Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 860
  • 752
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 544
Оо сигурно се е увеличила но температурата на която ще ги суши е различна. От там ще пазите дрехите повече.
Естествено ако и на 7ма степен резултата не ви харесва - това вече си е субективно.

# 481
  • Мнения: 2 124
Pflegeleicht - превежда се Лесна поддръжка. Ако се върнете назад в темата, ми бяха препоръчали тази програма за смесени тъкани. Е да, ама не суши за прибиране в гардероб, както аз искам.
Ако сложите престилки, покривки и подобни сигурно ще ги изсуши до степен "напълно сухо", но не и по-плътни или с повече памук в състава си дрехи. За мен това е програма за синтетика.
Аз пък се чудя каква е функцията на програма вълна Thinking с тези 5мин за никъде. Да, пише, че не ги суши, но все пак.

# 482
  • Мнения: 61
Pflegeleicht - превежда се Лесна поддръжка. Ако се върнете назад в темата, ми бяха препоръчали тази програма за смесени тъкани. Е да, ама не суши за прибиране в гардероб, както аз искам.
Ако сложите престилки, покривки и подобни сигурно ще ги изсуши до степен "напълно сухо", но не и по-плътни или с повече памук в състава си дрехи. За мен това е програма за синтетика.
Аз пък се чудя каква е функцията на програма вълна Thinking с тези 5мин за никъде. Да, пише, че не ги суши, но все пак.
Точно така! Затова програмата се казва Лесна поддръжка. Иначе за вълната, дрехите май се слагат сухи.

# 483
  • Мнения: 2 124
Т.е само да се освежат? Не би ми хрумнало, пък и нали има отделна програма.

# 484
  • Мнения: 1 090
На Miele това е глупавото само на Памук и Експрес има напълно изсушено това за мен обезсмиля всички останали програми.
Аз не виждам логика да ползвам сушилня, ако след това се налага да досушавам по закачалки.
Всичко пускам на Памук и това е. Нямам поражения по дрехите.

# 485
  • Мнения: 2 124
НАПЪЛНО СУХО / нормално сухо  Schranktrocken имат всички без Finish Wolle /вълна/ и Lüften warm / Dry Fresh /топлото проветряване/
СПЕЦИАЛНО СУХО Extratrocken имат само Baumwolle /нормалната памучна, не икономичната/ , Bettwäsche /спално бельо, както стана ясно възглавници, завивки и др./ и Express  / кратка програма/.
Глупав германец няма! Има неправилно категоризиране на дрехите и избор на правилната програма - от там и незадоволителния резултат.
Програмируемите функции за степен на сушене и температура на охлаждане пипайте само ако сте прочели ръководството поне 25 пъти Joy и сте убедени, че същите зададени по подразбиране не са подходящи за точно вашите дрехи.
На СПЕЦИАЛНО СУХО "пържа" само хавлиени кърпи.

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 08:01 от •mimoza•

# 486
  • Мнения: 61
Аз на специално сухо суша и чаршафите, защото покрай ластиците са влажни на сухо. Иначе и аз започнах да ползвам само памук, като там суша  и синтетика + програмата за ризи също е много полезна.

# 487
  • Мнения: 1 090
Значи аз на Специално сухо, Extratrocken, суша всичко и нямам проблеми нищо не се пържи и свива, аз нямам време за влажни ластици и глупости да чакам нависени по закачалки.
Явно зависи и от качеството на дрехите.

# 488
  • Мнения: 2 134
Отдавна съм го писала и в подкрепа мнението на Piole1 пак ще кажа - основно суша на Памук, екстрасухо + Шонен. Нямам свито, нито “изпържено”.
И на мен с влажни участъци не ми се занимава.
С летните материи си позволявам да суша на нормално сухо (или както там се превежда).

# 489
  • Мнения: 6
Здравейте, от два месеца съм със сушилня на Bosch Home professional. Първа сушилня за мен. Въпросът ми е следния - защо  като приключи с програмата  при отваряне на капака се изключва директно и при включване  ми дава грешка, че е прекъснало захранването? От време на време се случва това, не винаги. По принцип няма проблем при отваряне на капака .Всичко правя по инструкция, пише след като се извадят дрехите, сушилнята да бъде изключена. Не съм звъннала в сервиза да питам, тъй като беше ми се случило веднъж, но се повтори пак:)

# 490
  • Мнения: 2 239
Аз всичко суша на програма Mixed fabric (1час и 19 мин),  на Бош, серия 6. Но барабана на сушилнята ми е запълнен на 1/3 от капацитета си. Винаги досега всичко ми излиза сухо. Имам позната, която я тъпче до горе и дори и на 3 часова програма пак са й влажни дрехите.

# 491
  • Мнения: 1
Купих си сушилня ,Холспен Аристон,какво ви е мнението за нея ,да знам че още не съм с разопаковала?Взех я на промоция онзи ден на 700лв.9кл.

# 492
  • Мнения: 2 134
Купих си сушилня ,Холспен Аристон,какво ви е мнението за нея ,да знам че още не съм с разопаковала?Взех я на промоция онзи ден на 700лв.9кл.
Имали значение мнението, можете ли да я върнете? Ако не можете - здраве да е!

# 493
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Аз всичко суша на програма Mixed fabric (1час и 19 мин),  на Бош, серия 6. Но барабана на сушилнята ми е запълнен на 1/3 от капацитета си. Винаги досега всичко ми излиза сухо. Имам позната, която я тъпче до горе и дори и на 3 часова програма пак са й влажни дрехите.
Най-често ползвам при АЕГ: My Dry, на степен слънце. Предвидена е да суши смесено пране, до 5кг сухо тегло. Излиза перфектно сухо, без нищо мокро по него.

# 494
  • Мнения: 11 637
Купих си сушилня ,Холспен Аристон,какво ви е мнението за нея ,да знам че още не съм с разопаковала?Взех я на промоция онзи ден на 700лв.9кл.
Пита се преди покупка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт