Ноемврийчета напети весело растат 3 :)

  • 15 187
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mtz

Я кажете, тези дни като ще е такъв студ, ще щъкате ли навън с  1stroller ?


Днес не беше за бели хора навън, само се проветрявахме. Иначе вчера и онзи ден си излизахме за 30-40 минути, нищо че виеше виелица

# 31
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Aurora
Мери, платили сте за ехограф, защото направлението ви не е било издадено правилно. след като го даде личния лекар трябва да отидете при ортопеда, който той ви е посочил (в нашия случай това беше в 20 ДКЦ, там е и личния доктор на бебо), за да го завери и след това се ходи в Горна Баня...моя доктор ми го обясни и затова не ни взеха пари (в Горна Баня).

На мен пък ми обясниха че в направлението трябвало да пише А3 за да ни е безплатен ехографа, но педито не ни го е написала Wink . Иначе до колкото съм запозната няма значение къде ще отидеш, всяко направление важи за всички лекари които работят със здравната каса.

# 32
  • Мнения: 4 242
Цитат на: nadi_n
Привет на всички ноемврийски мамчета!:)

Искам да си призная, че надзъртам във вашата темичка от самото и начало. Така се успокоявам като чета как се развиват вашите бебоци.
Ами, за това ви писах..
Поздрави и целувки  на всички ноемвриийчета от едно декемврийче.Simple Smile


Надинка и аз правя същото с октомврийските мами Embarassed  когато имам време. Laughing Така че "преписвай" спокойно но само хубавите неща Heart Eyes !

# 33
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Moni
Здравейте,
днес съм ужасно притеснена, защото май разболяхме бебчо въпреки всички мерки:( Цяла нощ му хрипти нослето и мрънка, а сутринта беше с 37.2 и аз се обадих на педито да идва. Каза че засега не е нещо страшно -гърлото му било розово и хремата на била страшна, ако вдигне по висока температура да сложа свещички Ефералган.... Направо  място не мога да си намерия и се треса от нерви и рева... Ужасно ме е страх... Да не говорим че и аз пак съм зле - с гърло, хрема, разстройство и температура и личния ми лекар ми каза че било рано за антибиотик да сме чакали още няколко дни, ама аз май на своя глава ще си взема някакъв щото така ще продължа да си заразявам бебчо. И мъжа ми ме кара довечера да не спя при бебчо, а аз ще се побъркам ако не го чувам и не съм до него....
Моля стискайте палци да му мине бързо и да не е нещо сериозно.

Ох Мони напълно разбирам тревогите ти мила защото и аз съм същата не мога и секунда да я оставя в ръцете на друг, все няма да съм спокойна Confused . Но си успокой малко душичката, всичко ще се оправи а за теб ще останат само похабените нерви. Sad  Стискам палци всичко бързо да отшумява и да сте добре, а ти наблегни на чайчетата и много витамин С Laughing
Тони и вие да оздравявате бързо бързо, няма се даваме я.
mtz ще ни липсваш много, но после ще наваксваме, ще те чакаме с нетърпение. Само гледай ти да не ни забравиш четам живота е супееееер #Milti , брат ми е вече 10г в Чехия и съм ходила на дъъъълги гостита та за това знам Laughing
А за разходките- ние не си ги спестяваме, ако щете ме наречете безрасъдна но няма ли дъжд, вятър или мъгла ние сме навън най малко за час Laughing иначе не мирясваме Flutter .

