Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 50 719
  • 1 377
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 045
Reni Angelova, Пералня BOSCH WAU28S60BY 9.0 kg, 1400 об/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР/като моята/ от Технополис/оферта на седмицата/  в момента е с цена 175 лв. над определената от теб. А в Зора е на 1169 лв.
Да допълня към колебаещите се между Бош и Миле, ако е от значение: на Миле на дисплея изписва на коя програма какво трябва да бъде максималното тегло на прането както и центрофугата стандартно на какви обороти е зададена за тази програма. На Бош WAU28S60BY  не изписва.

# 481
  • Мнения: 390
Bosch показва килограми, време и градуси, при избрана програма и отворена врата.

Иначе, наскоро пусках в една такава Bosch четири чифта маратонки, като ги сложих в някакви пликове за пране. Малко рисковано, но си викам каквото стане. На програмата за синтетика. Не знам дали е най-правилната. Мислех на вълна, но ми се стори, че няма да се изперат добре. Зададох 30°, 600 оборота и сипах някакъв препарат от DM, като нямам представа дали е хубав. Вднага след това пуснах и почистване на барабана. Нямаше поражения по пералнята. Дори центрофугира. Макар, че не се балансира много добре и имаше нелеки вибрации не се предаде. След това ги пуснах в сушилнята на програма за време, като зададох 1.30ч с включено Schonen +. Два чифта наведнъж е ок. Някои не бяха съвсем изсъхнали отвътре, но бързо доизсъхнаха. Не виждам да има поражения. Всички са от плат, дори на едни има малки кожени елементи.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 12:11 от plm_79

# 482
  • Мнения: 1 045
Много благодаря за информацията, plm_79! И се извинявам, ако съм подвела някой! Така се получава като не съм чела упътването докарай! Все се каня да си сваля на лаптопа всички ръководства на уредите, защото не ми се рови да ги търся на хартия.
Маратонки пера по 4-5 чифта, но в АЕГ на програма памук и дори  на 50 градуса. Центрофугирам на 1200 оборота, защото те са максималните. Няма проблеми нито с пералнята, нито с маратонките. Но тази старата пералня е на 18 год. и изобщо не я щадя. Ползвам я само за маратонки и постелки.

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 15:24 от Мари-ана

# 483
  • Мнения: 2 140
Маратонки (кожени и платнени) пера на Памук, 40 С, 1200 оборота, вода+, продължителност на програмата - 2:39 ч.
Пералнята (Миле) не трепва при центрофугиране. Даже е по-тиха, отколкото с дрехи.
Слагам различни - 2, 3 или 4 чифта.

# 484
  • София
  • Мнения: 8 587
И аз пера маратонки в Самсунга - на програма Outdoors пускам по 2-3-4 чифта. Не мърда при центрофуга, няма поражения по пералнята или маратонките (пера само такива от плат).

# 485
  • Мнения: 1 107
Аааа как перете маратонки по 2:40 часа не се ли разпадат ?

# 486
  • Мнения: 2 140
Аааа как перете маратонки по 2:40 часа не се ли разпадат ?
Хич.

# 487
  • Мнения: 82
Здравейте,

Само АЕГ ли имат технология като OKOMIX, която смесва предварително препарат с вода?

Необходима ли е? Не намирам полезна информация в Интернет, освен някакви рекламни материали.

Не успях да открия и друга марка, която да смесва препарат и вода предварително.

Ако някой ползва пералня OKOMIX, виждате ли някаква разлика?

# 488
  • Мнения: 107
Reni Angelova, Пералня BOSCH WAU28S60BY 9.0 kg, 1400 об/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР/като моята/ от Технополис/оферта на седмицата/  в момента е с цена 175 лв. над определената от теб. А в Зора е на 1169 лв.
Да допълня към колебаещите се между Бош и Миле, ако е от значение: на Миле на дисплея изписва на коя програма какво трябва да бъде максималното тегло на прането както и центрофугата стандартно на какви обороти е зададена за тази програма. На Бош WAU28S60BY  не изписва.

Аз съм с този Бош - не само, че показва килограми, но и като се ползва Speed perfect опцията, преизчислява килограмите. Simple Smile

# 489
  • Мнения: 11 767
Здравейте,

Само АЕГ ли имат технология като OKOMIX, която смесва предварително препарат с вода?

Необходима ли е? Не намирам полезна информация в Интернет, освен някакви рекламни материали.

Не успях да открия и друга марка, която да смесва препарат и вода предварително.

Ако някой ползва пералня OKOMIX, виждате ли някаква разлика?
Да, има разлика-никога не съм имала неразтворен препарат с нея и не е трик. Използвам предимно прахообразни препарати. Пералнята (моята е 9 серия) има качество на изпиране от най-висок клас. Сравнявам с Миле, Електролукс, Бош и Горенье, като последните две не използвам в момента, а преди време.

# 490
  • Мнения: 21
Здравейте! Преди няколко дни бях писала за съвет относно покупка на пералня за вграждане. Вариантът за по-малка свободностояща пералня отпада, тъй като няма как да се събере (след дълга дискусия с консултантката на кухнята). Изборът ми остава ограничен от оскъдното предлагане на такъв тип перални. Горният ценови клас не е във възможностите ми. И в крайна сметка остават Беко и Уърлпул като водещи, и още няколко бюджетни марки. Моля за съвет коя от тях да избера. Благодаря за отделеното внимание!

# 491
  • Мнения: 11 767
Беко си е е чист боклук- еднодневка,. Уърлпул е по- добре.

# 492
  • Мнения: 21
Благодаря! В моя случай искам да избера от двете злини по-малката.

# 493
  • Мнения: 2 140
Благодаря! В моя случай искам да избера от двете злини по-малката.
А не може ли да преосмислите и да поставите пералнята в друго помещение, за да можете да си купите читава машина, шкафът в кухнята, в който сте имали първоначална идея да поставите машината, да си го ползвате просто като шкаф.

# 494
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
И аз щях да питам същото - може би един план/дизайн на жилището - може на накой да му хрумне по-добра идея.

Аз лично не съм бил фен на пералня или сушилня в кухненския бокс, но е разбираемо с оглед на заварено положение и наличие на изградено ВиК, заради мивката.

Обаче ако се прави сега и основен ремонт имате много повече опции Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт