Майски бебета - 2023 - 2 тема

  • 38 440
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 634
Разкритие нямам никакво, дори бебето било още високо и ми каза всеки ден да катеря стълбите по три пъти до 7 етаж😃.
При теб как е положението?

Иначе и аз всичко съм подготвила за бебчо. Само багажа не съм си стегнала 😁 и чехли за болницата нямам. Впрочем като казваме чехли какви трябва да са: обикновени чехли или домашни. 😁

35 + 1 бях преди два дни, тогава ми направи първият преглед. Не знам дали не е много рано, но така е преценил. Сега ме вика всяка седмица за такъв преглед.

През две седмици ходя аз при доктора по ЗК, който следи тоновете. А всяка седмица ходя частно, но там гледа на ехограф и прави преглед за разкритие.

От коя седмица те проверяват за разкритие и до момента имаш ли... В коя седмица си сега

На мен за първи път в 36+3,а имаше ли разкритие, шийката как ти е

Трябват ти чехли за баня, поне в моя списък така пише.
Иначе аз на прегледа тази седмица казаха, че имам разкритие 1.5 см вече

# 736
  • Мнения: 326
Това първо раждане ли ти е?

# 737
  • Мнения: 103
За тоновете: до момента (36 г.с.) са ни ги проследявали само на ехографа. На това с коланите и записите засега не са ме изпращали. Честотата на прегледите зависи от състоянието, затова аз лично съм преценила освен при проследяващия ме лекар по здравна каса, да ходя и на частно при лекаря, с когото живот и здраве се разбрахме да ме изражда. Като гледам, много е индивидуално всичко и малко май на късмет. Дано всичко да е наред.
За прегледа за разкритие: Възможно е да ми го отлагат, защото имам някои рискови фактори. Това пак е по преценка на лекаря. 
Увита пъпна връв: от акушерки знам, че ако тоновете са добре и бебето не страда, няма повод за притеснение. В този случай е възможно АГ да препоръча по-чести прегледи, ако нещо го усъмни. 
Чехлите са за баня. Ако много ти изстиват краката, можеш да си вземеш допълнително и топли чехли за стаята, за да не ходиш с мокрите от банята.

# 738
# 739
  • Мнения: 393
Първото ми бебе беше с пэпна връв на врата, завита 2 пъти. Д-р тогава каза че до 3 пъти не е проблем и не е предпоставка за секцио. Но предполагам зависи от всеки лекар и неговия начин на практика. Важното е че се знае, за да може да се контролира.
Казват, че това са късметлийски бебета 😸

# 740
  • Мнения: 167
Първото ми бебе беше с пэпна връв на врата, завита 2 пъти. Д-р тогава каза че до 3 пъти не е проблем и не е предпоставка за секцио. Но предполагам зависи от всеки лекар и неговия начин на практика. Важното е че се знае, за да може да се контролира.
Казват, че това са късметлийски бебета 😸

Защо късментлийкки ? А нормално ли го родихте ? На мен АГто ми каза да не се притеснявам ..

# 741
  • Мнения: 393
Така казват, родени с късмет. Нормално раждане беше.

Първото ми бебе беше с пэпна връв на врата, завита 2 пъти. Д-р тогава каза че до 3 пъти не е проблем и не е предпоставка за секцио. Но предполагам зависи от всеки лекар и неговия начин на практика. Важното е че се знае, за да може да се контролира.
Казват, че това са късметлийски бебета 😸

Защо късментлийкки ? А нормално ли го родихте ? На мен АГто ми каза да не се притеснявам ..

# 742
  • Мнения: 326
Мисля че е време за нова темичка, май последна се очертава 😃

# 743
  • Мнения: 356
Момичета,  днес измерих високо кръвно 137/82. Притесних се. Вчера много ми бяха отекли краката. Била ли е някоя от вас с такова кръвно да сподели?

# 744
  • Мнения: 634
Момичета,  днес измерих високо кръвно 137/82. Притесних се. Вчера много ми бяха отекли краката. Била ли е някоя от вас с такова кръвно да сподели?

Имам подуване на глезените последни 2 седмици.. Бяха ми се отправили и тази сутрин гледам, че единия ми крак пак беше двоен на другия, болка няма. Днес бях до болницата за преглед и измериха 135/85 кръвно, казах им и за крака, но не се впечатлихаа особено, казаха, че е нормално..
Вкъщи като мерих кръвното преди малко беше 129/80 първия път, после 119/77.Ще  ходя отново при моята лекарка утре и ще й споделя..

# 745
  • Мнения: 167
Момичета ,някоя от вас със първа или втора бременност, да е лежала в болница в 34та седмица за задържане с контракции ? Може ли да споделите как са се развили нещата след това ?

# 746
  • Мнения: 166
Моето кръвно винаги го мерят по 2-3 пъти, защото излиза високо. Към 3-тото мерене вече е в норма, още от началото на бременноста съм така. На левият крак, имам разширени вени.Следящият ме, каза да си взема компресивни чорапи. Е взех ги, от дългите и за 2-та крака. Днес повървях доста,съответно левият крак беше подут. В Сряда съм на преглед,при този който ще ми води раждането, ще отида без чорапи, за да чуя и неговото мнение. Доколкото знам, е нормално краката да се надуват особенно лятото.

# 747
  • Мнения: 634
Някоя от вас да е имала преглед за разкритие и нещо последва ли от него като зацапване?
Също така имате ли подуване на глезените и какво съветва вашият лекар?

# 748
  • Мнения: 167
Някоя от вас да е имала преглед за разкритие и нещо последва ли от него като зацапване?
Също така имате ли подуване на глезените и какво съветва вашият лекар?

Аз имах, миналият ден ме гледа отдолу за разкрития и на следващият ден получих кафяво леко зацапване.. има ли общо с този преглед?

# 749
  • Мнения: 634
Някоя от вас да е имала преглед за разкритие и нещо последва ли от него като зацапване?
Също така имате ли подуване на глезените и какво съветва вашият лекар?

Аз имах, миналият ден ме гледа отдолу за разкрития и на следващият ден получих кафяво леко зацапване.. има ли общо с този преглед?

На мен днес ми правиха такъв за втори път в 37+2 и ме боля много... Sad притеснявам се много. Миналата седмица моята си лекарка ми прави и нямах такава болка и беше много за бързо... Вие колко след прегледа получихте зацапването?

Иначе днес ми обясниха, че розово и кафяво зацапване не е проблем след такъв преглед, но мен ме е страх да не предизвика раждане.
Вие имахте ли разкритие установено с прегледа?

Общи условия

Активация на акаунт