# 34
  • Мнения: 3 663
Здравейте пак Simple Smile
Мтц - наистина ще липсваш Sad но после ще има да четееееш и да пишеееш Simple Smile) а вие в чехия ли ще се местите ?
Спокойно ще се оправите и самички сигурна съм Simple Smile няма да е като с тати, но ще се справите Simple Smile ние по 3 вечери сме си самички с бебка и отначало беше малко кофти, но се свиква Simple Smile
На Таня очетата още с първите капки се пооправиха Simple Smile обаче голям зор това слагане... плаче, пищи, затваря очички, стиска ги.. двамата с таткото едвам ги сложихме..обаче одеве на банята изтарикатих Simple Smile дадох и шишето с водата и тя ококори очи и докато се усето и бях нашляпкала капките Simple Smile май така ще се процедира вече Simple Smile само дано да се оправи бързичко ...
За излизането - ние днес докато идем до педито и се върнем направихме една двучасова разходка точно преди да завали снега Simple Smile утре ако е проходимо навън пак ще я изкарам Simple Smile ама вие вече си ме знаете, че искам да я каля максимално преди да е пораснала и да стане по-податлива на настинки Simple Smile
Мими, ама вие сте шампиони с тези мерки Simple Smile)) бравос Simple Smile
А за килцата - ами аз бях качила 10кг и станах 80  Embarassed от болницата се върнах 73, обаче сега съм 75  Embarassed и от преди бременността малко се бях поохранила, та общо искам да свалям към 15 кила, за да стана поне 60, че съм леко слониста Simple Smile обаче нещо се помайвам още и нито диетка съм вкарала нито съм започнала да правя упражнения....  Embarassed  Embarassed
ама ще трябва да се свалят няма как Simple Smile

# 35
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Оле, а да ви се похваля, бебе Рая сега пее с тати и се хили като ряпа. Татито и пее някво английско парче и тя припява с него на припева, голям купон. До сега не се беше разпявала така  Laughing .

В Чехия ще се местим към края на февруари, живот и здраве. На мен не ми се ще много, щото тука си ни е добре - приятели, роднини, а там не познаваме никой. Пък и ни е поомръзнало малко да чергарстваме по света (живели сме в Мексико и Франция), ама на нашия тати такава му е работата. Най ме тормози езиковата бариера, сега пък чешки ще трябва да уча  Sad . Иначе в Чехия е супер, спор няма. Ако ще е в Европа, там да е, според мен.

# 36
  • Мнения: 3 663
Цитат на: mtz
Оле, а да ви се похваля, бебе Рая сега пее с тати и се хили като ряпа. Татито и пее някво английско парче и тя припява с него на припева, голям купон. До сега не се беше разпявала така  Laughing .

ехааааа !!! верно много гот Simple Smile)) супер Simple Smile)))
И аз като Мери мисля, че в Чехия никак не е зле Simple Smile ще се адаптирате Simple Smile ще си говориш с нас редовно и ще те развеселяваме Simple Smile

# 37
  • Мнения: 4 242
Цитат на: mtz
В Чехия ще се местим към края на февруари, живот и здраве. На мен не ми се ще много, щото тука си ни е добре - приятели, роднини, а там не познаваме никой. Пък и ни е поомръзнало малко да чергарстваме по света (живели сме в Мексико и Франция), ама на нашия тати такава му е работата. Най ме тормози езиковата бариера, сега пък чешки ще трябва да уча  Sad . Иначе в Чехия е супер, спор няма. Ако ще е в Европа, там да е, според мен.

Чешкия ще го научиш за няколко месеца, той е славянски и е лесно усвоим Laughing . Малеееееее ама ти си полиглот ако ги знаеш всички тия езици Shocked . Евала- ти си наща гордост!!! People Angel
А за колко време ще се местите знае ли се? Питам защото има вариант и ние да се изнасяме ако батко подаде ръка, то тук т'ва живот ли е братче Crossing Arms .

# 38
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Цитат на: Мери
Цитат на: mtz
В Чехия ще се местим към края на февруари, живот и здраве. На мен не ми се ще много, щото тука си ни е добре - приятели, роднини, а там не познаваме никой. Пък и ни е поомръзнало малко да чергарстваме по света (живели сме в Мексико и Франция), ама на нашия тати такава му е работата. Най ме тормози езиковата бариера, сега пък чешки ще трябва да уча  Sad . Иначе в Чехия е супер, спор няма. Ако ще е в Европа, там да е, според мен.

