Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 72

  • 30 425
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 284
Да, и при мен е така, и не разбирам защо (и лекарите не ми го обясняват). Но аз си усещам като ми паднат феритинът и желязото под долна граница - почва да ми се вие свят, а хемоглобинът ми си е 120. Сега съм със сходни стойности като на nnnn82 и хемоглобинът ми е 147.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 22:53 от catty m

# 721
  • Мнения: 27 709
Хемоглобин 120 (и в долната част на нормата) не е ок, така че не се учудвам, че има и симптоми. Възможно е, ако човек дълго време е имал анемия или ниско желязо/феритин, да има симптоми на анемия, щом феритинът падне под определено ниво (даже и да е в референтните стойности).

# 722
  • Мнения: 492
Ползвам турския т3 -25 мг.Таблетката я деля  на 4.
Момичета , да пускам ли нещо друго?Консултация с хематолог ли да правя,има ли смисъл или да купя нещо и какво?
За доктор Ангелина Недялкова ли става въпрос?Тя  ми изписа т3,но как да запазя сега час за нея?Няма обявени часове за прием.

# 723
  • София
  • Мнения: 6 284
Щом си била при нея, обади се и виж дали могат да те вместят. Кога си била при нея? Кажи, че ти трябва контрола. На първо време според мен почни с вит. Д.

За желязото - не знам какво да те посъветвам. Хематолог при тези стойности не знам дали ще ти обърне внимание. Аз пих след МЦ по 10 дена (6 месеца), сега д-р Недялкова каза да спра за известно време, че то и без това една камара добавки ми изписа. Вариант е да изчакаш и да направиш контролни изследвания след 2-3 месеца да видиш накъде отиват стойностите, а междувременно да успееш за час при д-р АнН.

Иначе пия 3 пъти по 1/4 Т3 и 150 мкг. Тирозинт.

# 724
  • Мнения: 961
Момичета, искам да попитам при боледуване кога най-рано може да се пусне ТСХ? Днес трябваше да отида до лабораторията, но сутринта се събудих с температура и гадене. Не го пуснах, защото предполагам, че ТСХ се влияе от вируси и бактерии.

# 725
  • София
  • Мнения: 403
здравейте,

днес си пуснах контрола след 41 дни прием на Акутирокс по 5мл и резултатите ми са:
ФТ3 3,36 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 17.70 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 2.68 ulU/ml 0.27-4.2

от 13.02.2023:
ФТ3 3,10 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 16.40 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 1.61 ulU/ml 0.27-4.2

Според вас да увелича ли още дозата , например с 1мл ?

и още нещо фолата ми е над горна граница, а феритина под долна граница. Дали има зависимост?

# 726
  • Мнения: 961
здравейте,

днес си пуснах контрола след 41 дни прием на Акутирокс по 5мл и резултатите ми са:
ФТ3 3,36 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 17.70 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 2.68 ulU/ml 0.27-4.2

от 13.02.2023:
ФТ3 3,10 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 16.40 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 1.61 ulU/ml 0.27-4.2

Според вас да увелича ли още дозата , например с 1мл ?

и още нещо фолата ми е над горна граница, а феритина под долна граница. Дали има зависимост?

Как така ви се е увеличил ТСХ за 41 дни прием?

# 727
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не, не е налице, налице е непоносимост, а не алергия (въпреки, че в заключението е написано като едно и също, всъщност не е и това показват и антителата Simple Smile ).

jerami, този път не те разбрах съвсем. Simple Smile
Че имам някаква форма на непоносимост към глутена, е ясно. Въпросът беше налице ли е и Celiac.
Ами там се гледат съвкупност от фактори, защото е факт, че единия ген ти е положителен, обаче нямаш игa антитела, които са свързани с глутеновата алергия (както и иге, които са най-препоръчителни за изследване защото са свързани с имунната система), а имаш игг антитела, които са свързани с непоносимости. При всички случаи положителния ген вдига риска от отключване на такава алергия, но според мен е добре да изследваш и иге. При лактозната непоносимост нещата са доста по-ясни. Моя съвет е да си направиш хранителен тест за непоносимости. Simple Smile
Момичета, искам да попитам при боледуване кога най-рано може да се пусне ТСХ? Днес трябваше да отида до лабораторията, но сутринта се събудих с температура и гадене. Не го пуснах, защото предполагам, че ТСХ се влияе от вируси и бактерии.
Поне 3-4 седмици след изчезване на симптомите. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 11
Здравейте !Бях писала скоро в темата-от 20 год съм с Хашимото хипофункция.На 125 мгр Еутирокс съм.Пуснах доста изкледвания(ще се опитам да ги прикача) и ме притесни RF.Имам болки във всички стави.Дали съм отключила и друго автоимунно?Някой може ли да ме насочи към добър ревматолог в Пловдив

# 729
  • София
  • Мнения: 403
здравейте,

днес си пуснах контрола след 41 дни прием на Акутирокс по 5мл и резултатите ми са:
ФТ3 3,36 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 17.70 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 2.68 ulU/ml 0.27-4.2

от 13.02.2023:
ФТ3 3,10 pmol/l при реф.ст.3.1-6.8
фт4 16.40 pmol/l при реф.ст.12-22
tsh 1.61 ulU/ml 0.27-4.2

Според вас да увелича ли още дозата , например с 1мл ?

и още нещо фолата ми е над горна граница, а феритина под долна граница. Дали има зависимост?

Как така ви се е увеличил ТСХ за 41 дни прием?
Идея си нямам, лабораторията е една и съща.

# 730
  • Мнения: 117
Здравейте !Бях писала скоро в темата-от 20 год съм с Хашимото хипофункция.На 125 мгр Еутирокс съм.Пуснах доста изкледвания(ще се опитам да ги прикача) и ме притесни RF.Имам болки във всички стави.Дали съм отключила и друго автоимунно?Някой може ли да ме насочи към добър ревматолог в Пловдив

Мен започват да ме болят ставите като ми паднат хормоните. ФТ3 е много ниско.

# 731
  • Мнения: 11
roxx,сега се връщам да чета кои момичета приемат Т3.Ще го включвам на своя глава.Само дано и нещо друго не съм отключила

# 732
  • Мнения: 67
Здравейте,

През януари месец ходих на профилактични изследвания и получих шокиращи стойности от 7+ TSH. Живея в Англия и нямаше как там да направя допълните тестове. Прибрах се вчера и това са изследванията от днес.. 13+

Някои може ли да ми каже как да разчитам тези стойности. Ф3 и Ф4 изглеждат добре.. Имам записан час за ендокринолог за сряда .. но просто много се притесних сега.

Благодаря ви

# 733
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не се притеснявай нищо няма да ти стане до сряда, просто ще ти предпишат хормон. Simple Smile

# 734
  • Мнения: 67
Не се притеснявай нищо няма да ти стане до сряда, просто ще ти предпишат хормон. Simple Smile

Благодаря Simple Smile

Но защо толкова висок TSH? това не е ли много опасно? наистина не очаквах такива резултати. Жена на 26 години съм.

Общи условия

Активация на акаунт