Някой давал ли е капки за колики Еспумизан?

  • 3 907
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Ние давахме Еспумизан, но ефекта не беше много добър и минахме на Lefax, в него концентрацията на Симотикон е по-голяма и деистват по-добре на бебка.Ти опитай и ако не става смени с нещо друго и накрая ще откриеш кое е за твоето бебе.Успех Peace

# 16
  • Мнения: 166
И аз давах и бях доволна от  тях,но при всеки е ралично!

# 17
  • софия
  • Мнения: 1 745
На нас ни помогна много повече Бейбинос-а  Peace!

# 18
  • Мнения: 260
Ние започнахме с Еспумизан Л, стори ми се, че е по-добре, но най съм си доволна от чая с копър на  Hipp. Наистина при всяко бебе е различно.

# 19
  • Мнения: 144
Аз давах Еспумизан и съм доволна, защото поне не запичат, докато  Саб симплекса малко ни запичаха и с тях детето започва да се мъчи не от коликите, а от запек. Сега обаче като е по-голяма й давам и Саб симплекс, защото явно привикна към Еспумизан и започна да действа по-малко.
Но това е при нас - трябва да пробваш, за да видиш кое ще действа най-добре при вас, няма проблем да ги редуваш, не се притеснявай ако полза няма, поне вреда няма да има.

# 20
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да давала съм от 5 - ят ден на бебка, много съм доволна.На два месеца вече нямахме колики!

# 21
  • Мнения: 316
Аз съм използвала само Саб Симплекс, защото всички тези капки и Саб и Еспумизан и Бейбинос и каквото там се сетиш, съдържат като активна съставка Симетикон, т.е. са едно и също нещо с различни наименования и която и да хванеш е едно и също, някои са по-силни, но пък се дават в по-малко кол-во, което пак уравновесява действието и в крайна сметка зависи не от капките, а от детето. Някои бебета се влияят, при други - не. Аз ги комбинирах с чая на Хип против колики, давах го вместо вода, като че ли той повече помагаше.
Бейбинос не са симетиконови капки  Naughty
Те представляват разредена тинтура от лайка, копър и анасон и по тази причина имат слабо съдържание на алкохол. Подобряват храносмилането, а не абсорбират въздуха в стомахчето.
Симетиконови капки са Саб, Еспумизан и Инфакол (други такива не съм ползвала).

# 22
  • Мнения: 640
Братовчедка ми даваше Еспумизан на бебо, защото беше с много лоши колики и то доста дълго време. Останалите изобщо не му помагаха, пък чайчетата ... Давай смело и дано помагат да не се мъчите взаимно   bouquet

# 23
  • Мнения: 5 362
Само такива съм давала-доволна съм.

# 24
  • Мнения: 1 877
Kолкото съм доволна и от другите,т.е. никак

# 25
най-доволна съм от тези капки, но мисля, че всяко дете е индивидуално и различните капки му действат по различен начин.ти прецени кои са подходящи за твоето бебче

# 26
  • Мнения: 6 164
Аз съм използвала само Саб Симплекс, защото всички тези капки и Саб и Еспумизан и Бейбинос и каквото там се сетиш, съдържат като активна съставка Симетикон, т.е. са едно и също нещо с различни наименования и която и да хванеш е едно и също, някои са по-силни, но пък се дават в по-малко кол-во, което пак уравновесява действието и в крайна сметка зависи не от капките, а от детето. Някои бебета се влияят, при други - не. Аз ги комбинирах с чая на Хип против колики, давах го вместо вода, като че ли той повече помагаше.
Бейбинос не са симетиконови капки  Naughty
Те представляват разредена тинтура от лайка, копър и анасон и по тази причина имат слабо съдържание на алкохол. Подобряват храносмилането, а не абсорбират въздуха в стомахчето.
Симетиконови капки са Саб, Еспумизан и Инфакол (други такива не съм ползвала).

Мерси за поправката, вероятно съм имала предвид инфакол, съжалявам, явно бързо се забравя. Сега разбирам защо има толкова доволни от Бейбинос, аз така и не ги ползвах... Може би именно подобряването на храносмилането е по-доброто за бебето, отколкото асорбацията на газовете, и именно затова при нас действаше повече чая на Хип, който е именно с анасон и лайка и успокоява. Peace

# 27
  • Мнения: 214
Ние ползвахме Сабсимплекс, Еспумизан и Бейбинос ,но нищо не ни помогна.Ние имахме много силни колики до трети месец.

# 28
  • Мнения: 359
току що завъртях капачката на капките  Wink
Само ще ти кажа, че активната съставка на Еспумизан Л е същата като при Инфакол /прословутите английски капки против колики/, дори концетрацията е същата./1 ml от емулсията съдържа 40 mg simethicone/. Едните имат аромат на банан, другите на портокал.

Кофти нещо са коликите, но трябва да се преживеят  ooooh!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Тодор изпи едно шишенце, но той почти нямаше колики така, че не мога да кажа имаше ли ефект от тях Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт