Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.) - 10

  • 30 999
  • 394
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 440
Петната явно се влияят при всяка кожа от различни неща.
Колежката ми беше с мелазма,в един момент петната изчезнаха.Питах я с какво се е мазала,а тя каза Loreal RevitaliftLaser.Много се смях,а след това и казах че ме лъже.Закле се,че само това е ползвала...
Възможно е,не знам.Ползвала съм серията преди години и освен пухкава кожа,друго май не съм постигала като резултати.
Видях май Acnelyse на корицата.
В Турция исках да си купя,т.к. борим петна по ръцете и врата на ММ.Аптекарят обаче ми каза,че този продукт не е предназначен за това и няма да свърши работа.Предложи ми Expigment 4%.Колко работи не знам,ММ е много несериозен и маже веднъж в месеца...
Мен ме е страх да го пробвам,имам 2 мънички петънца,да не си докарам по-големи проблеми на без това сухата кожа.

# 16
  • Мнения: 22 786
Аз се мажа с Експигмент 4% и нямам проблем, но при някои кожи се получава зачервяване, и после кожата се бели.Така работи кремът, на моята кожа се е случвало едва забележимо веднъж.Ползвам го няколко години за 2-3м зимата, сутрин и вечер.

# 17
  • Мнения: 10 256
И аз мазах експигмент месец. Никакъв ефект при мен. Сякаш се пресуши кожата, пообели се съвсем тънко незабележимо. И го спрях, че сега по празниците не ми се стои състарена. Точно такъв ефект има при мен - като състарена ми е кожата.  Но като спрях се оправи. За сега друг ефект няма при мен.  Аз мазах на цялото лице. Грам промяна няма за месец. След нова година пак ще пробвам.

# 18
  • Мнения: 39 238
От експигмент не видях абсолютно никакви ползи. Минусът беше, че получих много черни точки- не мога си обясня защо.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 160
Единственото от което съм видяла ефект беше лазер. Отивам всяка зима при моята дерматоложка,
казвам кои пигментни петна по лицето да махне и с 1 процедура има резултат.
Стават тъмно кафеви, белят се и изчезват. Но не знам какъв и е лазерът - просто от години я посещавам и и се доверявам напълно.

# 20
  • Мнения: 22 786
Да, но пак е временно Sad Няма отърване от тях, за съжаление.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 160
До следващата зима, са излезли на други места по лицето...Smirk

# 22
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Да се запиша в темата с добри думи за крема Melanon на Medi peel (Корея)

Скрит текст:
Description
Skin Irritation Test Completed
Transformed Into Clear, Radiant Skin
Safe But Sure Brightening
Intensive Care of Facial Skin and Local Area
Medi-peel's unique whitening system with effective brightening ingredients will make your skin look bright and bright.

Other ingredients
Water, butyrospermum parkii (shea butter), butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated polydecene, betaine, dimethicone, niacinamide, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, beeswax, tranexamic acid, carnitine, ascorbic acid, cysteine, magnesium ascorbyl phosphate, alpha-arbutin, morus alba bark extract, trichosanthes kirilowii root extract, hamamelis virginiana (witch hazel) leaf extract, phyllanthus  emblica fruit extract, scutellaria baicalensis root extract, polygonum multiflorum root extract, angelica gigas root extract, phellinus linteus extract, paeonia lactiflora root extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, cimicifuga racemosa root extract, sophora angustifolia root extract, sesamum indicum  (sesame) seed extract, pancratium maritimum extract, acetyl hexapeptide-8, copper tripeptide-1, oligopeptide-29, oligopeptide-32, palmitoyl pentapeptide-4, glycerin, sodium hyaluronate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, vitis vinifera (grape) seed oil, tocopheryl acetate, peg-100 stearate, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, sucrose cocoate, sorbitan stearate, hydroxyacetophenone, paraffin, arginine, microcrystalline wax, ethylhexylglycerin, carbomer, 1,2-hexanediol, xanthan gum, adenosine, disodium edta, fragrance, polyethylene, ethylene/propylene copolymer.

