С каква храна храните котката си? - Тема 4

  • 32 239
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 498
Съвети как да си храня котката не съм търсила. Котаракът не желае гранули, а аз не желая да го насилвам да ги яде. В мократа храна има достатъчно вода. Той пие допълнително, когато е жаден.
Не съм видяла котка в естествената и среда да яде гранули. А пък ветеринар, който казва, че за да не се запуши, трябва да яде гранули, не бих посетила повече. Не давам съвети, само казвам аз как бих постъпила.

# 46
  • Мнения: 10 978
Съвети как да си храня котката не съм търсила.
Уау... доста хард. Тук сме да си помагаме взаимно и да споделяме мнения и съвети. Аз и да не съм спец, цитирам ветеринар  (човек, който е учил с години това, което ние не сме, но обменяме опит и съвети), специалист в своята област. Никой не "насилва" котката си да прави каквото и да било. Има елегантен начин да се накара котката постепенно да приема И друг вид храна. Моят котарак яде и паучове, и гранули. Котките трябва да пият вода! Течността в паучовете на практика не е вода. И води до разни запушвания, нещо, което ветеринарите често казват. Така че.. не тръгвайте с рогата напред, кажете благодаря и отминете. Всеки се учи и от чуждия горчив опит, не само от своя. Ако всеки отговаря със "Съвети не съм търсил" и "Мнение не съм искал"... то тогава защо ни е този форум?
ветеринар, който казва, че за да не се запуши, трябва да яде гранули, не бих посетила повече. Не давам съвети, само казвам аз как бих постъпила.
Не е казал това, а че трябва да пие вода. Котките, които ядат гранули, пият вода. Тези, които ядат паучове - почти не.  Не изкривявайте написаното от мен в предния коментар.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 22:27 от diziler

# 47
  • Мнения: 1 745
Нашата вет също ми препоръча да храня мачарока само с гранули. Пауч - рядко и то в допълнение към гранулите.

# 48
  • Мнения: 4 498
Доста хард е твоето възприятие на написаното от мен. Когато имам нужда от съвет, ще попитам. И на мен ветеринар ми е казвал, че котарака трябва да яде само гранули, ако може Роял канин, които имат зърно. Няма значение дали в паучовете е точно вода, течност е.
Съфорумка е споделяла многократно, че нейни мъжки котараци са се запушили от гранули. И забележи, ветеринар й го е казал. Така че всеки е с различен опит.
И последно, благодаря казвам, когато аз съм решила.
Допълвам. Не съм искала да изкривявам думите ти. За което се извинявам.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 23:31 от Minnie.Mouse

# 49
  • София
  • Мнения: 13 141
diziler, нашият ветеринар пък ни беше казал, че сами тровим животинките като ги храним с гранули. Това беше след като двата котарака се запушиха почти по едно и също време, без да имат родствена връзка и без да са на една и съща възраст. Единственото общо беше началото на храненето с гранули. Да, първоначално минаха на лечебна суха храна на РК, но това продължи около 1 месец. След това спрях напълно гранулите и до края на живота им не се запушиха повече. Единият живя още 12 години, а другият- 15.

На сегашните си позволявам да им давам от време на време гранули без зърно, но определено ме е страх да не стане нещо. Особено единият котарак много обича суха храна и ми е много притеснено. В котешката тема има котараци, които се запушиха от Аплаус, а тя е с много висок процент месо.

# 50
  • Мнения: 10 978
Аз не съм спазил изцяло съвета на ветеринаря ("постепенно му спрете паучовете, с намаляване"),  просто му ги намалих наполовина. Вместо 1 пауч сутрин и 1 вечер, му давам по половин. Но паницата с гранули уринари си е винаги пълна и си хрупа от нея (най-вече по нощите и ме буди). Тоест опцията да остане гладен... я няма. Сега хем яде гранули, хем яде паучове и разни консервички gourme, хем и вода пие. Преди купата с вода не я докосваше. Друг въпрос е, че се е научил гранулите да ги яде от шепата ми и само ме драска с лапата да му дам. Особено ако и аз ям нещо, се почва едно бутане с лапата с нокти, мале, мале....

@Minnie.Mouse, ОК. Разбрано...

# 51
  • Мнения: 264
Как разбирате че са се запушили мъжките котаци

# 52
  • София
  • Мнения: 13 141
Как разбирате че са се запушили мъжките котаци
Отиват да пишкат, но не излиза нищо или съвсем малко. Ровят, въртят се, мяукат тревожно... Аз ги хванах, когато все още капеше нещо и с лекарства и лечебна храна се оправиха. Но има и доста тежки случаи.

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Състоянието бързо се влошава, защото започват да се натрупват токсични вещества в организма, има отпадналост, повръщане, липса на апетит. Възможно е да се развият проблеми с бъбреците, бъбречна недостатъчност.

При съмнения за запушване, трябва веднага да се отиде при ветеринар.

# 54
  • Мнения: 10 978
Как разбирате че са се запушили мъжките котаци
Стои и не излиза от тоалетната с часове. Моят не мяукаше, не издаваше звук. Стои половин час в тоалетната и се напъва, гледа като хипнотизиран, сякаш заспива, но не мърда от тоалетната, после рови, разхожда се из къщата 1 минута и пак отива в тоалетната. Взех си отпуск в същия ден, за да го водя веднага на ветеринар. Иначе вечерта можеше да не го заваря жив. Запуши ли се... отравя се и може да умре. В случая не беше точно запушване, а цистит, но беше на ръба. 2 инжекции и хапчета, които трябваше да му давам 2 седмици. Сменена храна... само уринари. И така. Засега се е оправил. Не се наложи да му се слага катетър и т.н. Пак си пишка нормално.

# 55
  • Мнения: 3 998
Давам му 1/3 или 1/2 пауч сутрин и още толкова вечер. През останалото време гранули Royal Canin Urinary или Purina ProPlan Urinary
Аз също давам на РК уринари също и Брит, а потърсих тази на Пурина уринари но откривам само ветеринарна  май е лечебна , може ли снимка коя точно е?

# 56
  • Мнения: 264
Давам му 1/3 или 1/2 пауч сутрин и още толкова вечер. През останалото време гранули Royal Canin Urinary или Purina ProPlan Urinary
Аз също давам на РК уринари също и Брит, а потърсих тази на Пурина уринари но откривам само ветеринарна  май е лечебна , може ли снимка коя точно е?
Давате ги като профилактика или ос овно такава

# 57
  • Мнения: 10 978
Ами като основна храна. Като си има и паучове, но в по-малки количества отпреди.  Преди гранулите му бяха Роял Канин с пилешко, риба или патешко и Аллева също с тези вкусове. Взимам по 10 кг чували от емаг или сайта на Аллева, или Нечовешки магазин, мн. добри отстъпки имаше. Сега му давам само Роял Канин Уринари и Пурина Проплан Уринари.

Пурина Проплан има в магазини Стефанов (Нечовешки магазин). При онлайн поръчка и лично взимане от магазин, а не с пратка до адрес, дават 5% отстъпка. Отделно за нов клиент дават също 10%, та се регистрирах и с друг мой имейл, та общо  с 15% излезе по-добре като цена. Иначе са скъпи Пурина Проплан. Да не говорим за малките опаковки от 300 грама, няма смисъл. През първия месец след инжекциите мократа храна му беше само пастет Пурина Проплан Уринари. Слава Богу, хареса и гранулите, и пастета. Притеснявах се, че няма да иска да яде гранулите. Хрупа ги нонстоп. Ето снимка на пастет, също на голяма и малка опаковка с гранули.




И тези паучове са добри.

# 58
  • Мнения: 3 998
Тази лечебната не може да се дава всеки ден само в случай на проблем а Пурина е такава лечебна,както и РК уринари S/0. Бях писала за РК разлика между лечебната и профилактичната уринари в предишната тема.
Май месец моя котарак направи цистит беше на антибиотик,  инжекции и лечебна храна. След това мина на профилактична уринари ,както писах по-горе на РК и Брит + паучове  Феликс това му е основната храна (не давам друг вид гранули).

# 59
  • Мнения: 264
Тази лечебната не може да се дава всеки ден само в случай на проблем а Пурина е такава лечебна,както и РК уринари S/0. Бях писала за РК разлика между лечебната и профилактичната уринари в предишната тема.
Май месец моя котарак направи цистит беше на антибиотик,  инжекции и лечебна храна. След това мина на профилактична уринари ,както писах по-горе на РК и Брит + паучове  Феликс това му е основната храна (не давам друг вид гранули).
Добре , а тази на n&d мисля че се води профилактична. Не е от лечебната им серия
Взела съм от нея и я смесвам по малко с основната им

Общи условия

Активация на акаунт