Къде в колата сте сложили столчето за бебето ви?

  • 2 384
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
По диагонал на шофьорското място.
newsm10

# 16
  • Мнения: 2 956
Малко коли имат средна задна седалка. Нашето е отзад, разбира се, зад седалката на спътника до шофьор,а знам, че там е най-безопасното място.
Абсолютно вярно...отзад- но не зад шофьора

# 17
  • Мнения: 166
Нашето също е отзад в средата.Но само да отбележа,че по закон е разрешено да е отпред при условие,че се ползва специално столче.Аз лично никога не бих  го сложила  отпред!:)

# 18
  • Русе
  • Мнения: 111
нашето столче е зад седалката на шофьора, но аз винаги съм до него. Друг е въпросът, че бебка изобщо не иска да стои в него и пищи, когато я слагаме там.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
Зад шофьорското място.
Вози се без човек отзад.

Същото и при нас. Peace

# 20
  • Мнения: 1 555
Отпред в никакъв случай !!!!!!  Naughty Столчето се слага на задната седалка най-често зад тази на пасажера, т.е. по диагонал на шофьора !

# 21
  • Мнения: 5 183
зяд шофьора е нашто или по средата го слагаме Peace

И ние така

# 22
  • Мнения: 1 448
Нашето е зад шофьора, мислех, че там е най-безопасно  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 891
Когато дъщеря ми беше по-мъничка и я возихме в столче за кола, го слагахме винаги отзад, по диагонал на шофьорското място.  Peace
Винаги съм смятала, че там е най-безопасно за детето и най-удобно за мен. /винаги мъжо шофира/ 

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Отзад, по диагонал на шофьора - това е най-безопасното място. Обърнете внимание някой път в някой каталог на кола - снимките на деца в детски столчета за кола винаги са направени на това място. Освен това е и удобно, ако майката шофира - да наглежда по диагонал детето. Мястото зад шофьора е по-безопасно от това до шофьора, но е изложено на по-голям риск от диагоналното, защото там минават близо всички коли, с които се разминавате, всички, които ви изпреварват.

# 25
  • София
  • Мнения: 607
Нашето е отзад, по средата на задната седалка. Боби гледа напред, на мен ми е удобно да го гледам, а на него му е интересно да гледа напред. Отпред не съм го слагала никога, а и не възнамерявам да го правя.  Naughty

# 26
  • Мнения: 5 103
На задната седалка обратно на движението Peace

# 27
  • Мнения: 7 474
Зад шофьорската седалка. Като шофьор ще ви кажа,че инстинкта за самосъхранение при екстремна ситуация сработва винаги, т. е. шофьора ще предпази себе си Praynig

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Отпред в никакъв случай !!!!!!  Naughty Столчето се слага на задната седалка най-често зад тази на пасажера, т.е. по диагонал на шофьора !
Точно така. Слагането на дете отпред дори и със седалката му, за мен си е пълно безхаберие, колкото и да ми се обиди някой. Да не говорим и че по закон деца до 10 години (може и да са ги намалили, не си спомням) НЯМАТ право да седят отпред.
И още нещо - столчето по средата отзад също не спира детето да прелети напред и да се забие в предното стъкло. Не дай Боже да се случи.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 126
бебето може да се вози и на преднада седалка, когато е изключена въздушната възглавница и то в посока обратна на движението (говоря за столчетата за кола от 0-13 кг). Така е в повечето държави в европа, когато мине в следващата категория столчета тогава е диагонално на шофьора

Общи условия

Активация на акаунт