Професионални серии за коса - тема 158

  • 72 051
  • 768
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 22 516
А защо се мъчите и не си я миете 2 пъти седмично?

# 661
  • Мнения: 2 579
Аз не мисля, че шампоанът ще е решението.
Защо не я миете по-често? Изобщо не мога да си представя колко неприятно е чувството да ходиш с мазна коса цели 4 дни. Очевидно дългото немиене не помага, за да спре да се омазнява бързо.

# 662
  • Мнения: 506
Нямам времето да я мия толкова често.Опитвала съм, беше ми много хубава с чиста коса, но предна вечер я мих 1 час и суших още 1 час.А като се има предвид че се прибирам в 8 у нас, ми е малко невъзможно.
Но благодаря на всички да съветите.

# 663
  • Мнения: 22 516
Как така миене 1 час?

# 664
  • Мнения: 506
Шампоан, балсам, маска, знаете.Тъй като ми е  до кръста слагам доста продукт и с този продукт пет минути, с онзи пет, а през това време са разни скрабове, душ гелове и то си се навърта.

# 665
  • Мнения: 629


Да споделя, своето постижение за година и четири месеца. И друг път съм писала, проблема с косата ми се получи вследствие на стрес. Падаше много, изобщо не мърдаше на дължина и за капак краищата се късаха много, а и два прекарани ковида. На снимката вляво не се вижда, но от накъсването, най-горният пласт беше станал с дължина около 10см. Просто бях отчаяна. Подстригване не помагаше, защото след него започваше да се къса още по-нагоре. Та благодарение на четене в тази тема, проба-грешка, търпение и големи обороти на ЗР, станаха нещата, има още какво да се иска, но доскоро се стремях към сгъстяване и превенцията на косопад, последните два месеца започнах да се стремя към израстване на дължина и плътността на косъма, който вече е здрав. За много хора това би било нормално израстване за този период от време, но с толкова проблеми с косата за мен е цяло чудо.

# 666
  • Мнения: 728
Здравейте,
След ламиниране на косата после може ли пак да се боядисва?

# 667
  • Мнения: 22 516
Браво, и моята дръпна много, след като оправих дефицити и благодарение на вас се грижа правилно за нея.Не ползвам скъпа козметика, но я третирам по правилата, които научих в темата.Мисля, че продуктите на Mediceuticals помогнаха много( серумите за косопад и шампоаните Фолиген и Целаген).
Ето косата ми октомври 2019 и декемрви 2022:
Скрит текст:



За шампоан за мазна коса Агентчето беше
препоръчала, ще го търся кой беше.
Аз бих препоръчала, като шампонирате косата, ( не ползвам за мазен скалп вече
шампоани аз), да сложите маска и излизате от банята.Вършите си работа и после измивате само главата.Аз така правя често.После нанасям балсам и пак си върша работа из нас.Или един път седмично да се шампонира и после продукти без измиване.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 12:47 от ДХ3

# 668
  • Мнения: 1 922
...
taamaraa, може да си вземеш и син и лилав шампоан и да ги редуваш.
Дъщеря ми е с лек балеаж и редува и син, и лилав шампоан.

В тази връзка да попитам кои марки предлагат син шампоан? Сещам се само за Фанола. Повечето сякаш са лилави.

# 669
  • Мнения: 3 280
IGK имат сини капки, които добавяш към сегашния ти шампоан или балсам Simple Smile
Сещам се и за Джон Фрида че имаше син балсам. Аз съм си купила синя семи- перманентна боя и разбърквам малко от нея в шампоана си.

# 670
  • Мнения: 147
Искрица , много благодаря!
Живанк@ , гледах това клипче https://www.youtube.com/watch?v=FdkG2_HagE8 и се насочих и аз към лилавата маска на редкен, след това фризьорката ми каза, че съм по-скоро за син шампоан, предложи ми Матрикс, тези открих - https://makeup.bg/brand/30149/#o[2245][]=462890

# 671
  • Мнения: 272
littlebutterfly

Вземете си био шампоан, аз реших да пробвам поради друга причина и косата ми спря да се омазнява. Буквално я миех на 10тина дне веднъж, защото й беше време, а не защото се омазняваше.

# 672
  • Мнения: 1 994
Как така миене 1 час?
Хихихи усмихна ме - и моята пущина ако искам да изглежда добре толкова време ми отнема. Минимума ми е 30 мин. ноооо ще трябва да ходя вързана после до следващото миене. Сещам се имаше един виц, че девойка отказвала среща, че ще си мие косата - май стори Wink

Страхотна коса ДХ3 Heart

littlebutterfly Вземете си био шампоан, аз реших да пробвам поради друга причина и косата ми спря да се омазнява.
Не разбрах каква е косата на питащата, но био шампоаните за моята са ужас - така се заплита, че после не мога да я среша.
littlebutterfly проблема може да е точно това, че я носите постоянно сплетена и вързана.

# 673
  • Мнения: 2 685
Моята коса също се омазнява многоо бързо, та какво ли не съм опитвала, обаче със сигурност разредяване на миенето не ми помогна хич.
Така ми изглежда косата - дълга, фина и боядисвана. Мислех си, че от боята ще се изсуши, но не, може би само в дните около боядисването съвсем малко по-суха, но после отново мазни корени..
Скрит текст:

# 674
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
И аз ахнах на косата на ДХ3! Машалла!

Определено не мия по 1 час!

За мазни корени съм препоръчвала горещо дълбоко почистващия на Вела, който е най-нежният ДПШ, който съм имала някога! Последната 1/4 от бутилката е скрита от щерката, която го обожава и излива със шепи (тийн брейн!)
 

Joico също имат син шампоан.


**************
И сега търся помощта ви за приятелка. Лафът тръгна от комплимента и, че косата ми (на камера) била изглеждала много жива и блестяща и аз разбира се изцепих, че знам всички трикове за блестяща коса. В момента в който го казах съобразих ( и си признах), че нейната коса е диаметрално противоположна на моята - моята е мека, тънка и с мазни корени, нейната е много плътна, много суха, къдрава. Та помагайте - какво да и препоръчам като продукти, подходящи за този тип коси?

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 16:26 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт