С каква храна храните котката си? - Тема 4

  • 34 186
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 438
На Феринга това е традиционната им зимна серия, а за лятото пиле и фазан. Взимала съм и от двете, харесаха се. За съжаление и при мократа храна едната проявява капризи към определен вид, не помня кой точно. Дано няма проблеми с catz finefood, отдавна не съм поръчвала.

# 76
  • Мнения: 35
Как да давам gim cat denta tabs?
Много са големи, по-големи от голяма гранула. Иначе има интерес към тях, но не успява да ги захапе. Натрошени не ги иска.

А и...не съм ветеринар, но да кажа. При уринарни проблеми е по-добре да се яде мокра, а не суха храна. Има паучове на Mac's за уринарни и бъбречни проблеми, има и на анимонда, но не се сещам името им. Не бих давала нито про план, нито роял...според мен са лоши храни и се купуват единствено заради сериите им, които са хиляди видове, уж за специални нужди, но съдържанието е зле.

Последна редакция: пн, 19 дек 2022, 18:40 от GalaxyOwl

# 77
  • Мнения: 265
Shelma паучовете как ви се виждат като качество?
Пише без зърнени , консерванти, оцветители
И друг въпрос, за 24 часа с котешка тоалетна тип бентонит колко буци от пишканоопочиствате на котка

# 78
  • Мнения: 194
Shelma паучовете как ви се виждат като качество?
Пише без зърнени , консерванти, оцветители
И друг въпрос, за 24 часа с котешка тоалетна тип бентонит колко буци от пишканоопочиствате на котка
Според зависи колко вода пие котаранчо,но при нашия 4-5 големи буци. Той пие от котешко фонтанче с постоянно течаща вода и много обича да пие вода. За паучовете не мога да кажа,нашия е капризен и яде само определен вид.

# 79
  • Мнения: 27
Здравейте,
Имам нужда от съвет. Аз гледам на моя господин (1г и 8м ), като на собствено дете. Съответно държа да е хранен с качествена храна. Да, обаче вече е тийн и стана страшно злояд(още преди кастрацията).  
От бебе яде много мокра храна и не толкова суха, но винаги има от нея в купичката. Сега сме на Carnilove. Много я харесва и само нея не вади от купичката. Пробвахме с Lily's kitchen, Royal Canin, N&D (мострите ги обожаваше, но когато взехме цял пакет - отказа да яде)- но не му се услаждат толкова, а Brit - не му понесоха. Тук добре ли се справяме?  Знам, че най-добре е домашно приготвена, но е толкова злояд. Домашното месо едва едва го опитва. Относно мократа: както казах от бебе сме на нея. Преди ядеше по 1-2 пауча на ден, просто защото не опитваше от сухата. Сега намалихме на 1 пауч на ден. Половин сутрин и половин вечер и си ги търси като наследство. В началото бяхме с Nuevo, но нещо го развалиха, не ми изглежда толкова апетитно. Преди беше светло розово и добре смляно. Сега е тъмно розово и виждам много хрушял. Не си въобразявам, защото продавачката каза, че и други са се оплакали и тя спря да ги зарежда. Сменили формулата. Купувах му след това Hills, Optimeal, Shesir, CarneVale, Proplan: ядеше ги до едно време. Започна да обира соса и да оставя месото. И прекратих. Често срещаните Феликс, Уискас, Шеба и т.н за него са като отрова. Отвориха нов магазин и видях Vitakraft. Взех няколко вида и единствено си хареса тези с бял сос и всички с риба. За сега само тях изяжда нацяло. Но, не съм сигурна колко са качествени. Имате ли идея дали са хубави? Пробвахме и с консерви само сос - не ги иска. Не е ли в пакет, не го доближава. Ще съм благодарна и ако споделте от кои витамини (таблетки) сте доволни.
За сега е 6кг - британска. Не е много трътлест, постоянно скача и бяга.
Благодаря предварително,

Последна редакция: пн, 26 дек 2022, 20:23 от Freya Y.

# 80
  • Мнения: 265
Здравейте,
Имам нужда от съвет. Аз гледам на моя господин (1г и 8м ), като на собствено дете. Съответно държа да е хранен с качествена храна. Да, обаче вече е тийн и стана страшно злояд(още преди кастрацията).  
От бебе яде много мокра храна и не толкова суха, но винаги има от нея в купичката. Сега сме на Carnilove. Много я харесва и само нея не вади от купичката. Пробвахме с Lily's kitchen, Royal Canin, N&D (мострите ги обожаваше, но когато взехме цял пакет - отказа да яде)- но не му се услаждат толкова, а Brit - не му понесоха. Тук добре ли се справяме?  Знам, че най-добре е домашно приготвена, но е толкова злояд. Домашното месо едва едва го опитва. Относно мократа: както казах от бебе сме на нея. Преди ядеше по 1-2 пауча на ден, просто защото не опитваше от сухата. Сега намалихме на 1 пауч на ден. Половин сутрин и половин вечер и си ги търси като наследство. В началото бяхме с Nuevo, но нещо го развалиха, не ми изглежда толкова апетитно. Преди беше светло розово и добре смляно. Сега е тъмно розово и виждам много хрушял. Не си въобразявам, защото продавачката каза, че и други са се оплакали и тя спря да ги зарежда. Сменили формулата. Купувах му след това Hills, Optimeal, Shesir, CarneVale, Proplan: ядеше ги до едно време. Започна да обира соса и да оставя месото. И прекратих. Често срещаните Феликс, Уискас, Шеба и т.н за него са като отрова. Отвориха нов магазин и видях Vitakraft. Взех няколко вида и единствено си хареса тези с бял сос и всички с риба. За сега само тях изяжда нацяло. Но, не съм сигурна колко са качествени. Имате ли идея дали са хубави? Пробвахме и с консерви само сос - не ги иска. Не е ли в пакет, не го доближава. Ще съм благодарна и ако споделте от кои витамини (таблетки) сте доволни.
За сега е 6кг - британска. Не е много трътлест, постоянно скача и бяга.
Благодаря предварително,
Моите са двама и изяждат по 1 пауч и половина за деня,също са много капризни
Когато не искат и имам време им давам от ръка и после все едно им се услажда и си доизяждат сами от купичката

А за пишканото сутрин почиствам и изхвърлям по две големи буци от всеки,може би пишкат по няколко пъти на едно място или два или три пъти за денонощие не знам
Нека споделят и други

# 81
  • Мнения: 27

Моите са двама и изяждат по 1 пауч и половина за деня,също са много капризни
Когато не искат и имам време им давам от ръка и после все едно им се услажда и си доизяждат сами от купичката

А за пишканото сутрин почиствам и изхвърлям по две големи буци от всеки,може би пишкат по няколко пъти на едно място или два или три пъти за денонощие не знам
Нека споделят и други

  Наблюдавайте дали пият вода. 2 големи буци ми звучи нормално. Моя си има по 2 от всичко и тоалетните  са вечно пълни с находки.  Пие вода в хола и прехода до спалнята явно му се вижда много тежък и пак се спира да се налее.

# 82
  • Мнения: 11 456
 Знам, че най-добре е домашно приготвена
Хмм, няма такова нещо. Много хора са на принципа "каквото ядем и ние, това даваме и на котката", пълен абсурд. Дори една колежка, която ми се хвалеше колко много котки е гледала през живота си, отскоро има малко коте и ми се похвали преди 2 дни как ние ядем кренвирши и даваме на котето кренвирши? Моля? Те са пълни със сол и черен пипер. Котките не трябва да ядат каквото и да било с подправки. И пастет, предназначен за хората сигурно ще ядат, но и той е пълен с черен пипер и сол. Никакви сладки неща, никакви хлебни...
Аз мисля, че доста често сменяте храната. Запомнете какво яде и купувайте само от него. И да, не повече от половин пауч сутрин и половин пауч вечер. А паницата с гранули да е винаги пълна, за да започне да хапва и от нея. Моят котарак е сам по цял ден вкъщи. Сутрин половин пауч и вечер половин пауч, през деня, ако му се яде нещо ... хрупа от гранулите, понеже в паничката за мократа храна няма нищо. В първата си една година ядеше по 1 пауч сутрин и 1 вечер и не пиеше вода, сега мократа храна му е намалена  и яде повече гранули и пие вода нормално.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 284
Домашно приготвена на означава за човешка консумация.
Аз също, когато имам време им приготвям на моите домашна храна, като купувам месо, сърца, дробчета и допълнително добавям Felini complete. Храната е понякога сготвена, а понякога сурова и излишъка го замразявам.

