С каква храна храните котката си? - Тема 4

  • 32 816
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 264
Здравейте
Вашите котаци издават ли и други звуци докато мъркат, като прихъркване или нещо подобно ?

# 91
  • Мнения: 11 379
Моето си хърка докато спи, най-редовно. А мъркането си е с различни нюанси и децибели Grinning

# 92
  • Мнения: 386
Здравейте! Според Вас, храната на Purina ONE какъв клас е?

# 93
  • Мнения: 10 734
Същата като на Фрискис. Каквото виждаш в Кауфланд, независимо от цената, е един и същ клас.

# 94
  • Мнения: 1
Роял канин влажната храна е  да не казвам... сухата им нищо по добро от наистина добрите  производители. Роял и Hills не препоръчвам никаква. Смених  на британеца с Dibaq Sense линията  сега и си яде нормално и всичко .Пробвах и суха на Аcana wild prierie има доста силен аромат и въобще отказва да я пробва даже.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 273
Някой пробвал ли e Wild Freedom Spirit Of Asia ?
Имам от повечето други видове на тази марка, но тази не, а сега е доста намалена. Има и допълнително код за 12 процента, плюс моят 3 процента и излиза 60 лв за 6 кг, тоест по 10 лв кг и много ме изкушава да я пробвам и нея. Пепелта е 7.5 процента.
суров протеин   32.0 %
мазнини   18.0 %
сурови влакнини   1.8 %
сурова пепел   7.5 %
калций   1.1 %
фосфор   0.9 %
влажност   10.0 %

Към капризните котки, като лакомство, моите много обичат консервите с желе, азия и другите на косма - https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/cosma/cosma_thai/351352

Последна редакция: вт, 10 яну 2023, 09:55 от Aila

# 96
  • Мнения: 386
А кои са основните критерии за качествена храна (висок клас)? (Суров) протеин, витамини, пепел, мазнини (%)?

# 97
  • Мнения: 264
Здравейте
Коя марка е по добра според вас N&D или hills. За мъжки котаци, кастрирани на 1.5 г.
В момента сме на N&D за кастрирани
Гледам обаче съства и на Hills аналитичният състава е с по малко пепел фосфор и тн.
Но това ли е водещото само.
Все си мисля че N&D е по добра като качество
🤯

# 98
  • Мнения: 5 429
Hills е пълна с царевица и ориз, а беззърнените им видове не са нищо особено. Останете си на N&D, серията с киноа с по-ниско съдържание на пепел.

# 99
  • Мнения: 264
Hills е пълна с царевица и ориз, а беззърнените им видове не са нищо особено. Останете си на N&D, серията с киноа с по-ниско съдържание на пепел.
Благодаря за съвета, аз преди година точно по ваш съвет я взех и сме доволни.Просто днес като я поръчвахме и от магазина се мъчат да ме убедят че hills била добра .но явно не са само тези параметри важни
ИНаче ние сме на серията prime за кастрирани .Мисля че аналитичният състав е идентичен с тази с киноа

# 100
  • Мнения: 5 429
Weight Management беше с добър процент пепел, под 8%. Тя е с агнешко. Има някаква нова отново за кастрирани с вкус на патица, но там не им знам аналитичните данни.

# 101
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
N&D става ли и за по-възрастни котки (11-12+)?

# 102
  • Мнения: 5 429
Гранулите им са малки, стават напълно.

# 103
  • Мнения: 10 734
N&D става ли и за по-възрастни котки (11-12+)?
Не. Там висок протеин не се препоръчва   на ветераните. Пусни една биохимия и ще разбереш каква трябва да е храната.

И за големината също - на възрастните по-големички гранули, да могат да ги чупят, а не да ги гълтат без да ги дъвчат.

# 104
  • Мнения: 264
Weight Management беше с добър процент пепел, под 8%. Тя е с агнешко. Има някаква нова отново за кастрирани с вкус на патица, но там не им знам аналитичните данни.
Сега намерих weight management там е 7.9 пепелта
В n&d prime която сега давам е 8.90
Дали мога да ги редувам, защото и тази си я харесват много

Общи условия

Активация на акаунт