Мами в Италия - Част 33

  • 13 070
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 388
Феямче, почерпих се с вкусна  тортичка. Muchos gracias!  Crazy

# 226
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не виждам какво щеше да се промени ако бяхме чакали още 5-10 години?
цените ще се вдигнат толкова, колкото пазара го позволи. Не отричам, че ще е трудно са ниакои, но ниама избор.
Не съм учила толкова години за да не знам тук какво ми се признава и какво не, може да е само за мое самочуствие и кеф, но искам всичко да ми се признава, безусловно!
Новината за сестрите бе поднесена по качествено различен начин. И докато миналя път, когато разказвах случая на колеги и познати ми казваха: не е възможно, нещо не си разбрала, този път моите познати и колеги ми казват: чу ли какво е станало в Либия? защо нито една от досегашните страни-членки не е подала молба са напускане?

добавям нещичко са пояснение (или допълнително объркване): не говоря от името на българка, живееща в България, а от гледна точка на моето лично положение и личен интерес на българка в чужбина плюс вижданията ми за глобалното развитие на България.

Мерси за спумантето, тортата ще я пропусна.




ne saglasen.  Rolling Eyes
i predi vsi4ki me pitaha kak se e polu4il tozi absurd i biaha absoliutno skandalizirani.

za diplomite... ami niakoj da ti e pre4il za rabota, pitajki dali ti se priznava da re4em srednoto obrazovanie? 6tot na men dosega nikade ni6to ne sa mi iskali  newsm78

# 227
До колкото си спомням миналия път следях събитията със сестрите в българскиа нет. Тук имаше някоия новинка за специално търсещите я. Докато сега само гоогле те прехварля към 60 подробни статии от итлианските медии (да не говорим са световните). Т.е. сега не става въпрос за осъдени на смърт българи, а са осъдени на смърт европейски граждани, има разлика, за съжаление в политиката човешкият живот няма еднакава стойност са всеки.

Диплома са средно образование не са ми искали, но и не работя по специалността ми на висшето, нямаше и да имам възможност. 

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 17:59 от gioia

# 228
  • Мнения: 3 388
Хей, как сте мамчета  Crazy
Аз ще задушавам спанах и ще правя совракоше с розмарин.
За дипломите да ви кажа, аз легализирах и преведох всичко преди да дойда в Италия- димплома за висше, средно, сертификати, какво ли не, сума пари дадох и никой нищо не ми е искал все още.
Моят мъж чул за медиците в Либия по радиото в колата като се връщал и беше шокоран от решението. И според него, решението може да бъде само политическо. Не мисля, че той знаеше подробности преди, но сега новината беше наистина навсякъде.

# 229
  • София
  • Мнения: 6 810
Здрасти банда!
Благодаря за стиснатите палци, утре ще докладва някой от фемили-то мерки и теглилки на мъжа.  Laughing

# 230
otivai da spish, che posle niama..... pitai Bimba  Joy

# 231
  • Мнения: 3 388
Ето по едно хубаво аперитивче за всички и специално за Клеми, да и дава сили и успех утре Hug


# 232
  • Мнения: 3 425
Айдееее КлемиSimple Smile Стискаме палциSimple Smile

Сонита,ти нещо много ни съмняваш  с тез въпроси около бременността Wink

Лени,как е свеки?

Гери,благодаря за пожеланията!!!

Феям,и аз се почерпих...ммммммммм

Лека от мен Simple Smile

ПП Аз на 1ви януари ще се усмихна по повод влизането ни в ЕУ,но нищо повечеSimple Smile

# 233
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здрасти банда!
Благодаря за стиснатите палци, утре ще докладва някой от фемили-то мерки и теглилки на мъжа.  Laughing

Клеми,стискаме палци за утре и 4акаме да се похвалите като се появи момъка. Hug  bouquet

Добра ве4ер и от мен  Laughing
Тия дни просто е някакъв малък ад тука  #Crazy

Милен4е,4естит Рожден Ден на патерици !   bouquet

Желая ти много Щастие,късмет и сбъднати ме4ти. И една хубава малка Маргаритка в на4алото на март  Hug

Докладвам,4е лелята пристигна сноЩи по живо по здраво и сега се гледат с Джулия в къЩи. Голяма радост беШе за вси4ки  Blush Дребната е малко по_добре и се надявам,4е за в петък Ще е ОК.
Толкоз от нас за сега. Бягам и до скоро   Hug


П.С. Феиам4е   Hug  bouquet

# 234
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не виждам какво щеше да се промени ако бяхме чакали още 5-10 години?
цените ще се вдигнат толкова, колкото пазара го позволи. Не отричам, че ще е трудно са ниакои, но ниама избор.

Ми не знам и аз след 5/10 години какво би се променило, но да ре4ем си представям някакво закрепване на икономи4еската ситуация и появяване (не казвам утвърждаване) на т.нар . средна класа, което явно, според това, което разказват Лени и Сонита, става в момента.

Аз Ще ти обърна въпроса : А според теб, какво то4но Ще се промени сега с влизането?
Щото според мен в настояЩата обстановка, България Ще бъде само поредния пазар (то пък да беШЕ и толкова перспективен, но явно сметките са направени #Crazy). Не смятам дори 4е по отноШение на 4уждестранни инвестиции Ще има някакво подобрение, даже ми се струва, 4е "завареното" положение беШе по_благоприятно. Сега като ги хване здраво данъ4ното, като стане невъзможно за малките инвеститори да минат туй онуй на 4ерно, като реШи великата българска администрация да ги обложи със здрави такси по вси4ки линии... еми според мен голям ентусиазъм няма да има. Да не говорим, 4е факта, 4е ни приеха без изобЩо да сме в кра4ка с критериите, на мен ми пуца и то здраво. Rolling Eyes
Само 4ужди интереси виждам и никакви такива за обикновения 4овек. А, да, и за тези, които ве4е окрадоха колкото можаха, съЩо виждам добри възможности в следваЩите няколко години. newsm78

Не съм учила толкова години за да не знам тук какво ми се признава и какво не, може да е само за мое самочуствие и кеф, но искам всичко да ми се признава, безусловно!

Е тц, не не съм съгласна с това. Не знам какво си у4ила, така 4е, не е насо4ено към теб ли4но Laughing, а принципно. Който е поу4ил в България (говоря за университет) и после е пробвал и тук, може да каже колко са разли4ни неЩата, в смисъл, 4е са по_напред тук и с програми и с вси4ко. Оставяме настрана хуманитарните науки, хайде да поразсъдим за другите. У4ил право в България. Какво то4но да му признаят тук? У4ил икономика в България. Пак не виждам как може да стане. Разли4ни етапи на развитие, разли4ни системи на обу4ение, разли4ни традиции и с това визирам един бг преподавател, който до онзи ден ми е преподавал икономика на социализма, а сега ЩЕ ме у4и на такава на свободния пазар. Еми малко ми е скепти4но. Инженери... тук го виждам по_добре. Да, но оЩе преди 15 години имах познат българин, който си дойде тук и си стана директно Шеф в една фабрика, заЩото вси4ко си ми признаха и знаеШ ли заЩо? ЗаЩото 4овека си МОЖЕШЕ. Не са го питали с колко е завърШил, дали са му там разни зада4и да се справи, успял е и толкова. Ето ти признание.
Сега, нямам международен опит, може би Джорджа Ще е добре да поясни, но не съм убедена, 4е да ре4ем на един италианец в Щатите му признават автомати4но дипломите. Rolling Eyes
Да не говорим, 4е минимум минимум, един приравнителен по езика си задължителен.


Новината за сестрите бе поднесена по качествено различен начин. И докато миналя път, когато разказвах случая на колеги и познати ми казваха: не е възможно, нещо не си разбрала, този път моите познати и колеги ми казват: чу ли какво е станало в Либия?

За това ти казах ве4е, според мен дори миналата година говориха пове4е.


защо нито една от досегашните страни-членки не е подала молба са напускане?

Да бе, само дето французите на референдума се изказаха масово среЩу Ес конституцията, в Холандия май и там имаШе лек пататрак миналата година, а за Шведите да не говорим Sick
Ами Австрия? Там дето има растеж и силна економика, май няма голям ентусиазъм към.

добавям нещичко са пояснение (или допълнително объркване): не говоря от името на българка, живееща в България, а от гледна точка на моето лично положение и личен интерес на българка в чужбина плюс вижданията ми за глобалното развитие на България.

Като българка в 4ужбина, единственото, което Ще ми се промени от 01.01.2007, е 4е Ще трябва да праЩам пове4е пари на майка ми. Shocked Или май най_добре, да си я докарам тука. Thinking

Т.е. сега не става въпрос за осъдени на смърт българи, а са осъдени на смърт европейски граждани, има разлика, за съжаление в политиката човешкият живот няма еднакава стойност са всеки.