Чешкия ще го научиш за няколко месеца, той е славянски и е лесно усвоим Laughing . Малеееееее ама ти си полиглот ако ги знаеш всички тия езици Shocked . Евала- ти си наща гордост!!! People Angel
А за колко време ще се местите знае ли се? Питам защото има вариант и ние да се изнасяме ако батко подаде ръка, то тук т'ва живот ли е братче Crossing Arms .


Ами татито има договор за 3 години, ама нали занеш, никога нищо не се знае. С езиците уж нямам проблеми - говоря английски, испански, италиански и малко френски, ама знае ли човек - то с това егн  Laughing . В началото ще ми е криво, че не знам чешки, ама дано си права и бързо го нагълтам. Той, баткото, къде е? Ние ще сме в Пилзен. Айде, Мери, ако баткото се скумросва, ние сме насреща  Grinning .

# 39
  • Мнения: 4 242
Цитат на: mtz
Ами татито има договор за 3 години, ама нали занеш, никога нищо не се знае. С езиците уж нямам проблеми - говоря английски, испански, италиански и малко френски, ама знае ли човек - то с това егн  Laughing . В началото ще ми е криво, че не знам чешки, ама дано си права и бързо го нагълтам. Той, баткото, къде е? Ние ще сме в Пилзен. Айде, Мери, ако баткото се скумросва, ние сме насреща  Grinning .

Батко е в Либерец, на 100км от Прага се намира и е доста голям град та ще го чуеш де. Мерси за подкрепата  Heart Eyes много си сладка Flutter . Пък айде ако е писано пак от тук ще се уговаряме и ще го наредим някак да се видим .Sunglasses

# 40
mtz,ще се преместиш при мамите в чужбина.Няма да може да се видим.  #Puppy dog Но пък ще бъдеш във форума надявам се. Чета,чета бая места сте обиколили. Thinking Но мисля,че Чехия е много красива и ще ви е хубаво.
Съгласна съм с Мери,че тук трудно се деяни,ама с две деца малко трудно. ooooh!

# 41
Да ви кажа Тони много хърка сутрин.Понякога се изкашля и аз така се панирам.Но явно е от сухия въздух в стаята.Няма иначе сополи,но много киха сутрин. Май вече ставам досадна за околните с моите притеснения. #Puppy dog
Утре ще го водиме малкия на очен лекар,че на него още му тече едното оче.Само да не е запушено слъзно каналче. Praynig
Днес става за разходка според мене.Поне е чист въздуха тук при нас в "планината". Confused
А относно моите кг направо ми омръзна.Тъкмо сваля някое кило и оп след 1-2 дни пак съм го качила.Зарекох се повече да не се badscale

# 42
  • Мнения: 59
Аз бях качила 17 кг, от болницата се върнах с 6кг по -малко и след това свалих още 7-8 ,но има да свалям още поне 3-4 - обаче все още се ослушвам с гимнастиката и диетата Embarassed .

# 43
  • Мнения: 5 228
Аз качих 18, в болницата бях свалила 6, после още шест, но след като няколко пъти ми намалява кърмата си хапвам стабилно, та равносметката е още 10 за сваляне, а като се има предвид, че още преди да забременея бях качила 3-4 излишни килаограма, и направо се плаша как ще ги свалям всичките -  още повече, че сега не мога нито да спазвам диета, нито да спортувам активно заради кърменето. А и зимата е още по-трудно. Абе, ще му мисля по-нататък.

# 44
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Аз пък качих 13кг и сега си ми останаха 5 да свалям, ама и още 4 от преди да забременея... Ама честно казано в момента килограмите са ми последна грижа. Само да минат тези ужасни колики и ще ходя на плуване и ще е вече по топло и ще излизаме повече с бебо и ще ги сваля:)

Общи условия

Активация на акаунт