Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 23

  • 31 746
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 11 605
Електролукс за 1000 лв и Бош (4 серия) за същите пари са от един клас. Електролуксът има по-добри програми.

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 2 365
Основен минус на Беко, Електролукс и Аег е, че нямат филтър пред кондензатора, Бош има.
Това не го разбрах?
На 9000 серия АЕГ също няма филтър пред кондензатора. Преди години, на старите АЕГ имаше филтър пред кондензатора, но сега не знам техен модел да има - винаги съм го мислил това за плюс, а не минус, че са го премахнали.

# 557
  • Мнения: 140
Основен минус на Беко, Електролукс и Аег е, че нямат филтър пред кондензатора, Бош има.
Това не го разбрах?
На 9000 серия АЕГ също няма филтър пред кондензатора. Преди години, на старите АЕГ имаше филтър пред кондензатора, но сега не знам техен модел да има - винаги съм го мислил това за плюс, а не минус, че са го премахнали.

Точно така, никое АЕГ няма такъв филтър, без значение серията. Към момента обсъждаме актуални модели, разбира се, а не стари, които вече не са на пазара.

И защо го смяташ за плюс, че са го премахнали? Това е огромен минус. Без филтър пред кондензатора, много по-често би се налагало почистване в сервиз, отколкото на сушилня с такъв филтър, по простата причина, че без този филтър, кондензатора (а и цялата по-нататъшна система на сушилнята) се задръства с мъхове и ефективността му намалява, съответно сушилнята започва да суши все по-дълго и бавно, и в даден момент спира да суши. Утвърдените производители като Миле, Бош/Сименс/Неф, Аско и дори Горение (до преди да станат китайски, сега не знам) го слагат и определено има голяма полза от него.

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 2 365
Вместо два филтъра са сложили един по-хубав.
Чистиш един, вместо два. Ако погледнеш старите видеа - пак след време трябва чистене дори с два филтъра.
Ако същия ефект се постига с един, но по-добре изпълнен, с по-добро уплътнение се пести усилие.

# 559
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 738
Вместо два филтъра са сложили един по-хубав.
Чистиш един, вместо два. Ако погледнеш старите видеа - пак след време трябва чистене дори с два филтъра.
Ако същия ефект се постига с един, но по-добре изпълнен, с по-добро уплътнение се пести усилие.

Абсолютно правилно
 Имал съм много сушилни. Имал съм Сименс с 2 филтъра, сега имам Ariston и Whirllpool, с два филтъра. АЕГ-то ми е с един двоен горе. Първо, че е много по-удобно, второ няма разлика. Даже АЕГ по-бавно цапа долу от Bosch.

# 560
  • Мнения: 140
Вместо два филтъра са сложили един по-хубав.

Няма такова нещо. Колкото и "хубав" да е, единият филтър няма нищо общо с другия, ролята им е различна и единия НЕ замества другия.
Затова и АЕГ/Електролукс/Беко изискват чистене на кондензатора доста често(поне веднъж месечно, по спомен), при което ако не се внимава много лесно се огъват и повреждат ламелите.

При Бош и Миле самия кондензатор не се чисти или ако се наложи то е макс 1-2пъти годишно и това е така, именно заради филтъра пред кондензатора. Не случайно при тях се влагат и двата типа филтри. Или мислиш, че те не могат да вложат един "по-хубав"?


Абсолютно правилно
 Имал съм много сушилни. Имал съм Сименс с 2 филтъра, сега имам Ariston и Whirllpool, с два филтъра. АЕГ-то ми е с един двоен горе. Първо, че е много по-удобно, второ няма разлика.

Даже АЕГ по-бавно цапа долу от Bosch.

На вратата и на Бош, и на Миле са двойни филтрите, както и на повечето други производители...
Какви са тези Аристон и Уърпул с филтър долу? Стари модели ли?

Аег му прахосмучеш кондензатора през няколко цикъла, докато при Бош само изпираш филтъра, когато ти светне индикатора (обикновено веднъж месечно), а самия кондензатор си е чист именно заради този филтър пред него. Да не говорим, че навътре в самия кондензатор на Аег, без този филтър много по-лесно се наблъскват мъхове, до които не можеш да стигнеш и да почистиш в домашни условия. Това не мисля, че е по-рядко цапане на кондензатора.

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 2 365
Не, в книжката на АЕГ си пише, че се прахосмуче радиатора също веднъж годишно.

На практика не виждам логика от два филтъра, освен ако този на вратата не е читав.

Все пак той самия е двоен при АЕГ и според мен е все тая дали е долу или са го събрали хитро на едно място.

Всъщност обратната връзка от потребителите, като гледах клипчета от поддръжката и ремонта е, че сегашния филтър е по-добър от предишните два, както са били навремето.

# 562
  • Мнения: 140
На практика не виждам логика от два филтъра, освен ако този на вратата не е читав.

Все пак той самия е двоен при АЕГ и според мен е все тая дали е долу или са го събрали хитро на едно място.
Този на вратата е двоен и при другите производители, които слагат филтър и долу на кондензатора. Което може да бъде само плюс. Както казах, това са два коренно различни филтър, нищо хитро няма тук.

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 2 365
Този на вратата е двоен и при другите производители, които слагат филтър
Точно сега видях на Бош "двойния филтър" на вратата - ако ще го броим него за двоен, то в на АЕГ вратичката са два такива като на Бош един в друг, т.е. тогава е "четворен", с четири отделни "страници".

# 564
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 738
Не, в книжката на АЕГ си пише, че се прахосмуче радиатора също веднъж годишно.

На практика не виждам логика от два филтъра, освен ако този на вратата не е читав.

Все пак той самия е двоен при АЕГ и според мен е все тая дали е долу или са го събрали хитро на едно място.

Всъщност обратната връзка от потребителите, като гледах клипчета от поддръжката и ремонта е, че сегашния филтър е по-добър от предишните два, както са били навремето.

Целия тоя диалог е излишен. Черна Станция Ви обясни защо.

Моето мнение е, че АЕГ, са си направили изключително кадърно филтъра. Съпоставям ви го с други машини. Аз лично (макар че сега не я ползвам) нея от всичките най-много харесвам, поради безшумността си, начина на работа, контрола над температурата. Пък филтрите са много удобни. На whirllpool-a долу имам гъба, на Аристона е втора мрежа. Най-мразя, да пера тaзи гъба и напоследък като ме домързи, само я изсмуквам с прахосмукачката. А филтъра на АЕГ-то го чистя да 10 секунди на ръка.

# 565
  • Мнения: 140
Този на вратата е двоен и при другите производители, които слагат филтър
Точно сега видях на Бош "двойния филтър" на вратата - ако ще го броим него за двоен, то в на АЕГ вратичката са два такива като на Бош един в друг, т.е. тогава е "четворен", с четири отделни "страници".

А не е ли осморен, понеже има 8 "квадратчета"?

И на Аег, и на Бош филтрите на вратата са абсолютно идентични. Представляват две отваряеми пластмасови рамки, поставени една в друга, на всяка от които има филтърна мрежа.

Филтър на Аег:


Филтър на Бош:

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 13:58 от Не се сърди, човече

# 566
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Всеки е свободен да си купи това, което е решил. На АЕГ индикатора за кондензатора светва веднъж годишно и горе-долу толкова има нужда да се чисти. Вече 5та година си ползвам моята набедена за лоша 8ма серия абсолютно безпроблемно и без нужда от сервиз. От всяка марка можеш да изтеглиш къса клечка и да попаднеш на кофти бройка.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 13:57 от Не се сърди, човече

# 567
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 738
Един плюс на АЕГ, че все още, термопомпените им системи ползват само медни топлообменници и много по-мощни компресори.

Whirllpool-a ми е с алуминиеви топлообменници и когато дойде време за профилактика, внимавам изключително много, защото, много лесно се криви и леко да се пречупи, до тука е било.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 13:57 от Не се сърди, човече

# 568
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да си купя сушилня. Бюджета ми е 1000 лв.
Това харесах на промоция от сайта на технополис. Може ли мение, кой продук е по-хубав. Интересуваме кой мачка дрехите по-малко.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-CANDY-CSOE-H7A3TE-S/p/650030

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTH85205BY/p/684021

Приемам и други предложения.

# 569
  • Мнения: 140
Здравейте, искам да си купя сушилня. Бюджета ми е 1000 лв.
Това харесах на промоция от сайта на технополис. Може ли мение, кой продук е по-хубав. Интересуваме кой мачка дрехите по-малко.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-CANDY-CSOE-H7A3TE-S/p/650030

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTH85205BY/p/684021

Приемам и други предложения.

Бош. Не мачка дрехите. За тези пари май няма по-добра оферта в момента.

Общи условия

Активация на акаунт