"Белият лотос" - сезон 2

  • 11 213
  • 194
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 817
Вишняна, моите впечатления са сходни. Но от друга страна няма как сценаристът, който е и режисьор, да не е обговорил с актьорите си персонажите и виждането си за тях. Макар че допускам нарочно да са търсили двояка визия за нещата. 🤔

Последна редакция: нд, 18 дек 2022, 10:15 от lady Koup

# 76
  • The point of no return
  • Мнения: 823
@lady Koup, разбира се. 🌹

Отворена интерпретация е ситуацията при Кам и Даф, Даф и Итън и Кам и Харпър, в статията го пише, просто не съм го споменала в моето мнение.

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/the-white-lotus … 2-1235282561/amp/

Ето още една статия за гледната точка на Меган Фахи-Дафне.
https://www.eonline.com/amp/news/1358563/meghann-fahy-confirms-s … -daphne-and-ethan

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 817
Roya, благодаря за линковете!

Хубавото на доброто изкуство е точно в тази отвореност -    
когато нещата в екипа се напаснат и се случи магията/химията - крайният резултат може да надскочи дори намеренията и очакванията на самите участници. Добрата актьорска игра предполага многопластовост и всеки зрител според опита, знанията и културната среда вижда различни на брой и по значимост послания...

# 78
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Разочарована съм от края на сезона 😁

# 79
  • на изток от рая
  • Мнения: 444
Разочарована съм от края на сезона 😁

Меко казано! Как само ми убиха Танята. Поне да бяха оставили вратичка за следващия сезон. Можеше да покажат само падането, без сцената, в която Таня се носи съвсем удавена под водата.
Но каква игра направи Меган Фахи, просто й личаха мислите в главата.
И, отново, милата Таня, която искаше само любов, нежност, внимание... Отначало си мислех, че "гейовете" ще й поискат пари да инвестира в техните вили, после, като показаха снимката, реших, че ще я изнудват, но не би.
Нямам търпение за трети сезон.

# 80
  • Мнения: 11 472
Снощи по НВО3 хванах някакъв епизод от Белият лотос, може би предпоследния... където този с дръпнатите очи се филмира, че жена му за няколко минутки му е изневерила в хотелската стая. Така и не разбрах този случай как се разреши. А онзи "убавец" с татуировката на врата още е в Палермо и вика пиян по улиците Grinning  Забравям бързо имена, затова така ги описвам Grinning

# 81
  • Мнения: 48 103
Нощес го изгледах, Ами интересен е доста Simple Smile, определено провокира, и в първи сезон намерих какво да ме жегне, и във втори

# 82
  • Мнения: 11 472
По принцих е хубаво да има и недоизказани неща. Ще чакам с нетърпение третия сезон. Къде ли ще се снима? Grinning

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 817
Четох, че новото поле на действие ще е Азия и ще се центрират около темата за смъртта, и отношението към нея в различните култури...

ПП Честита 2023! Здрава и добра да е! (С това трябваше да започна.)
А това видео за книгите в сериала може би ще ви е интересно:

Последна редакция: пн, 02 яну 2023, 13:46 от lady Koup

# 84
  • Мнения: 11 828
lady Koup, мерси за книгите! Изключително пипнат сериал във всеки детайл!!!

# 85
  • Мнения: 1
Velina25, благодаря за темата 🌼Имах нужда от споделяне, но около мен няма с кого. Сериалът в 2-та си сезона - толкова сходни формално и толкова различни в същността си - предлага безкрайни стимули за размисъл.  Формално и като структура на повествованието и в персонажите с.2 е повторение на с.1. От откриващите сцени и връщането седмица назад, през откровените актови сцени (на мъжка голота / гей "любов") и сходните управители на хотелите уж всичко се повтаря и би трябвало да е предвидимо. Имаме и конкурентното колежанско приятелство с отнемане на гаджетата, наивният неудовлетворен младеж, младата съпруга, съзнаваща/провиждаща дълбоките разминавания в семейството си. "Гадните" самодоволни богаташи.... Обаче 2-ри сезон е толкова по-интимен и органичен. Сезон 1 ми хареса с прямотата си, но и ми звучеше някак публицистично. Репликите на героите бяха вярни и точно, но малко прекалено резоньорски...Особено интересно ми е да сравнявам мненията и реакциите на зрителите.Понякога ме изненадва, колко силно влияе емоцията върху оценката на персонажите. Да не говорим на колко потресаващи политкоректни професионални мнения съм попадала - лишени от чувство за мярка и обикновена човечност... Интригуващ и по- многопластов 2-ри сезон. Вярвам , че някои подсказки ни водят по вярна следа, а други "очевидности" ни вкарват в заблуда и ще бъдем изненадани на финала. Нямам време да гледам повторно епизодите, но четох публикация за картините
в стаите на гостите и скритата връзка с персонажите.
Отивам да гледам епизод 6.
          Гледах сезон 1 по HBO3 целия наведнъж точно в новогодишната нощ. На следващия ден по същото време / от 21 до 3 часа през нощта/ излъчваха сезон 2, но успях да гледам само 1 и 2 епизод. Многото опити да го намеря онлайн, са неуспешни. Вие къде го гледате?

# 86
  • Мнения: 11 472
Единият вариант е:  на платформата НВО Мах, аз лично така го гледах. Другият вариант е... дебни повторения по НВО3, следи програмата и ще хванеш пак сериите. Ако си абонат на Виваком, до 17 януари каналите на НВО са свободни, т.е. безплатни. На А1 също бяха, но от 1 до 31 декември, вече не.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 533
и двата сезона ги изгледах онлаѝн в : https://filmi123.club/season/beliyat-lotos-2.
Приятно гледане Laughing! И двата сезона много ми харесаха, изненадаха и провокираха, както в развитието на сюжетните линии, така и в деѝствията и характерите на персонажите и социалните им роли. Интригуващ и забавен по един доста реалистичен начин. И на края красота за очите и душата с прекрасните гледки от Сицилия .....

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 817
FBID1275972660, срам -  не срам,аз прибягвам до торенти 😌.

# 89
  • Мнения: 1
Има само една звезда и това е Майкъл Империоли!!! За съжаление е бледа сянка на актьорът от "Семейство Сопрано"!!! Всичко друго в сериала е плява!!! ФУЛЛ ГЕЙЗИ!!!!

Общи условия

Активация на акаунт