На 7.5 мес. , а не иска да седи

  • 1 175
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не сравнявай децата;
всяко е само за себе си - моят син се обърна мног орано, но до годинката все се клатеше като пате, ако трябваше да седне на дупе.
Нещата се нормализираха Peace

# 16
  • Мнения: 2 271
Не се притеснявай ще проседи!Няма  начин!

# 17
Не се притеснявай, когато му дойде времето, ще седне.

# 18
  • Мнения: 391
И моята дъщеря късно седна -мисля ,че беше на 8 месеца като седна сама ,но това е така защото аз много късно започнах да я подпирам с възглавници .Бях пуснала тема за сядането и някои майки пишеха ,че децата им седнали чак на 10 месеца ,така че изобщо не се притеснявай. Бебетата са различни ,а и зависи какви упражнения са правени с бебето .Аз с моята никакви упражнения не правех,даже и по корем не я обръщах.Мисля,че няма защо да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 578
И моя бебо на осем месеца не можеше да седи, но аз започнах да го слагам, чак към 6,5. Опъваше се назад и си лягаше. Но някои бебета са така. Той и късно проходи - преди седмица, а е на годинка и 4 месеца. Консултирай се със специалист за твое успокоение, ама и те са едни....

# 20
  • Мнения: 2 622
Много добре помня,че голямата седна стъбилно на 9 навършени месеца.Малката пък на 8 м.Всяко дете се развива индивиуално.

# 21
  • Мнения: 4 915
Отидете на специалист - невролог, физиотерапевт, ортопед.

На 7 навършени месеца детето обикновено се научава да седи.
По-добре отсега да отидете на преглед, и да проверите дали всичко е наред, вместо да чакате и да се чудите.

Мисля, че твърде много успокоения, че всичко е наред, биха могли понякога да навредят, защото се губи време и ако има (не дай Боже) проблем, всяко отлагане е в ущърб.

И наистина има деца със забавено и затруднено физическо развитие, които имат нужда от специални грижи и упражнения. Няма защо да се заблуждаваме и успокояваме, че "ще седне, няма друг начин".

По-добре един преглед при специалист, който да се окаже излишен, вместо чакане в незнание и тревога, и евентуално закъснение.

Общи условия

Активация на акаунт