Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе! - тема 3

  • 27 953
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 125
Мока офис на Спетема. Пробвай, много е добро.

# 76
  • Мнения: 99
Здравейте😊
Кое кафе бихте препоръчали за кубинка?
Здравейте! Едно от тези Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 9 959
Някой има ли тази машина на Делонги (може на ЛС). В момента е на -10%
Скрит текст:

# 78
  • Мнения: 25 851
Прочетете темата, коментира се на всяка страница Дедиката.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 959
Изчетох до 1 стр - нищо не се споменава.
Много ми харесва Julius Meinl:) преди си мислех,че истината е в чистата арабика,но една мацка ме открехна,че ако е стопроцентова, арабиката киселее много и е нужна малко робуста,за да балансира...
Шоколадовия вкус от арабиката ли идваше? Може ли да препоръчате такова, и да не киселее толкова.

mammma,
SANG TAO 1 се отличава с шоколадов вкус, сладост и силен аромат.
 - дали се преддлагат във физ. магазини? И само за кафеварки ли става?

# 80
  • Мнения: 99
mammma,
SANG TAO 1 се отличава с шоколадов вкус, сладост и силен аромат.
 - дали се преддлагат във физ. магазини? И само за кафеварки ли става?
[/quote]

Не знам дали се предлагат във физ. магазин. Винаги съм поръчвала по интернет. Аз го приготвям в кфеварка тип Мока и в кафе-машина смесено с друго мляно кафе, защото е по-едро смляно. Опитвала съм 2, 3 и 4 и не са кисели.

# 81
  • София
  • Мнения: 9 959
Скрит текст:
mammma,
SANG TAO 1 се отличава с шоколадов вкус, сладост и силен аромат.
 - дали се преддлагат във физ. магазини? И само за кафеварки ли става?

Не знам дали се предлагат във физ. магазин. Винаги съм поръчвала по интернет. Аз го приготвям в кфеварка тип Мока и в кафе-машина смесено с друго мляно кафе, защото е по-едро смляно. Опитвала съм 2, 3 и 4 и не са кисели.
[/quote]
Не успях да ви пратя ЛС.

# 82
  • Мнения: 5 441
Кимбо Голд, уж 100% арабика, а зърната са черни като въглен. Нормално ли е?

# 83
  • Мнения: 608
Кимбо Голд, уж 100% арабика, а зърната са черни като въглен. Нормално ли е?

В Италия са любители на тъмното изпичане, като нищо може и да е такова, дали е добро обаче - едва ли.

# 84
  • Мнения: 1 903
По-скоро за Южна Италия да говорите, там и на робустата наблягат повече.

# 85
  • Мнения: 755
Цветът на зърната няма общо със сорта им, а от нивото на изпичане.

# 86
  • Мнения: 1 759
Тъмното изпичане се прави, за да се прикрият дефектите на нискокачественото кафе. Като прегори става горчилка, но лошите вкусове на гума, царевични пръчици и други подобни изчезват.

# 87
  • Мнения: 13 537
По етикет го водят средно изпечено това кафе, много странно ако това им е средното... тъмно изпеченото ще да е въглен направо.
По на Старбъкс модата Grinning Още ми горчи в устата като си спомня тяхното еспресо, веднъж в живота и повече няма да повторя да вляза там.

# 88
  • Мнения: 3 321
Всички шир потреба кафета са си прегорели, каза се защо.
Дори снимката най-горе е показателна.
Масово хората искат да им горчи, ако не горчи им е слабо или им киселее, повечето не са чували за разни вкусове, защото са пили само прегорели кафета, а много и с 2 лъжици захар, мляко и т.н.

Има някои, които искат да не им горчи, явно ти си от тези. В такъв случаи търси кафета от пекарни, няма да намериш не изгоряло в нормалните магазини, без значение от марката.

# 89
  • София
  • Мнения: 9 959
четох за кафетата в по-ниските части - са по-кисели (вредни) и ги печели повече, а съответно тези високопланинските, по-некисели и естествено по-скъпи.
Сещам се за Julius Meinl?

В тая връзка има ли смисъл да се търсят безкофеинови, понеже мислех да взема, но обработката им не знам как точно става, но може би има и качествени?!

В краен случай - някой нискофеинов бленд?

Общи условия

Активация на акаунт