# 84
  • Мнения: 4 605
Ние понякога варим дроб или сърца на котарака, само за него, без подправки. Одобрява се и си я изяжда. И от бульона пие.
Та да, както е отбелязала и Aila, домашно приготвена храна, не означава да яде от нашата храна.

# 85
  • Мнения: 27
 Знам, че най-добре е домашно приготвена
Хмм, няма такова нещо. Много хора са на принципа "каквото ядем и ние, това даваме и на котката", пълен абсурд. Дори една колежка, която ми се хвалеше колко много котки е гледала през живота си, отскоро има малко коте и ми се похвали преди 2 дни как ние ядем кренвирши и даваме на котето кренвирши? Моля? Те са пълни със сол и черен пипер. Котките не трябва да ядат каквото и да било с подправки. И пастет, предназначен за хората сигурно ще ядат, но и той е пълен с черен пипер и сол. Никакви сладки неща, никакви хлебни...
Аз мисля, че доста често сменяте храната. Запомнете какво яде и купувайте само от него. И да, не повече от половин пауч сутрин и половин пауч вечер. А паницата с гранули да е винаги пълна, за да започне да хапва и от нея. Моят котарак е сам по цял ден вкъщи. Сутрин половин пауч и вечер половин пауч, през деня, ако му се яде нещо ... хрупа от гранулите, понеже в паничката за мократа храна няма нищо. В първата си една година ядеше по 1 пауч сутрин и 1 вечер и не пиеше вода, сега мократа храна му е намалена  и яде повече гранули и пие вода нормално.


Нямам впредвид каквото ядем ние. Има специални рецепти за котета. Той даже рядко има интерес към нашата храна (говоря за домашни, чисти меса, не пържени, овкусени и т.н.). Сменяхме я, защото той отказваше да я яде. Бързо му омръзваха. Нямам намерение да го мъча с нещо, което не иска. Сега е на витакрафт и не смея друго да взема. Иначе, това което казвате го правим и ние. С разликата, че той вода си пие.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 756
Здравейте!
Наложи се да сменим храната на котката ( Prins за кастрирани) заради завишени чернодробни показатели. Близо 6 месеца я хапваше ,но се появи проблем и ветеринаря препоръча смяна. Вчера и взех Oaks Farm за кастрирани със сьомга. Смесих я със остатъка от старата ,хапва. Някой храни ли с такава храна,доволни ли сте?
Мен ме притеснява да не се раздриска,защото има чувствителен стомах.
Весело посрещане на Новата година! 🎁🎀🎊

# 87
  • София
  • Мнения: 12 284
Димяни не съм давала тази марка, но и моите нямат проблеми с храната.
Важното е че се приема добре, а и след като ветеринаря ти я е препоръчал сигурно е близка по-качество и подходяща.
Как разбрахте, че има проблем, за да пуснете чернодробни изследвания?

# 88
  • София
  • Мнения: 5 756
Не ми е препоръчана. Казаха ми да взема гастро на Роял ,но тя не я яде. Преди Prins хапваше на Роял Канин за капризни няколко месеца и взе,че се продриска,тогава я смених. Разбрахме за проблема след като започна да повръща на фонтан много жълто и след това и диария пак в същия цвят и направихме изследвания.
Ветеринарката каза,че е от храната най-вероятно.Тя не се храни с друго освен с гранула. Отнесе няколко пъти инжекции и близо месец лекарства. Сега на 2 януари ще видим биохимията и каква е.

Последна редакция: сб, 31 дек 2022, 11:02 от ♥ Димяни ♥

# 89
  • Мнения: 1 782
Оукс фарм е хубава като състав. Моят котак не я одобри обаче, и си хапва Есеншъла.
Гледай да е беззърнена и без захар храната.

Общи условия

Активация на акаунт