Мама в помощ е на ОКТОМВРИйските деца да пишат Коледни писма!

  • 11 860
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен в този мъглив ден  Simple Smile

Браво  на малките  Райчо и Радост, пожелавам им скоро да имат тичащи крачета.

Пропуснала съм гласуването за Дари , но за финала ако трябва ще се включа активно.

Дрина  весел празник да ти е жив и здрав

При нас нищо ново  осмо зъбче е на път и малко киселеем, готвим се за предстоящите празници и чакаме първия сняг  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 046
Здравейте , завърнах се от селската сватба, ама първо да поздравя Райчо и Радост за добрите постижения и техните майки за търпението   bouquet
Много се радвам за Дарито, нема ви кажа колко хора зарибих покрай тази сватба и как ги контролирах поне по 2 смс да пуснат  Laughing
Така сега да разкажа-не ми се смейте на мен ми беше сефте да ходя на селска сватба и гледах точно като теле в железница.
Първо булката с младоженеца и родителите и набор от момиченца  тънцуващи нон-стоп минаха през цяло село все едно са животни от зоопарка естествено със съпровод на музика народна , ама от най- народната .Интересното беше, че зад пеша вървящите младоженци се движеше булчинската кола украсена , както си му е реда , бавно пъплеща колона от коли натиснали клаксоните, а хората пред тях.
Стигнаха до общината и там извадиха на кръстницата една маса и стол, наляха и едно уиски , тъпан бие, гайда свири , насред улицата и пак хора и ръченици, колите свирят ,бомбички , за малко задръстиха и малкото движение, което го има в това село.
Така минахме през общината венчахме ги и оттам в салона , ама салона баш салон.Открай до край едни дълги маси, пейки, постлани с вестници или хартии кой каквото има, на 2-ма човека по една салатка , чашите трябваше всеки да си е осигурил от вкъщи. Не на такава сватба не съм ходила никога и затова ми беше супер любопитно и върха беше -когато дойде време за поздравленията -разбирайте събирането на парите. Като се изправи местния зевзек и като каза -а сега по стар български обичай да чуем какво дава свекървата , а тъщата , а кръстниците, а братовчедите. Не вярвах, че тази традиция все още се е сахранила и че в днешно време такива неща още съществуват, с Драго си приказвахме че само Горан Брегович трябваше да дойде с оркестъра си и картинката щеше да е пълна .
Музиката беше само народна и то от тази дето най-те влудява, да ме извинят феновете на народната музика , по принцип ми харесва, особено някое по развъртяно хоро , ама 2-3-4 , а 4 часа- ние останахме толкова-само това да слушаш. Ама хората играят и се веселят напълниха ми душата, то нали по селата се правят основно само погребения и да видите една сватба, направо ги съживи, кой каквото има облякъл, няма значение важното е че се веселиха и че сега ще има за какво хубаво нещо да приказват, поне половин година.
А и другото интересно за мен беше , поне на сватбите които съм ходила на кръстниците се играе с една питка и с някаква птица -бляк-или както беше на нашата сватба с кошница с алкохол и плодове, но са по едно нещо за кръстницата и едно за кръстника, А тука беше от страната на младоженеца около 3-4 торти , някакви мъртви птици поне 2 видях и питка и от страна на булката също толкова набор от така наречените дарове, и за всеки дар кръстниците и така наречени подкръстници се клатиха в някакъв много странен танц нещо като така нареченето от тях преселско хоро.Абе чудесии много.
Ох много се забавлявахме много се смяхме , и пак накрая нямах търпение да видя малкия и да си го гушна,отивам да го храня.
А на вас пожелавам коледно настроение Peace

# 32
  • Мнения: 5 283
Привет, момичета!
Дринка, честит ти рожденник   bouquet!
Надина, на интересна сватба сте били  Grinning!

Момичета, как опазвате елхата   Wink? Украсих я преди малко, но Валерия дърпа всичко, което и харесва и не знам дали ще устиска елхичката до Нова Година  Mr. Green?

# 33
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте, момичета! Днес благополучно си пристигнахме от Банско. Много ми хареса. До този момент не бяхме ходили с мъжа ми по този край. От хотела имаше организирана и екскурзия до Рупите - параклиса и къщата на баба Ванга, Роженския манастир и Мелник. Страхотно! Напълни ми се душата, такава красота! Лощата новина при мен, обаче, е че майка ми в петък следобяд, украсявайки за любимата си внучка прозореца в кухнята, пада и си чупи ръката, разбива нос и цепи устна. В гипс ще е 25 дни. И всички бяхме блокирали, чудейки се какъв вариант да измислим за гледането на Преслава. На татко шефът му напусна и сега и той е и заместник и шеф, брат ми до Нова година ще работят нон стоп, аз нямам отпуска, свекърва ми приключва финансовата година - абе ужас! Добре, че мъжът ми има отпуска и го пуснаха тази седмица, на Коледа ще си дойде, че има дежурство и пак заминава за Шумен за 27, 28, 29. А аз ще цъфна там на 29 вечерта, надявам се. 

# 34
  • Мнения: 5 283
Нашата украса  Heart Eyes елха
                                     венче за врата
                                     топчета от конци
                                     над вратата на детската стая
                                     над вратата на спалнята
                         

# 35
  • Мнения: 378
Здравейте мами,

аз успявам основно да ву прочета , ама чак сега имам време да пиша и то откраднато.
Четох за Дари - разплаках се - много ме натъжават такива неща, а напоследък просто не мога да се удържа, и само плача. направо не искам да чета вече за такив случаи - но в крайна сметка дали ще чета или не - те няма да изчезнат ..... и така.
 пратихме малко парички , гласувахме на loop-a, но момента с смс-ите съм го изпуснала че два дни не бях влизала във форума Sad
както и да е- радвам се че това желание е фаворит - дано успее!!!!!
момичета - кажете - вие ревливи ли сте - аз направо не мога да се позная - винаги ми е било мъчно за такива нещастни случаи , но винаги съм била по държелива на рев. но откакто е е родил тоз малкият - и просто не съм аз- на филми се разревавам , а пък за истинските случи - толкова се разстройвам , че цял ден все това ми е в главата - та споделете вие как сте.

относно зъбета дискутирахте преди време - ние сме си само с 4 броя за героя......


иначе и ние украсихме днес елхата - имаме си живичка в саксия - много и се радвам. На въпроса как опазвам елхата - просто тя е отвън на терасата и я гледаме през прозореца- хем не елхата и е по добре (живите не могат да търпят много топлина), хем аз съм спокойна за моят господин. Иначе в къщи навсякъде по стените и където сварих съм наслагала борови клонки и прочие , на прозорците имаме сняг и фигурноот него - абе много празнично Wink........

Бабка Жабка и Таня П. - весело изкарване и пътуване!

Дринка - честит ти рожденник- да ти е жив и здрав и да му се радвате още дълги години!

ММЗ - кофти това - дано бързо се възстанови ръката на майка ти!

Надинка- като те слушам - интересно преживяване сте имали Simple Smile това скоро май ще изчезнне от нашият бит - та направо ще трябва да си припомняме с разкази тези интереснотии Simple Smile

Толкова се радвам и за Райчо и Радост - все такива успехи да имат и да забравят проблемите!

хайде че моят пак реве нещо

целувки!


# 36
  • Мнения: 167
Добро утро мамчета!

Аз нали съм работник, та използвам докато не съм се разработила активно да напиша няколко реда, че в къщи не успявам.
Пожелявам много приятни изживявания на всички, които пътуват по света и у нас. На мен скоро няма да ми се случи Cry.
Много хубави украси сте нагласили  Peace, нашата я правиха мъжа ми и Рали и още не е съвсем завършена.

