Марината за пържоли ?

  • 72 142
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 983
Reflex, благодаря, разбрах те  bouquet ще ги разбърквам от време на време, за Коледа ще направя пържолки.

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Аз слагам каквото имам в момента.Тази вечер правя пържоли и сложих соев сос,горчица и вино,освен солта и чер. пипер.Правила съм и с прясно мляко...и лук съм слагала...каквото ми скимне в момента Laughing.

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Запис!

# 18
  • Мнения: 1 052
Маринатата за тъмни меса винаги я правя с концентрат. Той пресича белтъка и така месото става крехко. Аз използвам главно водка, но сме правили теле и свинско с бърбън и стана много добре. Слагате начуканото и подправено месо на пластове в купа, м/у пластовете слагам лук, и отгоре поръсвам със соев сос. Добавям водка колкото да достигне до ръба на най-горната пържола. Разбърквам от време на време. Така седят до час. После ги готвиш както искаш. Водката се изпарява в процеса на готвене.

# 19
  • Мнения: 6 461
Зехтин,ром,сол,чер пипер.(можеш да сложиш нещо по желание ,което ти е по вкуса)

# 20
  • Мнения: 1 426
цол, тъмен балсамов оцет, Барбекю, черен пипер, брашно, вода (по някога и вино) и в печката

# 21
абе вие най-важното не сте уточнили. колко време трябва да престои месото в маринатата

# 22
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз не ги кисна в нищо, просто при самото печене освен потправките, слагам или вино бяло/червено или бира и същото количество вода и ги нареждам в тава, слагам отгоре фолио и пека така 2:30 часа на 200 градуса. След това махам фолиото запичам от едната страна, обръщам да се запекат и от другата и готово. Стават много крехки.

# 23
  • Мнения: 3 036
Сега разбирам че има марината на "Маги" за свинско.
Някой ползвал ли го е ?

# 24
  • варна
  • Мнения: 1 830
Сега разбирам че има марината на "Маги" за свинско.
Някой ползвал ли го е ?
Да, аз съм я ползвала - месото става направо невероятно.Опитай и няма да съжеляваш Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
От пролетта пробвам разни варианти на марината с мед и горчица. Онзи ден правих така пържоли. Мед, горчица, маги-унисос, балсамов оцет, сос чили (за да е по-лютичко), черен пипер, кимион. Нарязах една глава лук наредих между пържолките, които залях с маринатата и допълних купата с бира, за да покрие пържолите. След като изпекох пържолите, от останалата марина направих сос. И понеже пържолите свършиха, а соса остана го затворих в буркан да имам за друг път.

Общи условия

Активация на акаунт