Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 50 407
  • 1 377
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 21
Благодаря ви за съветите! Жилището ни е твърде малко за нови решения, всичко е изчислено до сантиметър. Превърнахме хола в холокухня, за да се сдобием с още една спалня. И голямото ми желание беше уредите да са вградени, за да е по-естетично. С голяма радост поръчахме кухнята и едва след това се сблъсках челно с вградената пералня. Знам, че само аз съм си виновна, но първоначално се подлъгах по една Уърлпул "само за 799 лв". Истината е, че не съм и предполагала двойните цени само заради екстрата "вградена". Съжалявам много... Надеждата ми сега е все пак да успея да взема машина около 900 лв. Но разбирам, че ще е компромис с всичко.

# 496
  • Мнения: 41 249
А не можете ли да преработите шкафа? Някога и аз имах шкаф за вградена пералня (не разбирах какво точно е това) и не съм го използвала изобщо за целта, в него държах коша за пране и други препарати за миене и пране. Но доколкото помня е съвсем възможно да се изрежат прагчето и повдигнатата платформа и да се вкаран ормална пералня под плота. Или е и тясно?

# 497
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Би трябвало да е много лесно да се коригира шкафа - пералнята ще стръчи леко напред, но според мен проблема е, че на Делта няма да и харесва по този начин.

# 498
  • София
  • Мнения: 1 554
Благодаря ви за съветите! Жилището ни е твърде малко за нови решения, всичко е изчислено до сантиметър. Превърнахме хола в холокухня, за да се сдобием с още една спалня. И голямото ми желание беше уредите да са вградени, за да е по-естетично. С голяма радост поръчахме кухнята и едва след това се сблъсках челно с вградената пералня. Знам, че само аз съм си виновна, но първоначално се подлъгах по една Уърлпул "само за 799 лв". Истината е, че не съм и предполагала двойните цени само заради екстрата "вградена". Съжалявам много... Надеждата ми сега е все пак да успея да взема машина около 900 лв. Но разбирам, че ще е компромис с всичко.

Според мен, вземайте Уърлпула за 799 лв и не го мислете повече. Грижете се добре за нея и стискайте палци да изкара по-дълго. Като дойде време, ще я смените. Чак при следващия ремонт мислете за друго решение.

# 499
  • Мнения: 21
Провокирана от вашето съдействие и насоките за по-малка свободностояща пералня, още преди няколко дни се срещнах с консултантката на кухнята, за да обсъдим възможни корекции. Да, ама не. Не можело, нямало начин, щяло да се оскъпи. Е, повярвах, все пак и монтажът е поръчан от тях. И така моите неволи продължиха. Vilemina, благодаря за съвета! Май накрая така ще постъпя. От сърце благодаря на всички ви, които ми дадохте съвети и отделихте от времето си!

# 500
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Ех, тез консултанти, просто не им се създава допълнително работа. Ако може име на фирмата, че ще търся кухня по поръчка в близкото бъдеще и да ги имам предвид?

# 501
  • Мнения: 11 708
И аз бих искала да знам коя е тази фирма, че да не поръчвам нищо от тях. Съвсем сериозна съм.

# 502
  • Мнения: 2 138
Провокирана от вашето съдействие и насоките за по-малка свободностояща пералня, още преди няколко дни се срещнах с консултантката на кухнята, за да обсъдим възможни корекции.
Ако кухнята е в процес на проект - няма начин, да няма начин. Просто на консултанта не му се занимава повече с вашия проект и бърза да го финализира.

# 503
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Тя и да е напълно завършена, това, което е нужно е да НЕ се монтира вратичката, както и да се среже долу перваза, ако е бил предвиден за цяла дължина. Като цяло едни 20лв макс за тази модификация.

# 504
  • Мнения: 21
Кухнята вече е поръчана, договорът е подписан. Ще изпратя ЛС с името, защото не знам дали няма да е проблем. Julian, благодаря за съвета! В такъв случай мога просто да не взимам нищо и в момента на монтажа да се реши всичко.

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Вероятно е добра идея да изчакате с покупката, ако искате сложете тук и 3Д визуализацията на кухнята? Вероятно имате някакви снимки?

# 506
  • Мнения: X
Аз не разбирам, защо се съгласявате с проект, който реално ще ви струва по-скъпо във времето, ако за да нагодите визуално нещата, ще дадете пари за уред, чиито качества са съмнителни още със споменаването му. Не бих си причинила такова нещо, само заради едната естетика кухнята ми да изглежда като мебел и да не се виждат прозаични неща като пералня, защото там ще е и холът ми. Струва ми се, че на вас не ви се занимава, защото няма начин да плащам на някого да проектира нещо за мен и той да ми казва какво няма да стане!

# 507
  • Мнения: 21
Вината си е изцяло моя, така е. Кухнята е готова модулна. Аз просто избрах кои модули да включа. Ще изчакам засега с покупката. По време на монтажа ще решавам какво да правя. Тук получих много полезна информация. Благодаря на всички за съветите!

# 508
  • Мнения: 109
Здравейте,
В ново жилище под наем сме и имаме проблем с пералнята. С ММ сме в спор откъде е проблема. Откакто я ползваме основно по тениските забелязвам малки дупчици, все 1 нещо, ги е задрало. По 3-4 тениски изглеждат по 1 и същи начин. ММ провери барабана и каза, че според него не би трябвало да е от пералнята, а по-скоро от праха, който уж ги разяжда по някакъв начин. На някой да му се е случвало нещо подобно и да има представа каква може да е причината?

# 509
  • Мнения: 548
Пералня се проверява с чорапогащник. Взимате някой най-тънък, надявате го като ръкавица хубаво опънат и започвате да прекарвате навсякъде по барабана. Не трябва да закача или задира никъде. Ако закача някъде от там е.

Общи условия

Активация на акаунт