За Дари, аз успях да пусна няколко SMS, но дано не забравя и на 27 пак да го направя.

Zoroto, аз също съм станала една ревла. Преди също ми се е случвало, но много, много рядко и бързо ми минаваше, а сега като ме е налегнала една мъка, мога да си рева 24 часа в денонощието и пусто изобщо не минава. Смятам, че това е някаква депресия, но най-лошото е, че изобщо не знам как да изляза от нея. Нищо, което ми е помагало досега в момента не дава резултат. Опитвам се да си го обясня с вече "Хроничното" недоспиване, защото иначе, трябва да си призная, че психясвам, а това не е хубаво Naughty
Момичета, забравих да попитам има ли нещо нещо за купона /питам, защото мъж ми беше тази нощ и аз се чувствам ощетена Twisted Evil/

Приятен ден на всички, ще се опитам по-късно пак да пиша!

# 37
  • Мнения: 391
Добро утро и от мен!

Дринка, да ти е жив и здрав таткото, надявам се да сте се повеселили на купона.

Зори, аз пък винаги съм си била ревлива, като чета такива неща, винаги се разплаквам, на тъжни филми - също. Веско от всякъде се опитва да ми ограничи достъпа до такива нища, но няма как, това е действителността. А да не ви казвам, че и офиса ми е много близо до тази болница за ДЦП и постоянно ми се насълзяват очите като видя дечицата. Първоначално не знаех и все се чудех, защо тука има толкова много големи дечица, които ги возят в количка.

За украсата - украсили сме цялата къща, много е празнично и красиво. Засега сме сложили изкуствената елха, но тези дни ще купим една жива засадена в саксия, друго си е да замирише на борче. Рали много се радва и само иска да пипне топките, но нищо повече. Тези в коридора ги бута с пръстчето, за да се удрят в стената и е голям кеф.

ММЗ, много неприятна случка, дано бързо се възстанови майка ти и да може да се гледат с Преславчето. Аз не съм ви казвала за мойта свекърва, но и тя се изтърсила миналата седмица и то навън. Оставила Рали на баба ми и бързала да вземе храната от кухнята. Спънала се и паднала директно по нос, сега така се е украсила, но пак добре, че не е счупен. Отока в момента е около очите и изглежда, все едно не спираме да я биеме. Освен всичко това, като паднала, бурканите от кухнята се счупили и цялата била омазана с храната на Рали, даже в протмонето имаше ядене. Но противно на всички разкази, за лошите хора, на нея са й помогнали. Дали са й торбичка, салфетки да си избърше и т.н.

Весело изкарване на Танчето и Бабка Жабка!

# 38
  • Мнения: 2 494
Здравейте, майчета!!!
Ние с Йони се гледкаме, излизаме на разходки, както знаете от Надинка при нас до вчера си беше слънчево и топло и използвахме всяка минута да сме навън! Днес обаче и тук е студено и ще си стоим вкъщи.
Аз също пробвам Йони без памперс, вече 1 седмица, но от 2 дни ме бойкотира, мисля нарочно го прави, следобедите на 10 минути пиша в гащите примерно 3 или 4 пъти, незнам какво да правя  newsm78 No zasega prez denq nqma problemi, a sledobed e super vega tuk, taka 4e 6тe opitwame i dano uspeem. Даже беше почнала даже да ми казва.......... ще видим.......

ММз, много кофти това с майка ти, дано бързо се възстанови и нищо друго да не помрачава празниците ви!
Мишленце, сега прочетох и за свекърва ти, и на вас пожелавам от сега само хубави емоциии!!!

Зори, аз винаги съм си била ревла, сега пак като преди, не знам дали повече, но определено рева и за по-малки неща, а такива трагедии като с Дари направо ме съсипват!  Cry

И аз съм много щастлива, че нашето желание отиде на финал! Не се притеснявайте, че не сте пращали СМС онзи ден, на 27 е решаващо, така че моля всички да пратят поне по 1 смс, аз определено ще се подготвя за повече!!! И ще се моля да дадем шанс на сладката Дари!!

