Отговори
  • Мнения: 20
Стари белези са от акне и шарка

# 1
  • София
  • Мнения: 35 098
Дупки се пълнят с филъри, белези се третират с лазер. Трябва ви комбинирана терапия от професионалист.

# 2
  • Мнения: 313
Белезите от акне и шарка, които са релефни се третират чудесно с микронийдлинг, ни не такъв в домашни условия и с ролер, а при дерматолог, като се кожата преминава през известен период на възстановяване- около седмица. Препоръчвам от личен опит Дерматология Денкова и др Джелятова и др Георгиевски в Дерма Акт. Рутината за кожата обаче също играе ключова роля- двойно почистване, редуване на активни съставки, добра хидратация. Успех!

# 3
  • Мнения: 344
Релефни белези от акне лекувах успешно с над 4 процедури с лазер.

# 4
  • Мнения: 1 281
Събсижин (subcision) се прави първо при дълбоки вдлъбнати белези - разкъсват се връзките между горния слой на кожата и следващия. Прави се с кюрета и локална анестезия.
Скрит текст:
После се слага филър, за да не "залепне" пак горния слой и да се вдлъбне. Може да се наложи и втори път да се направи, но има незабавен ефект, който се стабилизира във времето, възстановяването е много бързо, буквално ден-два (аз правих втори път след около година до пълното заличаване на оперативен белег). Трябва обаче лекар, не козметици и  подобни.

Ако се сложи филър преди да се направи това, филърът ще мине отстрани на самото залепване заради механичната преграда.
После се работи върху структурата на кожата и производтството на колаген и т.н. с микронийдлинг, дермабразио  и лазер, ако се налага.

Последна редакция: нд, 27 ное 2022, 05:56 от GlowFlow

# 5
  • Мнения: 20
[quote author=31какъв лазер и колко процедури?
Ако направя микронидлинг с какво се мажете за хидратация?Каква марка знам,че не трябва да има парфюм и алкохол...

Последна редакция: нд, 27 ное 2022, 11:28 от Grigoria de Vries 720868

# 6
  • Мнения: 344
Фракционен CO2 лазер, но точна бройка не мога да кажа, беше преди повече от десет години.
Бях пациент на ВМА, др Шеф.
Запишете си час за дерматолог, ще ви покажат снимки на пациенти преди/след, ще имате възможност да разберете колко пари са нужни и тн. Хубаво е да започнете скоро с консултация, защото процедури се правят зимния сезон, за да избегнете пигментация.

Общи условия

Активация на акаунт