Изключително кърмени от първия ден?

  • 1 451
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 369
преди да родя, специално се интересувах в кои болници не дават ам и позволяват на бебетата да са при майките си 24 часа!!!
бях много вдъхновена от този форум!!!! благодаря за което Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 391
Ами моето дете хапна първите си дни АМ Confused
Вероятно грешката беше моя, не бях наясно какво точно трябваше да правя, кърмата ми за нормално раждане слезе чак на 5-я ден, с две думи пълен провал.
Надявам се другият път да се поправя.

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
АМ не съм давала аз лично никога. Дребната е с мен от 12-тия час след раждането и подозирам, че може да е закачила някое шише АМ в детското през нощта, но все се надявам да е минала само с подсладена вода (особено пък след като се запознах с неонатолога-завеждащ отделението в Окръжна надеждите ми се покачиха значително Heart Eyes). Съмнения за недостиг на кърма не съм имала, което си е учудващо предвид колко зле сучеше тя в началото и предвид че опитът ми с кърменето на баткото не беше успешен.
Баткото също е бил без грам АМ първия месец - в МД ми го дадоха на втория час след раждането, добавка въобще не са ми предлагали и твърдо отказваха, когато майките си искаха сами. После прецакахме нещата поради незнание и липса на инфо.

# 18
  • Мнения: 4 156
И на двамата ми сина давах Ам първите дни в болницата. До там.
Бях секцио и ни даваха децата през 3 часа. А през нощта не бяха с нас. Така че опитаха и АМ, но заради големите дупки на шишетата се опитвах да го ограничавам. А като ми дойде кърмата направо ми махнаха добавката. С нея се чувствах сигурна, че бебето няма да е гладно до следващото хранене.

# 19
  • Мнения: 664
Аз не можах да се преборя с педиатъра, макар че раждах в частна клиника и мисля, че за парите, които платих би трябвало повече да се вслушват в желанията на пациентите, но това е друга тема. Причината беше, че дъщеря ми се роди с ниско тегло, спадна доста и педиатърът каза, че трябва веднага да се почне с добавката. За щастие кърмата ми слезе на третия ден, детето сучеше много добре, та е изпила 2-3 пъти по 30-ина мл. мисля. Притесненията ми не бяха, че е изпила няколко грама адапте и няма да е изключително кърмена и т.н., а да не ми объркат лактацията с тази добавка. Въобще френските болници са под всякаква критика по отношение на политиката им на кърмене, затова и толкова малко жени кърмят тук.

# 20
  • София, България
  • Мнения: 2 222
и аз не бях много в час в началото. родих в тина киркова и не знаех откъде се взима добавката,даже докторката ми се скара,че ти ми правели добавка а аз не съм я взимала, та следващия път я взех и му дадох малко. а тъй като гърдите ми се препълваха от втория ден ставах ношем в 3,00 да се цедя и им носех кърмата в детското. на сутринта шишето беше празно,значи са му я давали

# 21
  • Мнения: 3 092
Аз не съм дала на детето си Ам.А преживявах ужасни мигове на съмнение дали всичко е наред.
Е , беше наред.
Не  е било пропаганда или фанатизъм а просто някакво вътрешно чувство ме спираше да го направя , това е.
Не се чувствам нито горда , нито засрамена от този факт а просто го отчитам като такъв.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
(особено пък след като се запознах с неонатолога-завеждащ отделението в Окръжна надеждите ми се покачиха значително Heart Eyes).
Да кажа, че отпреди 3 години има супер развитие. Вече не предлагат вода, за добавка питат дали искаш, акушерките не викат като видят, че кърмиш непрекъснато.
И има табло с онази таблица с големината на бебешкото стомахче с логото на сайта бг-мама.
Това е болницата  Peace

# 23
  • Мнения: 3 092
А не мислиш ли, че през нощта в Шейново дават АМ?
аз раждах там .През ноща дават вода.Моето дете се роди с проблем със стомаха и я хранеха със сонда отначало с вода , после са и дали АМ и беше с кислородна маска -за това не можеха да ми я дадат.Та в болницата са и дали АМ , което разбира се не е отрова , но аз не съм и давала у дома а това беше въпросът , нали  newsm78