Светлана, разкошна е елхата ви, Йони много и се зарадва, каза Ааааау, тя така все вика като види нашата  Hug И другите украси са супер!!! Как е Валерия, да я нацелуваш от нас!!!

Ади, да е жив и здрав татко ти, на патерички, ама от сърце ви го желая  Embarassed!!!!!!!!!И всички около него!!!

ТанчеБ, отдели 5 минутки да си направите украса, определено създава по добро настроение!!!!!!!И у нас Йони много и се радва!
А за опазването на елхата-сложила съм я нависоко и няма как да я докопа малката!

Айде да си вдигам детето от гърнето, че ще се слепи с него, 10 минути е там  Rolling Eyes
Целувки!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен! Аз пак се затрих и само успявам да попрочета нещо от време на време. От 01.12. тръгнах на работа и трябва да ви кажа, че ми е много мъчно за Дея! Пък и в работата нещата не тръгнаха така, както очаквах и сега мнооооого съжалявам, че си прекъснах майчинството. Сега майка ми гледа детето и съответно ние се преместихме да живеем при тях. На мен ми е мъчно за моята си къщичка и спокойствието там, но за сега не сме измислили по-добър вариант. След нова година ще видим.

И ние не можем да спим нощно време - предполагам, че зъбите я мъчат и се върти по цяла нощ. Аз я взимам при нас и тя се катери ту на моята, ту на мъжа ми на главата! Сутрин едвам гледаме. От време на време става по-топла но не мисля, че е нещо страшно и не давам нищо за температура. Но като ви четох, ще взема да слагам термометър, което е истинска война. Вие как мерите температурата? Дея се върти, пищи и е абсурд да задържи нещо под мишниците си и 1 минута..........

Още исках да питам как са децата с хемоглобина? На Дея е 107 и докторката каза да пием Мултофер. Аз четох доста противоречиви неща за Мултофер-а, пък и 107 е малко под нормата и сега изчаквам - какво и аз не знам......

Имам предложение - ние си запазихме стая в хотел Бор на Паничище от 13 - 20.01.2007 Ако на някой му се ходи на зимна почивка ще се радвам да се видим там. "Бор" не е най-луксозния хотел в комплекса, но е на най-хубавото място - има чудесна гледка към планината, точно пред хотела има детска писта (само за деца - голямата писта е на друго място и няма опасност от хвърчащи скиори) и смятам, че ще падне голяма забава с шейна. Хотелът е в типичен комунистически стил, но дори и това си има предимство - голям е с голям ресторант, бар.... все места, където да щъкат децата (ако не е много задимено).
Еми толкова от мен - всички болни да се оправят бързо, че скоро ще има сняг!!!!

# 40
  • Мнения: 703
Пускам списък,тъй като искам да знам за колко човека да направя резервация,трябва да го уточня довечера!


Коледно женско парти,23.12.2006г.,20ч.,Бирария "Дондуковъ",Дондуков 14:

1.ZLATO

За украсата-аз отдавна съм украсила вкъщи,всяка година го правя още към края на ноември,искам повече време да ни е празнично .Имаме две елхи,на по-високо съм ги вдигнала,за да не ги пипа Тони,но той така им се радва,че често-често моли някой да го вдигне ,за да пипне играчките,особено звездите на върховете им!
Валери,и твойта украса е страхотна!Тия топки от конци много ме впечатлиха!
Зори,всички май сме по-чувствителни напоследък!Аз по принцип съм си свръхемоционална,та не ми прави  впечатление!Искам да ни върнете визитата с Алек!Миналата седмица не успяхме да се уговорим,че аз луднах покрай приключването на семестъра ми,но тази непременно ще ви очакваме!Ще ти се обадя да се уговорим!
Надина,типична селска сватба май е била?Но поне сте се повеселили!
Момичета,дайте някакво предложение как да изчистя дамаска от светъл велур,която Антоан току-що надраска с тънкописец?Почна се,знаех си,че няма да мога да опазя интериора!

