Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 32 914
  • 749
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 590
Правих конизация 2011 г. Оттогава се следя при д-р Благоева и съм доволна. Винаги взима материал за цитонамазка и микробиология и минутка след това правим колпоскопия.

# 736
  • София
  • Мнения: 7 039
Каква е цената на прегледа при д-р Благоева? Последния път при д-р Карагьозов платих 440 лв., правих и hpv тест Confused

# 737
  • ново
  • Мнения: 5 964
Преглед с колпоскоп и цитонамазка около 180 лв при Благоева. Дъщеря ми ходи в началото на месеца.

# 738
  • Мнения: 861
Колпоскопия и биопсия беше 170 лв преди 2 месеца при д-р Благоева в мц Славчев, който вече е затворен.

# 739
  • Дубай
  • Мнения: 3 731
https://superdoc.bg/lekar/petranka-stefanova
Някой провеждал ли е преглед при тази докторка. Погледнах в темата за гинеколозите за Варна, но там предимно има отзиви за ЖК от бременни майчета.

# 740
  • Мнения: 35
Предстои ми биопсия, много се притеснявам за процедурата, може ли да ми дадете малко повече информация за нея ?

# 741
  • София
  • Мнения: 17 775
Биоосията като процедура не е страшна, щипва се малко парче, не се усеща, може да има много леко зацапване 2-3 дни.
Не бива да носиш тежко след нея. Не се притеснявай!

# 742
  • Мнения: 22 922
Предстои ми биопсия, много се притеснявам за процедурата, може ли да ми дадете малко повече информация за нея ?
Няма нищо страшно или болезнено.Повече страх.Ще мине за секунди, може да има кървене, което е нормално.После се пазите един месец,ще Ви обяснят лекарите.Успех!♥

# 743
  • Мнения: 20
Добро утро, надявам се тази седмица да донесе само хубави резултати Simple Smile

Още един въпрос от моя страна - поради ограничените часове за прегледи, кога бихте ми препоръчали да отида за биопсия - на 6ти ден от МЦ или на 17ти ден от МЦ? Едното е рано според препоръките, другото е късно... Или да си отида на 6ти ден, пък д-р Благоева да прецени дали тогава или на следващата дата?

# 744
  • Мнения: 861
Биопсията се прави в първите чисти дни, така че 6ти ден според мен е ок. Аз винаги съм ходила възможно най-рано. Така има повече време да зарастне раничката.

# 745
  • Мнения: 35
Биоосията като процедура не е страшна, щипва се малко парче, не се усеща, може да има много леко зацапване 2-3 дни.
Не бива да носиш тежко след нея. Не се притеснявай!
Веднага след процедурата ще мога ли да ходя нормално и да се прибера до вкъщи или е добре да имам някой със себе си ?

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 754
Биоосията като процедура не е страшна, щипва се малко парче, не се усеща, може да има много леко зацапване 2-3 дни.
Не бива да носиш тежко след нея. Не се притеснявай!
Веднага след процедурата ще мога ли да ходя нормално и да се прибера до вкъщи или е добре да имам някой със себе си ?
Можеш самичка. Усещаш само едно леко дръпване и тракането на инструмента. По неприятно е локалното напръскване с упойката,усещаш щипане което не е непоносимо. Цялата процедура е 1-2мин. 2 пъти птавих единият път взеха 3парченца, 2път  4.Кървене слабо няколко дни. Успех на резултата,който е  най важен. Мойте бяха  ЦИН1-2,а реално след конизацията доктора ми каза добре че не чакахме ЦИН 3!

# 747
  • Мнения: 4 872
Моля,  някой да подготви и пусне нова тема. Благодаря 🍀🍀🍀

# 748
  • Мнения: 35
Биоосията като процедура не е страшна, щипва се малко парче, не се усеща, може да има много леко зацапване 2-3 дни.
Не бива да носиш тежко след нея. Не се притеснявай!
Веднага след процедурата ще мога ли да ходя нормално и да се прибера до вкъщи или е добре да имам някой със себе си ?
Можеш самичка. Усещаш само едно леко дръпване и тракането на инструмента. По неприятно е локалното напръскване с упойката,усещаш щипане което не е непоносимо. Цялата процедура е 1-2мин. 2 пъти птавих единият път взеха 3парченца, 2път  4.Кървене слабо няколко дни. Успех на резултата,който е  най важен. Мойте бяха  ЦИН1-2,а реално след конизацията доктора ми каза добре че не чакахме ЦИН 3!
Извинявам се, че ви разпитвам, но може ли малко повече информация и за конизацията, какво е възстановяването и дълго ли е, какво да очаквам ?

# 749
  • Мнения: 20
Имах време в обедната - Новата тема

https://www.bg-mamma.com/?topic=1576367

Общи условия

Активация на акаунт