# 24
  • Мнения: 3 926
Аз лично съм дала на Сияна два пъти добавка, която тя мигновено повръщаше. Знам, че последното хранене в 1 часа в МД е АМ. Можех да ходя и да я кърмя в отделението, но честно казано това не ми стоеше на дневен ред тогава. Смея да твърдя, че ако дори за миг подозирах, че детето ще направи АБКМ щях да изрина МД, но тя щеше да е при мен. Отчитам си грешката и я смятам за фатална по отношение на моето дете. Сутрин ми я даваха зверски гладна, което сочи, че явно е повръщала самото АМ още от началото. Никой не ми обърна внимание на това. Детето имаше колики от 4-тия, 5-тия ден, но акушерките твърдяха, че е невъзможно... абе куп признаци за бъдещи проблеми и за много чувствителна храносмилателна система ooooh!
Та, Уичи, не е вманиачаване. Понякога е жизнено необходимо Confused

# 25
  • Мнения: 854
Мен се наложи след раждането да ме оставят в интензивното/проблеми с плацентата, пълна упойка и т.н/, т.е с Борко се събрахме чак на следващия ден. Казаха, че са му давали АМ, но е повръщал/месец и нещо по-късно се проявиха алергиите му/. Та оттогава като се закърмихме, та до преди 1 седмица. Никога не съм купувала АМ, даже като ми е намалявала кърмата - тогава прибягвах до лактогонни средства и се справяхме. Но пък при нас АМ никога не е било опция заради алергиите. Да ми е жив и здрав, преборихме се почти изцяло с проблемите Sunglasses Следващият път, живот и здраве, пак ще се кърми Peace



# 26
  • Мнения: 423
Аз съм от устискалите. И каката, а за сега и дребния са изключително кърмени от първия ден без грам АМ. И да, мисля че е напълно реалистично.
С каката бях чела много малко за кърменето. Знаех само, че искам да кърмя и се надявах природата да го е измислила така добре, че наистина да се получи. Родих я нормално, дадоха ми я след 5 часа, като през това време (през нощта) казаха, че нищо не са й давали. Започнахме да се кърмим безпроблемно, кото изключим малко рагади в началото, което не беше болка за умиране. И така година и половина.
С дребния, също нормално роден, имах доста повече проблеми с кърменето, въпреки натрупания опит и многото научено от тук, ...но и благодарение на него се справихме успешно.
С две думи исках да кажа, че понякога по-лесно, понякога по-трудно, важното е, че е постижимо, зависи от желанието.

# 27
  • Мнения: 1 586
Моето го храниха с АМ първата нощ. После аз със собствената си ръка му давах бутилката 2-3 пъти в родилното, понеже така каза лекарката поради голям спад в теглото. Но тогава бях съвсем друг човек. Малкта ме превъзпита и промени коренно за тези 3 години.
След родилния дом до сега (3г.) АМ не е близвала. С изключително кърмене нанесените вреди от АМ на стомашната флора се заличават напълно за около 2 седмици, така че тази грешка сме я покрили старателно. Но все пак чисто статистически не влизаме в списъка на изключително кърмените от първия ден. Следващият път обаче на всяка цена ще сме в тоя списък Simple Smile.

Емем, поздравления за куража!   bouquet

# 28
  • UK
  • Мнения: 1 334
Честито бебче Grinning Аз също никога не съм давала адаптирано мляко.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми изкара 5 дни в кувьоз, където го хранеха венозно (не знам с какво), а аз се цедях и хвърлях в тоалетната. На третия ден ми позволиха да му давам изцедената кърма, а на 5- я ми го дадоха за кърмене. Оттогава ми е голям фен.  breastfeeding Доколкото знам АМ са му дали само веднъж в болницата, докато е бил в кувьоза. Предписаха ми дохранване докато  ми се нормализира лактацията, но аз така и не му дадох добавка. След като го накърмих за първи път в нас Емо спа 5 часа и се успокоих, че му стига кърмата ми, защото по моята логика, ако не му стигаше щеше да се събуди по-рано и да реве от глад.
Все още се кърмим  по цял ден/нощ като съм му вкарала по едно плодово/зеленчуково пюре веднъж дневно за разнообразие.
============
В болницата, за да не реват децата ги наливаха с вода - та да се откажат и от нощното хранене. Като разбрах това си поисках детето денонощно да бъде при мен в стаята. Добре, че бях в частна болница и се вслушваха в желанията ми, че иначе глави трябваше да хвърчат.

Общи условия

Активация на акаунт