Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 33 420
  • 749
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 23 075
Няма ли да Ви спре до 23-ти?

# 316
  • Мнения: 240
Здравейте момичета!Търся час за доц.Карагьозов след 23.03.Една дама ми даде нейния,но цикъла ми дойде и няма да мога да го използвам.Следя постоянно в superdok ,но нищо засега.Моля, ако някой има час който няма да използва да ми пише.

Здравейте, ако няма да го ползвате, бихте ли го преотстъпила?

# 317
  • Мнения: 225
Моля за мнение. Докторът казва, че е добър резултатът и да се видим след година, но аз да си питам в темата за свое успокоение. Колпоскопски всичко е чисто.

# 318
  • Мнения: 1
Здравейте! Можете ли да коментирате тези резултати? Има ли база за притеснение?

# 319
  • Мнения: 2 831
Всичко е наред Simple Smile

# 320
# 321
  • Мнения: 1 238
Здравейте, на 31 ще стана скоро (раждала съм веднъж). Не съм ходила на гинеколог от 4 години. Несериозно е знам. Последно бях 1 група. Менструацията ми дойде на 1.03 и на 10.03 си направих тест за овулация, който беше положителен, защото в същия ден имах силна и остра болка в таза и кръста и дискретно зацапване за 2 дена. Вчера пак ми дойде менструацията. Идва ми на 24-25 дена, но подрани (бях болна с темп.) Още след овулацията почнаха да ме болят гърдите и сега спряха с менструацията. На какво може да се дължи това зацапване с болката по време на овулация и ОК ли е ,
че си записах час за преглед на 31.03? Благодаря !!!

# 322
  • Мнения: 240

Здравейте, според Вас има ли нещо притеснително в резултата. Пише койлоцити и метаплазия. Бях на преглед при доц. Карагьозов и каза да звъня при резултат с 3 и повече група. При него отидох след биопсия, показваща дисплазия1-2.

# 323
  • Мнения: 2 831
Карагьозов на тази цитонамазка няма да се впечатли сама по себе си, но пък резултата на биопсията е към ЦИН 2... Обсъдихте ли дали сте за конизация или нещо друго? Ако не е видял нещо драматично на колпоскоп, по-скоро ще ви каже да се следите периодично и това е. И имуностимулиране.

# 324
  • Мнения: 240
Карагьозов на тази цитонамазка няма да се впечатли сама по себе си, но пък резултата на биопсията е към ЦИН 2... Обсъдихте ли дали сте за конизация или нещо друго? Ако не е видял нещо драматично на колпоскоп, по-скоро ще ви каже да се следите периодично и това е. И имуностимулиране.
Не каза нищо за конизация. Биопсията е от друг лекар, който каза че имам раничка, но Карагьозов каза, че не вижда проблем. Очаквам да излязат резултати и от проба за папилома вирус. Притесни ме находката на метаплазия и койлоцити.

# 325
  • Мнения: 119
Здравейте,
Може ли да коментирате тази цитонамазка? Благодаря!

# 326
  • Мнения: 98
Kaк така са ви загубили резултатите? Преди колко време е правена биопсията? Сега какво ви казват и за тези резултати - не са готови, или просто ги няма? Изключителна немърливост, липса на професионализъм и малоумщина е това. Не посещавайте повече такива места, ходете в болници/клиники, които имат установен нормален ред за изследвания и получаване на резултати, напр. със система, в която сами да си ги видите, когато са готови, а не се разнасят хвърчащи листове написани с химикал. За кой град е това? Кажете името на медицинското заведение, за да знаят останалите момичета да НЕ ходят там.
Здравейте!В края на февруари си направих цитонамазка в онкологията в Плевен,излезе Заб(на колпоскоп нищо).Днес поисках да си взема стъкълцето за да търся второ мнение и ми беше отговорено че не ги пазят.Това нормално ли е според вас?

# 327
  • Мнения: 1 029
Здравейте, след прокървяване майка ми отиде на гинеколог и излезе цитонамазка група III B; Атипична цитологична находка -  HSIL; Нетуморни промени - Метапластични клетки и левкоцити.
Ясно е, че сега трябва да се прави колпоскопия и биопсия (то още миналия път, но няма как в кабинета.) Има ли нещо друго, което да имаме предвид, или и друго изследване да препоръчвате?

# 328
  • Мнения: 2 831
В менопауза ли е майка Ви, на каква възраст е? Кога последно е правила цитонамазка?
Преди колпоскоп и биопсия (евентуално) няма какво повече да се направи. Действайте и не чакайте.

# 329
  • Мнения: 1 029
Да, в менопауза е от почти 10 години, на 55 а не е правила цитонамазка от няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт