Приложна лингвистика във ВТУ

  • 321
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
11 клас съм, в момента се чудя каква специалност да запиша. Спрях се на ПЛ във ВТУ, защото езиците ми вървят (5 езика засега и още в бъдеще)
Въпросът ми е: Струва ли си да запиша лингвистика, защото съм чувала много коментари относно безработица и липса на реализация. Има ли хора с опит в преводачеството, който може да ми отговори?

Благодаря предварително Heart

# 1
  • Мнения: 3 729
Реализацията рядко е въпрос на специалност и винаги е въпрос на характер и лични качества. Каквито и умения да имаш, ако не успееш да ги приложиш, ще си останеш нереализирана. Никой няма да ти предложи страхотна работа на готово. За преводач и една проста филология ще ти свърши работа.

Иначе имах позната във ВТУ с приложна лингвистика с труден, рядък език. Много тежка специалност, започват малцина и завършват още по-малко. В нейния курс от 10 души в първи курс се дипломираха само четирима. А тя си намери работа още докато учеше. През лятната ваканция работеше като сервитьорка и една вечер дошли клиенти от страната, чийто език изучаваше. Поговорили си на родния им език, станало ясно, че скоро стартират проект и я поканили да кандидатства. След няколко години фирмата се изнесе от България, но все пак жената откара доста време при чудесни условия, натрупа опит и нямаше проблем с намирането на работа.

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 21:42 от Дидичка

Общи условия

Активация на акаунт