Оле, gioia, голям куриоз е, 4е обикновено сме определено на подобни позиции, но по въпроса  Sick

Не вярвам, 4е автомати4но на България Ще запо4не да се гледа като на европейска държава и на народа като на европейски граждани. За съжаление, пак Ще ни с4итат за втора ръка. ОбобЩавам, ли4но аз, никога не съм се 4увствала така, но слуШам 4уждите оплаквания... та сигурно и сами си виновни за това. Не сме нито икономи4еска, нито полити4еска сила, нито както казах горе, толкова голям пазар, 4е да сме особено привлекателни...

Тая тема май не е много за форум а, по_ добре на лаф моабет да е... Щото аз нямам и способността да синтетизирам кой знае колко и си се губя сама в мислите. Close

# 235
  • Мнения: 764
 stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy
Дами,на6та леля,Клеми е родила без проблеми мом4енцето.Казва се Даниел,3700,50 см.Да и е жив и здрав,и много послу6ен Heart Eyes
 stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy stork-boy

# 236
Феиам, честно казано днес ми е все тая.  smile3507
Радвам се, че изкопчих енда усмивчица на Кала. Wink
Желая на всички повече оптимизъм.  Hug
Аз никога не сам се чувствала второ качество човек, но не ми беше особено приятно да ме насочват към едни дъълги опашки с надпис нон УЕ. Признавам че, от както имам италианско гражданство, чусвствам, че имам по-силна държава зад гърба си. Радвам се, че недоразумениата на НОИ ще приключат, радвам се, че за близките ми ще бъде по-лесно да пътуват и ако искат или се наложи да дойдат да живеят и работят тук. Радвам се, че няма да плащам болло на паспорта за да си отида до София. В общи линии, толкова, останалото ще видим ... Мисля, че Италия щеше да се намира в много по-тежко състояние сега ако не беше част от Европа и Евро зоната.
Възможно е мислите ми да са повърхностни и егоистични. Не отричам, че се уча да ставам егоист (приоритети). newsm08
Много добре си спомням как всички ревяха, когато закачиха лева кам марката, ама не ми се мисли какво щеше да стане, ако не го бяха направили. забелязала съм също, че мнозинството обикновено греши. Дано и сега да се потварди това иавление.
Лек ден на всички, извинете ако ви отегчих.  Mr. Green


Честито на Клеми, сестра и, майка и, аиде и на мъжа и ..... целувки и добре дошло на новото бебе!!!!

# 237
  • Мнения: 5 476
Добре дошъл на малкия Даниел!  bouquet
Леко възстановяване на мама Клеми! Hug



 Wink изчезвам,че днес имам натоварен ден -изпращам дъщеря ми на Малпенса и после съм на фризьор.

Лек ден на всички ви!  bouquet

# 238
  • Мнения: 714
Честито бебе на Клеми!     bouquet  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
Бързо възстановяване!

# 239
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиам, честно казано днес ми е все тая.  smile3507
Радвам се, че изкопчих енда усмивчица на Кала. Wink
Желая на всички повече оптимизъм.  Hug
Аз никога не сам се чувствала второ качество човек, но не ми беше особено приятно да ме насочват към едни дъълги опашки с надпис нон УЕ. Признавам че, от както имам италианско гражданство, чусвствам, че имам по-силна държава зад гърба си. Радвам се, че недоразумениата на НОИ ще приключат, радвам се, че за близките ми ще бъде по-лесно да пътуват и ако искат или се наложи да дойдат да живеят и работят тук. Радвам се, че няма да плащам болло на паспорта за да си отида до София. В общи линии, толкова, останалото ще видим ... Мисля, че Италия щеше да се намира в много по-тежко състояние сега ако не беше част от Европа и Евро зоната.
Възможно е мислите ми да са повърхностни и егоистични. Не отричам, че се уча да ставам егоист (приоритети). newsm08
Много добре си спомням как всички ревяха, когато закачиха лева кам марката, ама не ми се мисли какво щеше да стане, ако не го бяха направили. забелязала съм също, че мнозинството обикновено греши. Дано и сега да се потварди това иавление.
Лек ден на всички, извинете ако ви отегчих.  Mr. Green


Честито на Клеми, сестра и, майка и, аиде и на мъжа и ..... целувки и добре дошло на новото бебе!!!!


 Mr. Green Mr. Green

Ще се присъединя и аз към поздравленията към Клеми и фемили.


 Wink изчезвам,че днес имам натоварен ден -изпращам дъщеря ми на Малпенса и после съм на фризьор.

Лек ден на всички ви!  bouquet

 Shocked Shocked
Giorgia, искам и аз такъв натоварен ден Twisted Evil  Hug

Общи условия

Активация на акаунт