Скандалът с "Баленсиага"

  • 23 967
  • 386
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 133
Лотта и Гоша са руснаци. Демна е грузинец. И тримата са дизайнери и тримата постват такива снимки.

Ето това е Гоша.
Скрит текст:
2 непълнолетни момчета са го обвинили, че им е искал голи снимки. Едното даже има чатове.

Демна и Лотта с Гоша.
Скрит текст:


Няма съмнение, че са много близки и че и тримата са с педофилска насоченост.
И на мен ми е много странно как в света на висшата мода са оставили трима от бившия СССР да се вихрят, все едно няма други дизайнери. Затова си мисля, че ги ползват за други цели, удобни са им.

# 361
  • Мнения: 21 741
Много интересна тема.  Аз доста късно разбрах за този скандал и тук като че ли е синтезирана най-много информация по въпроса. Изключително грозна и отблъскваща рекламна кампания ли е, какво е, на марка, която  много харесвам.

Не мога да си обясня каква е била целта и, очевидно провокация,  но с толкова чувствителна тема, и по начин,  сякаш си просят канселирането.

# 362
  • Мнения: 4 133
Щастлива съм, че има някаква реакция и скандалът все още не е затихнал. Пред магазините на Баленсиага в много градове в Европа, Америка и Дубай има протести.

Също така този клип е доста интересен. Репортаж пред един от магазините на "Баленсиага". Човек от екипа на "Баленсиага" излезе и помоли да не се снима, повикана беше и полиция. Но се виждат настроенията на хората, всички са за това марката да бъде канселирана.

Има интервю и с фотографа, направил снимките. Той казва, че му били обяснили, че това са punk мечета и самата тема на фотосесията била punk. Rolling Eyes Той за пръв път снимал с моден бранд и нищо не разбирал от мода. Досега бил снимал за "National geographic" и "Discovery".  Каза, че родителите на децата били на снимките. Имало 25 човека екип, включително и хора от креатийв тийма на "Баленсиага". Абе по всякакъв начин се опита да се дисктанцира, но за мен и той е виновен.



Има дискусия и с човек, който разботи за организация за защита на децата, маркетинг експерт и юрист.

# 363
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
Голяма е разликата между punk  и bdsm. И този се опитва да ни изкара невежи  домакини.

# 364
  • Мнения: 4 133
Баленсиага от това през 1950

да стигне до това през 2022 е огромно падение!

Кристобал Баленсиага, основателят на марката, сигурно се върти в гроба!

И някои препратки за педофилия от филма "Широко затворени очи".
Скрит текст:


Двамата мъже на последната снимка бяха на паритито още в началото(първата снимка на масата). Филмът завършва с тази сцена как детето на героите на Том и Никол си купува мече( мечетата са педофилски символ отдавна) и след това я дават как тръгва сама из магазина, последвайки същите двама мъже, докато майка и баша й си говорят. Филмът завършва как Никол поглежда към дъщеря си в последния момент, явно намек, че успява да я спаси навреме от това да бъде отвлечена.

Имаше и други препратки като например собственика на магазина, от който героят на Том отиде да си купи костюм, за да се маскира имаше 15 годишна дъщеря, която се оказа, че я ползва да обслужва негови клиенти.

Студиото съкращава 40 минути от филма преди да го пусне по кината. Говори се, че съкратените сцени са още препратки към педофилия и дори ритуал на жертвоприношение на малко дете. Стенли Кубрик някак магически и много удобно умира 3 дни след като е представил филма си на студиото и след смърта му те съкращават филма. И човек остава да си зададе въпроса дали някой не е бил много притеснен от факта, че дори и те да не му искат филма той ще го продаде на друго студио в завършен вид? Има много статии и видеа в интернет по темата, които говорят, че предполагаемо той е бил убит.

Последна редакция: пн, 12 дек 2022, 13:21 от daizy_g

# 365
  • Мнения: 6 627
Това поне е филм, предназначен за възрастни потребители.

В петък даваха "Котаракът в чизми", анимация, без възрастови ограничения. Филмчето започва с бяла котка, излегнала се на възглавница, и близък план как КЧ си закопчава колана. При една от каскадите по покривите метален шиш замалко да наръга КЧ между краката. В следващ кадър се виждат сенките на Джек и Джил в стая в страноприемницата, Джек смутено предлага на Джил да си направят бебе (преводът на български е точно този "да си направим бебе"). После КЧ се влюбва в една предизвикателна мацка с кожена маска (публиката да си преценява дали прилича на bdsm аксесоар). Въобще, през цялото филмче си върви една такава линия... Но пък е кино, ентъртейнмънт, забавление за семейства.

# 366
  • Мнения: 4 133
Да но Стенли Кубрик е посещавал много партита на елита и е видял какво ли не. Целта на филма му е била по художествен начин да повдигне малко завесата какво се случва на техните партита и да ги разобличи. И явно студиата са били ок с това да покаже, че има оргии и тн, но педофилията и разни там жертвоприношения и тн не са били ок да стигат до широката общественост, макар и възрастната й част. Филмът не е художествена измислица, той си е почти документален. И това което вече знаем 20 години по-късно го потвърждава.

А сексуализирането на деца става и чрез детски филмчета, медии и тн. Не само чрез мода. Медиумите са много.

# 367
  • Мнения: 1 281
Той не почина ли по "странен" начин/причина, малко след като приключи филма?

# 368
  • Мнения: 4 133
Той не почина ли по "странен" начин/причина, малко след като приключи филма?
Да. Три дни след като завършва филма и го представя на студиото за одобрение. Явно не са го одобрили...След смъртта му изрязват 40 минути от филма.

Последна редакция: пн, 12 дек 2022, 13:48 от daizy_g

# 369
  • Мнения: X
Пак извън темата. Наскоро племенницата ми, на 7 , разучаваше песничка за тържество. 'За теб копнея' се пееше в нея. Пуснах клипа, тийнове в лъскави дрешки се кълчат на сцената.
Викам си, е няма ли Зайче Байче нещо,  Кума Лиса...А на тържество на детската градина изпълненята завършват с обръщане с гръб на публиката и вдигане на поличките си. Майките щастливи ръкопляскат, снимат с телефони...

# 370
  • Мнения: 6 627
daizy_g, мисля, че филмът е съвременен прочит на една от новелите на Артур Шницлер (автстрийски писател, който има залитания в еротични сюжети), а не самобитно творение на Кубрик.

# 371
  • Мнения: 4 133
Клипче от магазин на "Баленсиага". Joy
https://www.youtube.com/shorts/OnkKqK7lfa8

Sylviana, ти май не си чувала за баловете на семейство Ротшилд? Дори има снимки то един такъв бал от 1972г, където гостите са с маски, има сатанински знаци и тн. И това си е съвсем реално събитие.
https://therake.com/stories/icons/party-animals-the-rothschild-surrealist-ball/

Стенли Кубрик не разказва някакви измислици от книги, а реални събития във филма си "Широко затворени очи".

# 372
  • Мнения: 21 741
Филмът е екранизация на новелата на Шницлер ""Просъници", тя беше преведена и излезе у нас  едноврвмено с него. Корицата на българското издание  е направена с кадър от филма.. Доколкото знам се превежда за пръв път, макар че е написана 1925 година. 

https://knizhen-pazar.net/sold_products/books/1651547-prosanitsi

# 373
  • Мнения: 7 816
Имам чувстото ,че се рaзминa големият скандал . До месеци ще се забрави напълно .

# 374
  • Мнения: 4 133
Филмът е екранизация на новелата на Шницлер ""Просъници", тя беше преведена и излезе у нас  едноврвмено с него. Корицата на българското издание  е направена с кадър от филма.. Доколкото знам се превежда за пръв път, макар че е написана 1925 година.  

https://knizhen-pazar.net/sold_products/books/1651547-prosanitsi
А какво пречи да е и двете? Самият Стенли Кубрик казва, че е присъствал на такива партита и има много статии, че точно това е целял с филма, да разкаже какво се случва. И може да е бил инспирирян от йнигата да го направи като сън- dreamlike е думата на английки.

Общи условия

Активация на акаунт