Забременели след инвитро 52

  • 47 351
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 330
Tessaria какви кръворазреждащи пиехте?
И аз съм с висок риск за преклампсия ,обаче ми включиха Акард 150 а НАт аспина през вечер

# 16
  • Мнения: 1 379
Слагах Фраксипарин, който смених с Клексан, след като започнах да правя някаква алергична реакция от Фраксито.

Всъщност и аз бях на Акард 150 мг, не знам защо съм написала аспирин (pregnancy brain?). Пиех по 1 таблетка вечер до 32 г.с., след това го смених с Натаспин.

# 17
  • Мнения: 51
Слагах Фраксипарин, който смених с Клексан, след като започнах да правя някаква алергична реакция от Фраксито.

Всъщност и аз бях на Акард 150 мг, не знам защо съм написала аспирин (pregnancy brain?). Пиех по 1 таблетка вечер до 32 г.с., след това го смених с Натаспин.

На мен също ми е изписан фраксипарин инжекции/клексан по една на ден , плюс по 1 таблетка аспирин през вечер, като за инжекциите репродуктивния ми казва, че поне до 4тия месец ще трябва да ги слагам.
Беше ми любопитно дали има и други като мен с толкова дълга превантивна терапия.
А момичета имам някакво напрежение ниско долу , като менструални болки и леко почвам да се притеснявам , в 8 + 3 г.с. съм и вече нямам търпение да ми дойде следващият преглед ..... времето минава много бавно.

# 18
  • Мнения: 1 379
Ами ако не бях излязла с този риск за пре-е, щях да слагам инжекциите някъде до към 6-7 месец, не помня точната седмица.

Болките не трябва да те притесняват, нормално е да имат такива заради разширяването на матката.

# 19
  • Мнения: 51
Ами ако не бях излязла с този риск за пре-е, щях да слагам инжекциите някъде до към 6-7 месец, не помня точната седмица.

Болките не трябва да те притесняват, нормално е да имат такива заради разширяването на матката.

Благодаря ти , дано наистина да е заради това.  Може би просто искам да видя бебчето, за да се успокоя. Стига с него всичко да е наред , ще изтърпя всяко неразположение Heart

# 20
  • Мнения: 1 379
Напълно те разбирам, през първият триместър ходех на прегледи през 2 седмици, защото иначе щях да психясам от притеснение дали всичко е наред Simple Smile

# 21
  • Мнения: 330
Аз този месец ми се получи всяка седмица на АГ и видеозон 😁 бях на фетална ,скрининг за преклампсия (и там ги гледаха ) и 2-пъти на ЖК .Дано не е вредно просто така се случи …

# 22
  • Мнения: 18
Момичета, може да ви се стори глупав въпросът, но си мисля от няколко дни..Всяка, която е забременяла ин витро ли има някакъв проблем по време на бременноста или това няма общо? Какво мислите вие?

Здравейте и от мен,
Виждам, че почти всички отговори клонят към това, че щом е инвитро значи и бременността предполага да е проблемна.
За щастие до момента не мога да се съглася с това.
Първа бременност ми е, инвитро. Нямам тромбофилии, като че ли се наложи инвитро заради мъжкия фактор, но и той не беше крайно лош.
В моментната съм в 13г.с., нито съм имала болки и придърпвания, каквото имат много жени. Не съм имала усещане за гадене или да ми става лошо. Единствената промяна, за момента която усещам за себе си е, че се задъхвам и изморявам доста лесно.
Пожелавам на всички дами спокойна и лека бременност 🍀🍀🍀

# 23
  • Мнения: 131
Не се настройвайте излишно. При всеки е различно. Ние сме с мъжки фактор, но и много трудно аз имах яйцеклетки. Дори лекарката ми беше много скептична, че ще се получи. Бременността ми беше изключително лека, не съм имала нито едно неразположение. Само ми се подуваха глезените, но изследванията бяха наред. Пожелавам на всички лека бременост и сладки бебчета.

Момичета, може да ви се стори глупав въпросът, но си мисля от няколко дни..Всяка, която е забременяла ин витро ли има някакъв проблем по време на бременноста или това няма общо? Какво мислите вие?

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 22:41 от Тео123

# 24
  • Мнения: 90
Благодаря за отговорите, момичета! Аз съм в 9г.с. и за сега всичко е наред, просто тези мисли не ми излизаха от главата. Все едно искам да знам, за да мога да предодвратя ако нещо се случи.. знаете, когато бременноста е желана и сме много притеснени.. при нас иначе проблема беше в мен-запушена тръба, а другата пропуска при високо налягане.

# 25
  • Мнения: 157
Vesivg, аз нямам тромбофилия, но ми бяха изписали профилактично фраксипарин/клексан след трансфера. Спряха ми го, когато изкървих в 6 г. с. и изгубих бебето (не казвам, че е от тях, но не се и разбра от какво е). Сега съм бременна в 28+4 без никакви кръворазреждащи, само с кринон гел и естрофем до 12 г. с., а след 12 г. с. магнезий и витамини за бременни.
Midi22, не е вярно, разбира се. Лично мои познати 4 момичета с инвитро и нито една нямаше проблеми през бременноста.
Аз вече съм в средата на 7ми месец и освен лекото задъхване и доспиване, и ако бебчето не ме подритва от време навреме, забравям даже, че съм бременна. Хем съм и с 3-4 миоми, които пораснаха, не съм първа младост (44 г), не съм от слабичките момичета, но да чукна на дърво до момента нямам нито риск от прееклампсия, нито риск от диабет, нито каквито и да е неразположения. Чувствам се много добре до момента.
Така че изобщо не си вкарвай в главата такива мисли. Ние сме даже много по-наблюдавани и изследвани от момичета забременели естествено, че е логично в някои случаи даже да сме избегнали усложненя.

Последна редакция: чт, 15 дек 2022, 00:00 от Tea-Krista

# 26
  • Мнения: 169
В 37г.с. съм и всичко премина леко и не мисля, че като си с инвитро трябва да е проблемна бременноста. Бъди спокойна

Момичета, може да ви се стори глупав въпросът, но си мисля от няколко дни..Всяка, която е забременяла ин витро ли има някакъв проблем по време на бременноста или това няма общо? Какво мислите вие?

# 27
  • Мнения: 1 379
При мен също минава доста спокойно и леко бремеността. Освен скъсената шийка, не съм имала други проблеми. Чак сега, в 35 г.с., започвам да имам някакви по-неприятни неразположения, което е нормално в последният триместър.

# 28
  • Мнения: 270
И при мен минава нормално дотук, в 36гс съм. Повечко съм изморена и се задъхвам, но цяла бременност не съм се спряла да хоцкам и да шофирам из страната.

В 37г.с. съм и всичко премина леко и не мисля, че като си с инвитро трябва да е проблемна бременноста. Бъди спокойна

Момичета, може да ви се стори глупав въпросът, но си мисля от няколко дни..Всяка, която е забременяла ин витро ли има някакъв проблем по време на бременноста или това няма общо? Какво мислите вие?

# 29
  • Мнения: 215
До момичетата, които са с инж пролутекс, до коя седмица ви казаха да се слагат и следите ли си прогестерона, имате ли представа с какви стойности трябва да сме по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт