гастро проблеми?

  • 1 433
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,

На 22г. съм и уча в Анлия. Преди доста време започна да ми се появява доста неприятна болка в стомаха след хранене. През последния месец болката след хранене зачести значително, както и продължителността и'. Освен това болката е придружена от подуване на корема и газове. Друго нещо което започна да ми се случва от около преди 2 години е страшното къркорене на червата, което е много силно и упорито. Например, закусвам сутрин и ако не се храня 2 часа започва страшно да къркори, а това ме притеснява, защото например съм в лекции и само коремът ми се чува, ако хапна започва подуването и общо взето всичко стана като кръговрат. Откакто зачестиха тези оплаквания, се свързах с лекар в България, който ми каза да пия хапче за раздразненото черво, както и гавискон и нексиум.
С ходенето по голяма нужда нямам никакви оплаквания, освен че точно преди да отида усещам страшна режеща болка, все едно нещо ниско долу в корема ми ще се пръсне и е притиснато и това ме притеснява. Имам час за лекар след месец, но наистина се притеснявам да не би да ми има нещо, както и как ще протече прегледа. Исках да попитам след като ви разказах за симптомите ми вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 13 809
Прилича точно на това - СРДЧ, съчетано с някакво раздразване на стомаха.

# 2
  • Мнения: 856
Вероятно имате Синдром на раздразненото дебело черво. Ако е това, лекарите едва ли ще Ви помогнат особено и като цяло те много подценяват това състояние. Предписват разни хапчета, от които може да има временно облекчение, но те не лекуват за постоянно и проблемите след време се връщат. Общо взето това е един омагьосан кръг, както го описахте Вие. Човек трябва непрекъснато да внимава какво яде.

# 3
  • Мнения: X
Колко време след хранене е подуването? При мен е до една-две минути! Не зависи от вида на храната, дори от вода пак става. Издуване в долната част на корема (до краката), става твърд като топка и усещам налягане. Това дали е СРДЧ? От почти три години съм така и не е установена причина...

# 4
  • Мнения: 856
Колко време след хранене е подуването? При мен е до една-две минути! Не зависи от вида на храната, дори от вода пак става. Издуване в долната част на корема (до краката), става твърд като топка и усещам налягане. Това дали е СРДЧ? От почти три години съм така и не е установена причина...
Щом не е установена причината, значи вероятно и Вие имате този синдром. Като не могат да намерят реален проблем, лекарите поставят тази диагноза, а за нея лечение няма. Не й обръщат и голямо внимание, защото не е животозастрашаваща, но не отчитат дискомфорта и претеснението, което предизвиква..

# 5
  • Мнения: 21
Колко време след хранене е подуването? При мен е до една-две минути! Не зависи от вида на храната, дори от вода пак става. Издуване в долната част на корема (до краката), става твърд като топка и усещам налягане. Това дали е СРДЧ? От почти три години съм така и не е установена причина...

Вчера например хапнах салата за вечеря и 30 минути след това продължи подуването на стомаха с къркоренето на червата. Това не се случва всеки път, но често.

# 6
  • Мнения: X
teodora, ако пазите диети със салати и пр., къркоренето е от това. Отделно от целулозата. Щом е 30 мин по-късно подуването, значи може да е от вида на храната. А ниско долу ли е и усещате ли налягане, втвърдяване?

# 7
  • Мнения: 21
Цитат на:  link=topic=1500337.msg45604363#msg45604363 date=1668866329
teodora, ако пазите диети със салати и пр., къркоренето е от това. Отделно от целулозата. Щом е 30 мин по-късно подуването, значи може да е от вида на храната. А ниско долу ли е и усещате ли налягане, втвърдяване?

Здравейте, благодаря за коментара.
Подуването става веднага след ядене и продължителността е 30 мин. Не пазя диети, вчера беше случайност, че ядох само салата за вечеря. По принцип се храня много добре, не обичам и газирано. Подуването и къркоренето е ниско долу в корема да, някой път съчетано и с болка в стомаха. Не съм обръщала внимание за втвърдяване.

# 8
  • Мнения: X
И при мен става веднага подуването, храната още не е стигнала стомаха (образно казано), а ми се издува дебелото черво. От течности даже е още по-голям този ефект. Издуването е в долната част на корема, визуално е с размери на футболна топка, усещане за налягане и голяма твърдост. Твърдостта трае може би половин-един час, а пълно изчезване на симптомите не съм имала нито за миг последните почти три години.

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте,имам същите симптоми като момичето от Англия.Моля да споделите за добър гастро във Варна.

# 10
  • Мнения: 1
Получих болки долу ниско ,после и нагоре в ляво чак до пъпа.Лежах в болница,бях на системи антибиотик и обезболяващи.Изписаха ме, само с везум форте в къщи.Но болката отново се появи в ляво.Отидох на частен ,назначи ми 7 дни антибиотик,за газове,обезболяващи.След това колонаскопия и евентуално рязане операция на тази част на червото.,което ми прозвуча като усвояване на пари по пътека.Много съм притеснена.МОЖЕ ЛИ препоръка за ДОБЪР гастро в Пловдив.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт