За Вигантола?

  • 1 306
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
И Мила е на 10 капки, само че за един месец. И на мен ми се видяха много и я заведох на друг доктор. След малко по-обстоен преглед от този на джипката, потвърди рахита и 10-те капки за 1 месец. След десетина дена ходих пак при джипи-то, понеже няма промяна, изписа и по  1 таблетка Калций дневно. Аз пак отидох на друг доктор, защото много сдухах, и той, въпреки че каза, че е рано за ефект, отново потвърди рецептата. Така че сега я тъпча и с Вигантол, и с Калций. Обмислям и варианта за кварцова лампа, тогава се спират лекарствата. Пиши, моля те, какво стана и при втория доктор.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 164
На твое място, щом се притесняваш, щях да звънна по телефона на другия лекар - междувременно newsm78

# 17
  • Мнения: 8 505
...днес бяхме на консултация и педито изведнъж ме сюрпризира,че главичката на бебка,нещо и се струвала мекичка отстрани и това било признак за рахит  Sick.И, за да сме се били застраховали да взема да и увелича капките от тези две които и давах само сутрин-на 5 сутрин и 5 вечер-така една седмица,а после да продължавам на 3 сутрин и 3 вечер  #Crazy.Не знам,какво да правя....във вторник,ще отида и при друг лекар...

Не мога да го разбера това-лекарят казва нещо и то веднага се поставя под въпрос,особено когато не ни хареса.Започва се едно ходене на втори,трети,пети лекар...(защото ако пък вторият лекар каже,че всичко е наред,на кой от двамата ще повярваш,трябва да се ходи на трети-ей така,за арбитраж)dani777k,малко са лекарите,които изобщо се сещат да пипат главите на бебетата,за да им коригират дозата Вигантол.Ако нямах доверие на лекаря на дъщеря си,бих го сменила при първа възможност.

# 18
  • Мнения: 339
И нашата лекарка установи, че след втория месец на бебчо му е омекнала фонтанелата и увеличихме дозата на 2Х2 капки.Знам, че трябва да се следи внимателно, защото пък ако се предозира има опасност много бързо да се затворят фонтанелите, което също не е добре newsm78

# 19
  • Мнения: 3 092
Имаше един период може би месец в който давах по 6 капки Вигантол.Сега вече давам отново по две.Аз лично съм на мнение да послушаш док Peace
Е , можеш да се консултираш и с друг щом искаш Simple Smileмакар че моето скромно мнение е не си създавай излишни тревоги. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 5 026
В никакъв случай не давай такова количество!!! На моя позната на внучката , лекарката изписала по погрешка 4 капки дневно, та едвам оправиха детенцето. Консултирай се с друг лекар! Какво е това количество??? Аз давам един ден една, а на следващия-по 2 капки и така е от 20 ден до сега.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 580
В никакъв случай не давай такова количество!!! На моя позната на внучката , лекарката изписала по погрешка 4 капки дневно, та едвам оправиха детенцето. Консултирай се с друг лекар! Какво е това количество??? Аз давам един ден една, а на следващия-по 2 капки и така е от 20 ден до сега.
Е, хубаво, но ти лекар ли си и видяла ли си детето, че да кажеш колко точно капки да й се дадат. Все пак всяко дете е индивидуално. Както бях писала по-долу, синът ми преди година вземаше 8 капки, защото ИМАШЕ проблем - наистина - и то след консултация с ДВАМА лекари. По-добре ли е детето да е развило рахит и да не се предприема нищо? След като dani777k се съмнява, да попита и втори лекар и ако и той и каже същото, да взима мерки. Мисля, че мнението на лекаря е най-меродавно, а какви си ги говорим ние тук и какво си споделяме си е лично за и между нас.

# 22
  • Мнения: 5 362
продължавай да ги даваш до допитването с друг специалист. Мисля че за няколко дни не може да предозираш.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт