Избор на зимно облекло за дете на 1г5м

  • 1 132
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз май моите ги понавличам ама като ми е все студено-нали децата се обличат с една идея повече от родителя,а аз ако може зимата направо с юргана ще тръгна... Големият като бе бебе на 1,7 зимата температурите паднаха до -30 в Севлиево,тогава лежахме в болница и разбрах що е то истински студ, защото в София зимите са сравнително меки.Миналата година като се установихме уж трайно тук малкия от октомври до март съм го изкарала не повече от 10 пъти(уж да не го разболея,но батко му донесе нещо от училище и за мой ужас 4-месечното ми бебе февруари бе 10 дни на инхалации с Вентолин и Пулмикорт)...

# 16
  • Мнения: 4 766
Един космонавт и едни апрески/ботуши за времето, когато детето играе в снега, или просто върви извън количката.

Зимно яке и нормални затворени обувки за времето, когато седи в чувал в количката. Аз ползвах зимен чувал.

Никога не е имал повече от това, при положение че от бебе ходи по високите планини с много, ама много сняг.

На мен също ми е все студено, но считам това за мой проблем и съответно обличам детето си поне с един слой по-малко дрехи от себе си. Той е свикнал така и не му е студено.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Купила съм софтшел гащеризон, тънко яке софтшел и дебело яке с качулка. Като обувки боти, апрески и гумени ботуши, като зора ми е да му стават до пролетта Joy

Иначе децата ги обличам на слоеве и или нося допълнителен, или свалям. Шапки има една памучна и една вълнена. Ръкавици и шал за най-студеното. Всичко друго е в повече и затова гледам да купувам ако/като има нужда, особено за връхни дрехи.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 08:00 от Г-жа Букет

# 18
  • София
  • Мнения: 3 426
Миналата година синът ми зимата беше на тази възраст. За снежно време имаше ботушки и панталон от декатлон. Якето му беше от ХМ. Шапка и шалче също му слагах. От долу потник, блузка и тънко клинче. Обожаваше да  се въргаля в снега. За сухия студ имаше боти с подплата. Бях му взела и поларен панталон с горнище за планините като обикаляме.
Тази година взех същите апрески от декатлон. Панталон за сняг още няма, но засега ще го пропусна. Има и боти с пух. Единствено взех поларена яка, а не шал тази година (много по-удобна ми е за слагане).

Общи условия

Активация на акаунт