Хиалуронова киселина инжекция в колянна става

  • 6 936
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте имам частично разкъсване на медиалният менискус.Ходих при 5.6 ортопеда повечето казаха че ще мога да се оправя без операция.Направих 1 курс физиотерапия и 1 курс рехабилитация с упражнения.Сега се чувствам много по-добре , но 2 месеца по-късно все още чувствам крака все едно е "изтръпнал" и малко нестабилен.Карам по 1 час колело на ден, даже и тичам без болки, просто си мисля че ако го претоваря още малко пак ще ме заболи.Препоръчаха ми хиалуронова киселина да пробвам, било "смазка" за коляното и щяло да облекчи доста ставата. Та въпроса ми е имате ли опит с хуалуроновата киселина, има ли значение коя марка и трябва ли да си правя някакви тестове за алергия преди това.

# 1
  • Мнения: 1 803
Пробвайте с инжекцията,има подобрение но е временно.

# 2
  • Мнения: 1 120
преди години и аз имах скъсан менискус на коляното. Около 6-7 месеца се опитвах (по лекарска препоръка) да реша проблема с физиотерапия, мазане и разни прахчета. Никакъв ефект. Наложи се да ми направят ендоскопска операция във ВМА. Лекуващият лекар ми каза, че понеже дълго време коляното не е било в правилна позиция и има някакви увреди, които след време ще ми създадат плоблем. Е, минаха 10 години и проблемът се появи. През пролетта ми казаха, че като по-щадящо, могат да ми сложат инжекция с хиалуронова киселина. Първо ме лекуваха с инжекции (противовъзпалителни?) после в края на май ми сложиха BIOLEVOX 2,5%.  Тест за алергия на съм правила, но аз и не съм алергична. Е, питаха ме дали имам някаква алергия. Ама то хиалуронова киселина има в толкова много козметични препарати. Ако я имах, все щях да разбера.
Предупредиха ме, че на някои хора действа, на други не. В упътването пише, че трябва да се сложи втора бустерна инжекция след 8 месеца. Докторът каза, че нямало нужда, а и още не е минало това време. Има ефект, но не е както преди. Ако го претоваря или стъпя накриво, почва да боли. Някак "хлабаво" ми е коляното. Мажа с разни мазила, но не съм сигурна, че помагат.

Общи условия

Активация на акаунт