Извънматочна бременност - проблем след операция

  • 460
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте мами,след няколко опита този месец разбрах че съм бременна.Отидох на гинеколог но той не можа да потвърди бременноста защото била много рано от самото закъснение около седмица някъде мисля че беше.Трябваше да отида на преглед след 10 дена за да може да види дали има нещо или не в матката.При 7 теста направени положителни каза че е сигурно и че ще го видим следващия път.За съжаление след няколко дни ме хванаха страшни болки в корема наложи се да ме оперират по спешност оказа че извънматочна бременност която е разкъсала тръбата и стомаха ми се е напълнил с кръв.Опарецията мина успешно след като ми отстраняват тръбата.Искам са попитам нормално ли е вече съм 2 седмици след операцията на самия шев като го бутна понеже се мажа с един крем за бързо зарастване да има твърдо отдолу по самия шев и нормално ли е да ме боли мястото и болката да се мести към ануса.Нямам проблеми с изхождането след операцията си ходих нормално в нас също.Имам чувството че е от самата болка отстрани където е самия конец има леко зачервено и ме сърби.Моля ви да споделите какво да очаквам след това.Прегледа ми еак на 5 декември чудя се дали има повод за притеснение или е нормално това.

Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 22:45 от bubanka

# 1
  • Мнения: 427
Все пак е операция и то доста сериозна. Шевовете и мястото ще те дърпат дълго време, поне 6 месеца може да ги усещаш. Мястото е съвсем прясно оперирано, нормално е да е твърдо, да боли, да боцка, имаш и вътрешни шевове все пак. Радвай се, че си го минала, и си жива и здрава. Раната ще се оправи, постепенно дърпането и останалия дискомфорт ще изчезнат. Страшното е минало вече. Спокойно. Правете превръзки, почиствайте, мажете, с каквото са ви преписали и ще мине всичко.

# 2
  • Мнения: 1 827
Успокойте се,имам същата операция,поне 6 м ще се чувствате некомфортно.после ще мине.

# 3
  • Мнения: 11 394
Не, не бива така! Разбирам, че ви се иска да ви кажем, че и при нас е било така и да се успокоите, но това може да е много вредно и опасно за Вас.
Болката отива към ануса, а сте имали излив в корема /т.е. кървене в корема/ не бива да неглижирате проблема. Дори и да ви направи физиономия лекаря е редно да ви види хирурга. Да пипне корема и ако прецени да провери и с видеозон или както си знае.
Наистина - не ниглижирайте усещането си!
Вероятно е нищо, но идете на лекар възможно най скоро!

# 4
  • Мнения: 44
Не, не бива така! Разбирам, че ви се иска да ви кажем, че и при нас е било така и да се успокоите, но това може да е много вредно и опасно за Вас.
Болката отива към ануса, а сте имали излив в корема /т.е. кървене в корема/ не бива да неглижирате проблема. Дори и да ви направи физиономия лекаря е редно да ви види хирурга. Да пипне корема и ако прецени да провери и с видеозон или както си знае.
Наистина - не ниглижирайте усещането си!
Вероятно е нищо, но идете на лекар възможно най скоро!

Здравейте и благодаря за отговорите:)
Ходих сряда на преглед защото напипах нещо в лявата стена на влагалището и много се уплаших какво е и от какво се е получило.Лекарката ме прегледа и каза че всичко било нормално с операцията,шева,твърдото под шева ще изчезне с времето и ще омекне.Каза че матката и яйчниците ми са добре.Обясни ми че това което напипвам са фекалии от червото.Имала съм запек да взема хлабителни прахчета.Само че аз си ходя до тоалетна а това си стои там вчера ми се стори че го няма не го написах тази вечер пак като си вземах душ го напипах така колкото може по навътре имам чувството че е черво наистина но нормално ли е и дори възможно ли е да го напипам във влагалището и то отстрани.

# 5
  • Мнения: 11 394
Не, не можете да напипате чево и изпражнения през влагалището си и то сама!
Моля ви отидете при друг лекар на преглед.
Възможно е да е ръбица от шевове, но нека ви види и друг лекар!

# 6
  • Мнения: 44
Не, не можете да напипате чево и изпражнения през влагалището си и то сама!
Моля ви отидете при друг лекар на преглед.
Възможно е да е ръбица от шевове, но нека ви види и друг лекар!

И аз се учудих като ми каза че е това и че няма нищо обезпокоително.Въпроса е че гинеколожката която ми го каза при прегледа ме оперира.Тогава ме приеха по спешност.Каза ми че всичко е наред няма нещо сериозно. Не знам какво мнение да търся от тук нататъка.При условие че тя направи операцията и знае много добре какво е нали го вижда на вагиналния преглед на видеозона 🤔

# 7
  • Мнения: 11 394
Ами всеки лекар - гинеколог също може да види дали всичко е направено както трябва. Не е необходимо да е само тя. Няма какво толкова да е направила, което друг да не види. Спокойно си отидете при друг лекар и разкажете какво ви притеснява.
Ако е коректен новият лекар няма да я оплюе, но ще каже дали е съгласен или не с нейните предположения по някакъв начин. 

Общи условия

Активация на акаунт