С каква храна храните котката си? - Тема 4

  • 32 818
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 341
Ето това е храната
https://petmarket.bg/produkt/spectrum-low-grain-chicken-turkey-c … n-2-%d0%ba%d0%b3/
А лошото е ,че малката ходи да яде от купичката на голямата маца.Тя е на 13 години почти без зъбки и и киснем гранулите във вода .

# 121
  • Мнения: 10 734
Тъкмо щях да напиша, че тази храна е подходяща за възрастни котки и кастрирани котаци, ама като стигнах до 8% пепел и се отказах.

Пристигна ми Смилата прословута, ама с какво ми пристигна... Парчета пластмасови-гумени боклуци! Първи и последен път поръчвам тази консерва!


Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 17:15 от amy_nka

# 122
  • Мнения: 264
Ето това е храната
https://petmarket.bg/produkt/spectrum-low-grain-chicken-turkey-c … n-2-%d0%ba%d0%b3/
А лошото е ,че малката ходи да яде от купичката на голямата маца.Тя е на 13 години почти без зъбки и и киснем гранулите във вода .
Здравейте
Пишете за процента пепел, че е 8%
Ние сме на n&d и пак е някъде там процента
С какво суха храна давате

# 123
  • Мнения: 10 734
Пепелта оптимално трябва да е около 6%. Иначе съществува риск от уринарни проблеми занапред, ако котката се храни само с такава храна. По-голям риск за мъжки кастрирани котараци. В ND има ли Дл-метионин?

# 124
  • Мнения: 264
Пепелта оптимално трябва да е около 6%. Иначе съществува риск от уринарни проблеми занапред, ако котката се храни само с такава храна. По-голям риск за мъжки кастрирани котараци. В ND има ли Дл-метионин?
тази която давам n&d prime за кастрирани
Не виждам да има- дл метионин
За какво е той?
Сега обаче намерих друга пак на n&d в която е написано че има тази съставка (прилагам снимка)
Каква друга храна бихте препоръчали?
Нали се гледат и състава на калций и фосфор за мъжките

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 07:19 от Moonsunstar

# 125
  • Мнения: 10 734
Дл-метионинът е за подкиселяване на урината, т.е., предпазва от образуване на кристали. Фосфорът трябва да е под 2% оптимално. Той товари бъбреците. Калцият - в съотношение с фосфора, и калият трябва да е в добро съотношение с фосфора.
За съжаление на повечето етикети не пише подробно кое колко е, все нещо не е описано. За това и РК имат вет диети.

# 126
  • Мнения: 264
Дл-метионинът е за подкиселяване на урината, т.е., предпазва от образуване на кристали. Фосфорът трябва да е под 2% оптимално. Той товари бъбреците. Калцият - в съотношение с фосфора, и калият трябва да е в добро съотношение с фосфора.
За съжаление на повечето етикети не пише подробно кое колко е, все нещо не е описано. За това и РК имат вет диети.
Вие коя суха храна давате?

# 127
  • Мнения: 10 734
Диемските гранули ядат моите.

# 128
  • Мнения: 264
Диемските гранули ядат моите.
Ще им погледна и на тях съдържанието
Но може би да сменя с тази в която има
Дл-метионин тя е друг вариант на n&d за да не сменям марката , знам че я харесват и иначе им понася
Благодаря за съветите

# 129
  • Мнения: 962
Аз затова не давам N&D. Хвалена, скъпа храна, а с толкова висок процент пепел!?
Храна със съдържание на фосфор близко до 2% никога не съм виждала. Може би е сред храните, които никога не съм заглеждала.
Отношението на калции към фосфор не трябва да бъде над 1,2. Четох в чужди сайтове, че това съотношение е по-важно от процентите на тези елементи поотделно.
Да, жалкото е, че не са много храните, за които е изписано подробно съдържанието в тях - и като процент месо, субпродукти, зърнени, и като аналитичен състав.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 560
Диемските гранули ядат моите.
А те с какъв процент пепел са?

# 131
  • Мнения: 10 734
7,8 % в рибените и 7,9% в пилешките. Имат в тях Дл-метионин.



# 132
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Изключително малко сухи храни са с пепел   под 7%, с подходящи проценти фосфор, калций. Изръчкала съм целия Зооплюс  и са  няколко само. А от тях кои ще се харесат е отделен въпрос - Sanabelle, Bozita,Smilla,
Concept for Life  - за тези се сещам по спомен. Аз давам Snabelle най-често. А мократа е задължително с максимално добро качество , но само през уикенда или ако е на лекарство. Имаме котарак. Дали пепелта  е от значение при женските, не съм наясно.

# 133
  • Мнения: 10 734
Ами, уж котаците са по-предразположени, от физиологична гледна точка, но и женски страдат понякога.

Пробвах Смила и не я ща повече. Във всички кутии има гумени боклуци в храната. Коя следваща да пробвам? Хем да е икономична, хем читава и без чужди тела в нея.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 560
Пробвах Смила и не я ща повече. Във всички кутии има гумени боклуци в храната. Коя следваща да пробвам? Хем да е икономична, хем читава и без чужди тела в нея.
Animonda Carny

Общи условия

Активация на акаунт