така по коментар как да кажем става ли. Ако повредата е чисто механична, вероятно може да се поправи.

За информация - КЗК е глобила вносителя на Miele в България за договаряне на цени и отстъпки.

# 1 319
  • Мнения: 1 045
vesima, чела съм, че на АЕГ има такива проблеми със заключването. При моята АЕГ е така от над 10 години- пробва да заключи и дава грешка. Понякога се налага по няколко пъти да пробвам стартиране  докато заключи и започне  програмата. Побвам да поразместя прането в барабана, превъртам програматора и в едит момент започва. Досадно е, но аз рядко ползвам тази пералня.
wernisaj, моята изглежда така Вероятно при определен модел има проблеми със затварянето.
almond_B, при мен с Боша се случи 2-3 пъти  да вадя мокро пране. Предполагам, че при мен се получава, когато прането е малко и не може да балансира. Тогава   не включва центрофугиране.

Общи условия

Активация на акаунт