Развод в чужбина. Как?

  • 58 499
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 176
Сестра ми е омъжена за Костариканец ,но живеят в Испания. От една година тя живее в БГ и иска да прекрати брака си с него. Може ли от Бг да подаде документи за развод,как трябва да постъпи за прекратяването на брака си? Благодаря предварително на отзовалите се.

# 121
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ива,кьде е склУ4ен брака?По на4ало брака трябва да бьде прекратен там кьдето е склУ4ен,тоест ако е в Испания нека потьрси информация от испанското посолство в БГ.
Аз писах и по напред в темата ,склУ4их брак в посолството ни в Испания,но развода трябваШе задьлжително да е в БГ,заЩото брака е склУ4ен на бьлгарска територия.Искахме да се разведем тук,за да си спестим разходи(които така или ина4е си ги спестихме ,заЩото на дело не сме се явявали ние) и излиШни разходки насам натам ,но нито един закон не ни "хвана" за да може да прекратим брака си в Испания.

# 122
  • Мнения: 176
В Коста Рика е сключен,но е приподписан и в БГ. Сега той е в Испания,тя в БГ. Нямат деца и са решили да се развеждат,но как е по-удачно?

# 123
  • Мнения: 270
Aaa Liska се е върнала  Hug Mr. Green Сори за спама, но имах нужда да си кажа, че форума изглеждаше по иначе без теб...

По темата нищичко незнам и не бих искала да знам, но да, за някои ще е полезно.

# 124
# 125
  • Мнения: 4 916


В първия пост по темата, просто Тортуна не е погледнала датата.

# 126
  • Мнения: 270
 Confused Embarassed Искам лискааа..Моля ви кажете знаете ли какво става с нея? Много смотано ми стана.

# 127
  • Мнения: 7 605
Добре е тя, не я мисли  Grinning

# 128
  • Мнения: 2
Здравейте, бих искал да попитам. Тъй като от една година не живея със съпруга си и живея в чужбина, може ли да се разведем поради неконсумиран брак и как стоят нещата. От 2019г. декември месец не живеем заедно, февруари заминах за Гърция и септември за Испания, искам да се разведем, но да не присъствам в България. Може ли това да се случи.
Благодаря предварително за отговора 😊

# 129
  • Мнения: 1
И аз се интересувам. Живея с  детето в Шотландия от 1 година. Разделени сме със съпруга ми от 14 месеца, той е в БГ. Издържаме се без негова помощ. Искам развод, но той  не ми дава. Май всичко е на инат или отмъщение,
незнам.  Не му харесва,  че се справям без него.  Някой със съвет ?

# 130
  • Мнения: 18
Здравейте , имам и аз един въпрос тъй като и двама сме в чужбина и имаме неразбирателства искаме да се разведен онлайн без единия от нас да е в Бг . Това възможно ли е? Благодаря  предварително 😊

Общи условия

Активация на акаунт