Купих го уж да боря петната по лицето, но тази година са относително светли, а и на лицето слагам шитлоад от други продукти и някак неусетно почнах да го слагам само по ръцете. Приключих опаковката за ммм грубо 2 месеца и категорично петънцата по ръцете ми са силно изсветлели. Разбира се, че все още си ги виждам от 20 см, но положението от лятото, когато възрастта и слънцето едновременно се бяха погрижили за тях е коригирано поне 75-80%.

PS Ako ми попадне на добра разпродажба категорично ще ги купя отново, но из шкафовете имам поне 3 други продукта с претенции, че борят пигментацията, та мисля да ги употребя първо тях.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 17:08 от Agent Provocateur

# 23
  • Мнения: 10 256
АгентчеKissing Heart, гледам в iHerb го има. 35$ много ли са за този крема? Само от него не съм плескала.

# 24
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Много са! Да не си посмяла, Вики Simple Smile

https://www.ebay.com/p/23018343416
https://www.ebay.com/p/23018343416?iid=265221311880

A ето ти го и на половин цена и с американски селър! Останалата половина могат да се вложат в Просеко, само гледай да е DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) Wink


^^^ Ще трябва да създам курс "как се търси добра цена по интернет", че почвам сериозно да се притеснявам за мои дружки и други любими съфорумки, които трошат грешни пари!

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 17:09 от Agent Provocateur

# 25
  • Мнения: 22 786
А до Бг на колко ли
ще дойде?

# 26
  • Мнения: 10 256
Агентче, мерси. Закупих вече, знаеш ангела ми е слаб. Кой кво каже и покаже и съм на един клик. Сега остава да видя кога да мажа и него. Как се ползва това? В смисъл всеки ден, през ден, месец, два, почивки? Да очаквам ли белене нещо?

# 27
  • Мнения: 9 152
Като се сетя как се бях заровила веднъж да си взема нещо корейско....предложенията са много, все разни корейки с порцеланови лица на опаковките. И се чудех и маех...а си бях наумила, че ще намеря нещо супер ефикасно.😂
Та, хубаво е да има мнение от първо лице, благодаря👍 🌹  Мислех да питам в темата за корейска козметика за мнение, но се отплеснах с по- спешни задачки.
Моето петно в момента го мажа с Dark Spot - Коректор на Cosmtek. Лятото не винаги се пазих и се позасили пигментацията, но като цяло, бива. Пигманорм не искам повече да мажа ( подобен е на Експигмент), защото от него  кожата ми силно се зачервява, образува се кафява коричка и се бели. Твърде агресивно ми идва.
vici75, споделяй как ти действа крема, моля🙏

# 28
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
А до Бг на колко ли ще дойде?
Tи опитай през този линк - корейски продавач, на теб не ти трябва американски.
https://www.ebay.com/itm/MEDI-PEEL-Melanon-X-Cream-30ml-/2550350 … l4275.c1#viTabs_0
Чакай да си пусна VPN-а и да излъжа Ebay, че съм в БГ Simple Smile
Ето това излиза:
Subtotal (1 item)    US $12.90
Shipping    US $4.00
VAT    US $3.38
Order total    US $20.28

Сега остава да видя кога да мажа и него. Как се ползва това? В смисъл всеки ден, през ден, месец, два, почивки? Да очаквам ли белене нещо?
Аз мажех ръцете си всяка вечер, над него слагах някой друг по-хидратиращ или плътен крем (щото ръцете ми са най-сухото нещо по мен). Няма белене, няма дразнене. И на лице слагах няколко пъти, след тонер и серум, но си иска постоянството, което при мен е дефицитно.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 18:13 от Agent Provocateur

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 042
От този продавач Dodoskin в английския ebay обаче , с доставка от Корея до БГ излиза под 40лв

Общи условия

Активация на акаунт