Раздяла след Коледа? ... или може би аз трябва да се променя?

  • 10 143
  • 182
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 002
Такъв начин на живот не е с минимални усилия - напротив, изискват се твърде много усилия да стои човек далеч от течението на общия поток. Начинът на мислене на такива хора е често напълно неразбираем за редовия човек (не критикувам изобщо редовия човек). Смятам, че авторката ме разбира. Тази порода хора, предимно мъже, живеят в друга плоскост. Познавам няколко такива. Жените в живота им са на приливи и отливи - отиват при тях, виждат, че не трептят на една вълна и се сменят със следващата.

# 46
  • Мнения: 7 552
В този материален свят, тоя скотски живот, не е за всеки. За някакви аутсайдери може, за нормални хора с цели и стремежи за по- добър живот- не.

# 47
  • Мнения: 21 738
Хипарският начин на живот гълта доста кинти, освен това са си купили къща. Значи мъжът не е без пари.

# 48
  • Мнения: 3 848
Отговарям ти кратко: ти не трябва да се променяш!

# 49
  • here and now
  • Мнения: 4 341
Не е без пари, но душ няма. Странно.
Аз в дом без нормална баня не бих живяла. Не съм способна на толкова голяма любов.

# 50
  • Мнения: 29
За мен темата е илюстрация на цитата "Битието определя съзнанието". Ако авторката не вижда нищо нередно в 30-годишния безработен, кои сме ние да даваме мнение... Липсата на цели, заетост, пари, нежеланието да се справи с ежедневието и инфантилизма, няма как да се коригират. Човекът иска да оцелява с минимум усилия, да не се напряга и натъжава, а оттам насетне коя ще му се върже на стила на живот едва ли е от значение.

Ах след като съм пуснала темата, явно виждам нередното Grin

А относно неговата безработност - принципно има идея за артистичен бизнес, над който започна да работи. Но е истина, че е готов да преживява с минималното, все пак идеята е живот извън "системата" хах. Което не очаквам много хора да разберат. Аз самата съм 50/50 относно излизането от матрицата:)) Защото е едно когато сте на по 20, но както някои от вас споменаха темата за децата - да аз не бих искала да ги отглеждам полуотшелнически
в калта. А той едва ли ще иска децата му един ден да живеят в град, дори и евентуално всичко да е перфектно между нас....

Относно целите - смисълът на живота е субективен за всеки. И докато за много хора това е кариера, аз не смятам, че това да искаш да живееш на село биосъобразно, да създадеш градина и да се грижиш за земята са малка цел:) Всичко е въпрос на перспектива. Цели си има момчето, но да може би няма баланс между нашите цели.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 332
Нямате обща цел. Той си има и ти я следваш, но той твоя не би последвал.

Взимай му секса и компотите и преди Коледа бай, че да спестиш и подарък.

# 52
  • Мнения: 21 738
Авторката, тия цели за биосъобразност и излизане от матрицата гълтат кинти кат змей,
Самата ти като гледам си склонна към ненужно философстване и явно си имаш някакви проблеми от сорта на паник атаки и прочие.  Прецени си за тебе как ще е добре от гледна точка на психичното ти състояние, лекарски грижи за здравето ти и избягвай стрес, вместо да си го създаваш

Хипито не го мисли, гледай на тебе къде ще ти е по-добре да живееш.

# 53
  • Мнения: 7 474
Не е момче на 30. Че е инфантилен и мързелив е друг въпрос. А, забравих, и артистичен мечтател.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 035
Ако с биосъобразната градина и артистичния бизнес преживее повече от две години, ела и се похвали. Човек може да се отдаде на подобни занимания, след като понатрупа стартов капитал, с който да се изхранва. В противен случай си остават голи фантасмагории и живот извън мрежата, разбирай на ръба на оцеляването.
И за кариера изобщо не говорим, а за здрав разум и това как можеш да преживееш.

# 55
  • Мнения: 29
Такъв начин на живот не е с минимални усилия - напротив, изискват се твърде много усилия да стои човек далеч от течението на общия поток. Начинът на мислене на такива хора е често напълно неразбираем за редовия човек (не критикувам изобщо редовия човек). Смятам, че авторката ме разбира. Тази порода хора, предимно мъже, живеят в друга плоскост. Познавам няколко такива. Жените в живота им са на приливи и отливи - отиват при тях, виждат, че не трептят на една вълна и се сменят със следващата.

Да, вярно за начинът на мислене. Даже сега мисля, че много хора недоразбраха какъв е характера на казуса ми понеже са прекалено шокирани от живота на село без баня Smile (Да успокоя всички, ходим все още често в града, така че се къпем хаха!).

Но това, което казваш Ева наистина ме замисли за жените в животите на такива мъже. Една жена рядко може да си позволи същата отшелническа духовна реалност като един мъж, за добро или лошо.

# 56
  • Мнения: 680
Звучи сектантско

# 57
  • Мнения: 8 031
подари му една права лопата и да се свършват тия мъки...

# 58
  • Мнения: 3 302
Имаше един Людмил, той така изроди жена си сам на село и плацентата я държаха в тавичка за мусака... Много е духовно.

# 59
  • Мнения: 21 738
От заявеното намерение да се изхранва само от каквото си произведе и това, че наскоро е купил къща,  оставам с впечатление, че всъщност мъжът няма много селски опит. Всъщност в уредена селска къща се живее прекрасно, но просто трябва да имаш високи доходи.

Общи условия

Активация на акаунт