# 41
  • Мнения: 167
Добър ден, мамчета!

Злато, моля, включиме в списъка за партино. За почистването - опита ли с мокра кърпичка, най-обикновена или с крем за бръснене също от най-простите /мисля, че беше Каро/. Дано да се справиш, че не бива да разваляте интериора  Naughty, но с малчовците наистина това е доста непосилна задача.

Криша, ние мерим Т под мишницата, гушнат и непрекъснато пея песничка /Зайченцето бяло, че е по-дълга и като я забавя малко стават някъде около 3,5 - 4 мин. За хемоглобина - при изследването на 1 год. беше 102, но Лъчко беше дълго време на дието и джипката ми каза да му давам повече храни, богати и желязо и след месец и нещо направихме второ изследване беше 115 и тя каза, че било добре. Лично мое мнение, че Малтофера е отвратителен /аз го дъвках докато бях бременна/, дразни стомаха и направо не знам как биха го приели децата.

Лек ден за сега на всички  Hug

# 42
  • Мнения: 651
Привет!
Много се радвам за добрите новини и за постиженията на Райчо и Радост! HugИскрено се надявам все така да има добри новини и всичко да е наред с тях.
Радвам се,че успяхме да помогнем желанието за Дари да влезе сред финалистите.Със смс-и и аз не можах да помогна,защото ми пушеше главата тогава и не съм влизала във форума.Този форум е голяма сила и много се радвам,че го има.  bouquet
Бабка Жабка,пожелавам ти да си изкараш прекрасно почивката и ще очакваме снимки Simple Smile
Благодаря ви за подкрепата и за милите думи!Вече съм по-спокойна и се опитвам да не обръщам внимание на нещата.Никога не съм била злопаметна,нито пък отмъстителна и сега не им се сърдя на тия хора,въпреки всичко,което са ми причинили.Исками се само хората да са по-добри и да се обичат!
По този повод съжелявам за случилото се на Злато и сестрата на Бубс!
Бързо оздравяване на майчето на ММЗ и свекървата на Мишленце!
И аз се присъединявам към отбора на ревливите-винаги съм си била ревла,но сега от както имам Вики мисля,че съм станала хипер чувствителна.Надявам се това да е моментно.
Валерия,страхотна украса си направила.
Криша,за хемоглобина на Вики и беше 122 на годинка,а температурата я мерим под мишницата,като мама се прави на шут.
Ние нощи имахме кошмарна нощ-много зъби ни мъчат и нищо не я успокоява Вики.
След два дни се местим в квартира в друг квартал за 2-3 месеца и много ми се иска да украся и аз елхичка за да си зарадвам детенцето.Мисля да запиша Вики на кухня,защото в новата квартира няма кухня и условия за готвене-ще издържим някак си нали е за временно.
Целуваме ви!

# 43
  • Мнения: 285
Момичета, цитирам дословно от сайта на Дарито (нещо, публикувано днес):

Цялото семейство на Дарина (майката, таткото и двете дъщери) тръгват тази вечер от Варна с кола за София. Идването е за да се срещнат с професор Бобев и да се уточни как ще продължи лечението занапред. В момента доста спешно издирваме подходящ хотел, който да не е прекалено далеч от ИСУЛ и да може да приюти четиричленното семейство на поносими цени. Ако някой от вас има подходящи предложения - да пише директно в книгата за гости!

Има ли някой идея или инфо по въпроса???

# 44
  • Мнения: 391
Пускам списък,тъй като искам да знам за колко човека да направя резервация,трябва да го уточня довечера!


Коледно женско парти,23.12.2006г.,20ч.,Бирария "Дондуковъ",Дондуков 14:

1.ZLATO
2.TBEKIAROVA
3.МИШЛЕНЦЕ

Общи условия

Активация на акаунт