търся съвет за свит вълнен пуловер(при пране)

  • 9 799
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
имах подобен проблем с пуловер, който много харесвах. В предаването на Гала преди години в рубриката полезни съвети показаха как може да се пооправи подобен проблем. Та накисваш пуловера в леген, в който има половин литър оцет разтворен във вода, не помня колко. Е, опитах това нещо и се получи. Успех!!!   bouquet

Ще пробвам и аз номера оцета.
Имам 2 такива пуловера. Не са много свити, само дето ръкавите са ми малко окъсели, и малко на дължина, разбира се.
Единя е купен, другия е ръчно плетен.
После ще пиша какъв е бил резултата.

# 16
Здравейте! Пуловера го киснах половин ден в хладка вода , в която сложих шампоан и 1 чаша оцет. След това доста го опъвах и го закачих да се суши на закачалка и взе че се получи Simple Smile Успех!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моя прителка каза, че си "разпънала" пуловера, като го изгладила с ютия (слата се кърпа под ютията, за да не залепне). 

# 18
  • Мнения: 3 835
Ами и аз си спомням, че преди много време, така префасонирах един мой пуловер, в детски. Mr. Green Thinking Май, няма спасение, освен пак да повториш процедурата, докато докараш размера на детенце. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 847
След като и аз смалих не един пуловер, а прането на ръка ненавиждам, сега ги пера по следния начин - пускам ги на най-нежната програма на пералнята с Первол, после на програма само с източване на водата, и си ги вадя мокри, цедя ги, оставям ги върху хавлии да се отцедят и ги простирам легнали - размерите се запазват без проблем.

# 20
  • Мнения: 769
Някой не го ли пробва вече това с оцета?! newsm78
Аз един пуловер на майка ми го префасонирах в детски преди години.. после няколко на мъжо ги скасих..

Само да добавя, че 'смаляването' зависи много от типа влакно/вълна. Аз имам разни 'памучни' се водят, нищо им няма от пералнята, иначе на ръце да пера е изключено ...

# 21
  • Мнения: 3 835
Ако перете на специалната програма за вълна, няма проблем. Аз когато съсипах такъв пуловер, просто бях объркала програмите. Хубаво е да се пере с тези специалните препарати.

# 22
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
при мен пък проблема (колко го търсих), се оказа че идва от досушаваненето на пуловерите върху радиаторите на парното, така лека - полека се свиват и в един момент стават неносими. номера с оцета ще го опитам с едно поло на мъжа ми, така си го харесваше...

Общи условия

Активация на акаунт