Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.) - 10

  • 37 181
  • 448
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 315
Вит С-то най-добре на прах и точно преди използване да се смеси със серум някакъв.
Такъв с мерителна лъжичка имаха Философи, но бая пари беше. Може от Ординари да се вземе на прах. Лъжичката - по усмотрение да се замести н пръчица или нещо подобно.

# 316
  • Мнения: 39 804
Благодаря, че ни ги припомни.

# 317
  • Мнения: 275
Моля да препоръчате нещо за червеникави и кафяви белези от акне. Със смесена кожа съм.
В момента ползвам един хубав серум с азелаинова киселина, серум на Purito с пантенол и централа, правя си червеният пилинг на TO.
Неефективни са, уж леко избледняват белезите, но още си стоят.
Витамин С последно ползвах на Geek and gorgeous, мазничък, не забелязах особен ефект срещу пигментацията по челото и белезите.

# 318
  • Мнения: 4 042
Моля да препоръчате нещо за червеникави и кафяви белези от акне. Със смесена кожа съм.
В момента ползвам един хубав серум с азелаинова киселина, серум на Purito с пантенол и централа, правя си червеният пилинг на TO.
Неефективни са, уж леко избледняват белезите, но още си стоят.
Витамин С последно ползвах на Geek and gorgeous, мазничък, не забелязах особен ефект срещу пигментацията по челото и белезите.
Препоръчвам крема на Биотрейд , с него успях преди време да залича петна от пъпки. В момента го ползвам отново за нови петна. И задължително слагам  50+ фактор , въпреки че този е 30 фактор.

# 319
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета, как върви избелването, нещо ново и ефикасно?
От пилинга и крема с транексамова киселина не видях ефект.
Вчера обаче попаднах на американско предаване, в което пациентката имаше доста подобна на моята мелазма. Дерматоложката каза, че мелазмата е в най-дълбикоите тъкани, както обикновено, и й отказа пилинг или лазер, зе което жената реално беше дошла. Даде й хапчета трансексамова киселина ( 2 пъти дневно по половин)и след 2 седмици се очаква резултат. Ако може да се вярва на реалити (д-р Лий от ТЛС), имаше огромен резултат. Кремовете с транексамова май не вършат работа.
В момента сменям през вечер ретинол и пилинг с плодови киселини. Сутрин слагам билков серум против петна, не разчитам масло от шипки и пр да избели,  подариха ми го,. Но е добре за кожата. Вечер използвам един немски грем против петне на Грийн мастерс , взех го заради отзивите. Имам чувството, че той и ретинола ми правят кожата освен по-чиста  и доста по-свежа. Новите петна са по-бледи, почти като лунички на цвят.
И задължително 50 фактор.
Това е при мен, при вас някакъв напредък?

# 320
  • Мнения: 384
Reni93, Здравейте, може ли да кажете марката Ретинол от която сте доволни и крема на Грийн мастер

Последна редакция: сб, 10 фев 2024, 10:30 от bubanka

# 321
  • Мнения: 2 662
Reni,
А къде слагаш маслото от шипка в рутината? Знам, че коментирано много пъти, но се обърквам с тези 100 стъпки. Аз лично преди го слагах след хидратиращия крем вечер, но доста малко го ползвах.
Аз лично се отказах от лазер тази година, наблегнах на друг проблем, който имах на лицето - розацея и се мажа с крем против нея (лечебен). Почнах и супер редовна слънцезащита, още като стана сутрин от леглото, че аз не работя и не излизам веднага. И подновяване повече пъти през деня.
Та - в комбинация кремът против розацея и редовната слънцезащита, мустакът ми се скри почти. Според лекарката, която ми изписа този крем, като се тушира възпалението на кожата, пигментацията също намалява.
Но мисля да пробвам малко с масло от шипка да доизбеля каквото е останало.

# 322
  • Мнения: 39 804
Знам, че шипката е против бръчки, а малиновото масло е против пигментни петна.

# 323
  • Мнения: 2 662
Дават го и против пигментации, а аз съм си взела някакво с масло от безсмъртниче уж за по-голям ефект. Иначе - да, и за бръчки, но аз си имам нужда и от това вече 🤭.

# 324
  • софия
  • Мнения: 1 222
Обяснимо, заради високото съдържание на вит Ц в шипките. Доколкото изобщо този витамин действа на сериозни пигментация.
Аз, каквото можах направих с хидрохинон и ретинал. Сега спирам ходрохинона, защото станаха 2 месеца, оставам с ретинал и киселини-азелаинова и ферулова.
После - арбутин.

# 325
  • Варна
  • Мнения: 10 688
Здравейте!
Има ли ползвали от този крем за ръце за премахване на петна на Кудали и доволни ли сте?

https://galen.bg/kodali-vinoperfekt-krem-za-ratse-korigirasht-tamni-petna-50ml

# 326
  • софия
  • Мнения: 1 222
Да, но една опаковка и, разбира се, нямаше ефект. Не ми хареса особено и като апликация и не го повторих.
Ползвам много дълго време anti age на nuxe, заедно с избелващите продукти, което слагам и на лицето, така че петното избеля заначително.

# 327
  • Мнения: 72
Ретинолът е  https://makeup.bg/product/720215/#/option/1471597/
Не зачервява и изсушава.
Кремчето еhttps://www.green-master.eu/products/krem-protiv-petna
Слагам го вечер известно време след ретинола.Забелязах, че на моята кожа двете заедно дават най-добри изсветляващи резултати.
Но не премахват петната. Това при мен на 99%, но и 100 да кажа ще е вярно, направи единствено немският крем Пигманорм . И то много бързо, въпреки малко зачервяване и обелване, но наистина в много малка степен беше при мен. Гледам в огледалото-Снежанка. Изхвърлих коректорите. Върнах си самочувствието и май много си пояярвах. Когато постигнах желания резултат, реших да спра, все пак е с хидрохинон. И ме татуира такава вторична пигментация, че всеки ден избиваше по някое ново петно, отначало като сянка, после все по-тъмно. Уплаших се и повече не го мазах. Сигурно грешката е изцяло моя, но четох в американски, немски и т.н форуми, че повечето хора, да не кажа всички,  се сблъскват с този проблем. Лекарят ти предписва крема, но не може да гарантира как ще се развият нещата при теб.
Билковото серумче е на So simple, мажа го, когато се сетя, върху почистена кожа. Не очаквам избелване от него, по-скоро грижа за кожата. Нямаше да го купя, но ми е подарък. Изсъхва бързо, в началото леко лепне, но после се оправя.
Аз сутрин слагам някакъв хидратиращ крем, в момента е корейски с хиалурон, понякога един с рози на Авиа, задължително фактор преди излизане. Вечер след изчистване на кожата слагам пилинг с плодови киселини или ретинол, накрая немското кремче против петна. Понякога правя маска с кисело мляко или мед, обтривам с лайка и така. Борбата продължава.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 10 688
Да, но една опаковка и, разбира се, нямаше ефект. Не ми хареса особено и като апликация и не го повторих.
Ползвам много дълго време anti age на nuxe, заедно с избелващите продукти, което слагам и на лицето, така че петното избеля заначително.

Благодаря!

# 329
  • Мнения: 39 804
А има ли някъде отзиви за този немски крем против петна? Преди години го бях загледала и питала тук за коментари, но не получих такива.

Общи условия

Активация на акаунт