С каква храна храните котката си? - Тема 4

  • 32 598
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 194
Някой пробвал ли e Wild Freedom Spirit Of Asia ?
Имам от повечето други видове на тази марка, но тази не, а сега е доста намалена. Има и допълнително код за 12 процента, плюс моят 3 процента и излиза 60 лв за 6 кг, тоест по 10 лв кг и много ме изкушава да я пробвам и нея. Пепелта е 7.5 процента.
суров протеин   32.0 %
мазнини   18.0 %
сурови влакнини   1.8 %
сурова пепел   7.5 %
калций   1.1 %
фосфор   0.9 %
влажност   10.0 %

Към капризните котки, като лакомство, моите много обичат консервите с желе, азия и другите на косма - https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/cosma/cosma_thai/351352
Здравейте, купувам от серията по 2кг и редувам...всички ги харесва и хапва с удоволствие,също и Азия. Цената е много добра,но на мен лично 6кг опаковка ми е голяма ,затова купувам по 2кг...доста по-скъпо излиза обаче-18 евро. Мокра хапва само Cosma,но взимам малките консервите от 85гр.,защото не яде много. Лакомствата на Cosma също са много ги харесва и една напитка на Carny,като супа.
https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzensnacks/cosma_snacks/cos … kt_source=1068492
https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzensnacks/cosma_snacks/cos … kt_source=1068492
https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_ergaenzung/katze … kt_source=1068492

# 106
  • Мнения: 10 654
Хора, кажете спешно някаква храна (гранула) без никаква сол в нея. (освен тироидната на Хилс). Търся алтернатива на Хилса.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 540
Не съм обръщала внимание на солта, и погледнах сега състава на 2те марки, които най-често давам (Пуризон и Феринга). Първата има натриев хлорид, за Феринга не пише да има. Ето това излиза:
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/kotki_suha_hrana/feringa/feringa_adult/571063
С уговорката, че сме с мъжки кастриран котарак на 2 г. и показвам конкретната, която взимам. Не зная дали всички техни видове нямат.
П.П. Опитах се да дам линк директно към Състав, но не се получава. Ето тук:
Скрит текст:
Състав:
40 % птиче месо (сушено и фино смляно), картофен флейкс (модифициран), лигноцелулоза, 5 % тиква (сушена),4 % птичи мазнини, 2 % масло от сьомга, 2 % яйце (сушено и фино смляно), минерални вещества, 0,5 % сушени боровинки, 0,5 % котешка мента, фруктоолигозахариди (FOS), 0,25 % сушени червени боровинки.

Енергийна стойност на килограм:
ME (FEDIAF, 2014) 15,59 MJ / 3.722 ккал.

Добавки/кг: хранителни добавки: витамин A 25,000 IU, витамин D3 1,500 IU, витамин E (RRR алфа-токоферил ацетат) 180 мг, таурин 1,500 мг, метионин 3000 мг, селен (като натриев селенит) 0,1 мг, мед (като меден(II)-сулфат 10 мг, пентахидрат) 8 мг, цинк (като цинков оксид) 75 мг, йод (като калциев йодат, безводен) 1,5 мг

Без изкуствени оцветители, консерванти и аромати. Без добавена захар.
Не пише изрично без сол, но не се вижда и в състава...

# 108
  • Мнения: 10 654
Ами, май са малко храните, на които има информация за солта. Аз за това опитвам вече всички храни (гранули, паучове, пастети и супи). Защо ми е важно да няма сол в храната? За възрастните котки е изключително опасно, защото 90% от тях развиват високо кръвно, при което приемът на сол е абсолютно противопоказано.
Конкретно за храната, която посочваш, ако нямаше картофи, щеше да ми допадне. Картофите са източник на йод, както е и солта. При хипертироидизъм (най-често срещаното ендокринно при възрастните котки) приемът на йод е абсолютно противопоказано.
Търся подходяща храна за възрастни котки, аналог на тироидната на Хилс, която струва бая скъпичко и не я зареждат почти никъде.

# 109
  • София
  • Мнения: 12 243
Аз поръчах онази, за която питах и реално са си 3 пакета по 2 кг. Досега винаги така са ми идвали, не на един цял пакет.
amy_nka, а вариант да приготвяш ти част от храната, за да няма сол?

# 110
  • Мнения: 10 654
Вариантът е месо. Ама там имаме друг проблем - как да оставя месо когато пътувам. А и високопротеинна диета също не става за възрастни котки.

# 111
  • Мнения: 4 010
За зооплюс,някой да има код за поне 10%?

# 112
  • София
  • Мнения: 13 184
За зооплюс,някой да има код за поне 10%?
Новите профили пазаруват с отстъпка. Ако искаш, пращам покана.

# 113
  • Мнения: 10 654
Кои бяха нискобюджетните (икономични) марки консерви в Зооплюс, които се харесват обикновено и не причиняват диария?
Искам да пробвам купувайки промо голямо количество, ама толкова разновидности виждам, че не знам коя да избера... Rolling Eyes

# 114
# 115
  • Мнения: 10 654
Grinning Смила, ама коя от всичките ѝ разновидности?

# 116
  • София
  • Мнения: 12 243
Grinning Смила, ама коя от всичките ѝ разновидности?
Аз, а и моите котки не харесват Смила. А и без намаление, цената им е същата като на Феринга и Анимонда, когато са на промоция. За съжаление в момента сериозни промоции на тези марки няма, но аз имам още от поръчаните на Феринга на 50 процента намаление, както и 800 грама на Анимонда.
Ако някой мерна читава храна с хубава отстъпка отново, ще съм благодарна да сподели. Говоря за консерви, тъй като със суха храна съм се заредила.

# 117
  • Мнения: 10 654
Реших да поръчам само 6х800 от Смила, да видим домочадието какво ще каже за нея. Simple Smile Останалото запълних с вет диети на РК.

От тези желета на Пурина някой да е ял вече?

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 335
Здравейте,
взехме си малко женско британче на два месеца и половина.Досега е хранено там храна за малки котета Спектрум .Какво ви е мнението за нея ?До сега не я бях чувала.

# 119
  • Мнения: 10 654
Не я знам тази храна. Кой я произвежда?

Общи условия

Активация на акаунт