Как празнувахте Коледа като по-малки ? Ето моят разказ.....

  • 2 167
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Рони,разбирам те.... Cry Но от тук нататък ти желая най-прекрасните Коледи на света ! Бъди сигурна че нашите баби винаги ще бдят над нас,където и да са ! И повярвай - щастието за теб тепърва предстои !
  bouquet


Хайде народе,чакам ви да разкажете..........

# 16
  • Мнения: 11 315
Най-ярък спомен имам от посрещането на Коледа през 81 година.
Баща ми беше на турне с театъра във Франция. Дойде си на 20 декември, ако не се лъжа.
Дотогава не бях виждала други украси за коледни елхи, освен руските топки, дядомразовци и камбанки, които се продаваха по магазините.
Тогава баща ми извади от куфара си една голяма кутия с украси за елхата. Нямахме търпение с брат ми да се накичим с прекрасните пухкави и лъскави гирлянди, да разопаковаме всичко, да миришем на "чужбинско" и да се порадваме на ангелчетата, на изкуствения сняг на спрей и на хилядите други дреболии.
Дори не обърнах толкова внимание на останалите неща. Те и без това бяха за под елхата - от дядо Мраз (тогава).
С нетърпение купихме още на другия ден елхата и бързахме да я украсим. Толкова пъстра и пръскаща настроение елха не бяхме имали.
Следващите дни се въртяхме като пумпали край нея, прекарвах с часове наред да съзерцавам малките ангелчета. Толкова чистота и настроение ми носеха.
На Бъдни вечер разпънахме софрата, хапнахме и си легнахме в очакване на подаръците. Тогава подаръците ги ровехме чак на другата сутрин.
Помня, че вече на Коледа след разопаковането още по пижами, след закуската, баща ми извади скоростната писта и количките и играхме като луди. После сглоби и електрическото влакче и си играхме с него. С мама бяхме събирали от "Млад техник" къщичките и ги сглобявахме, за да си има влакчето и гара. Беше приказно приключение.
Пожелавам на всички такъв празник пълен с трепет и много приятни спомени!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Близначе, страхотен разказ  Hug! Просълзих се  Cry. Толкова любов  Heart Eyes...
Никога не съм празнувала Бъдни вечер така, нито Рождество Sad . Надявам се със сина ми да не е така.
Весели празници на всички!

Общи условия

Активация на акаунт