Съвети за издаване на книга

  • 1 001
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте!
Пиша разкази и в момента работя върху популяризирането им, всичко върви добре. Това е първата стъпка. Обаче оттук насетне следват много въпроси. Четох по темата и везните определено накланят към това да се самофинансирам и издам, но не знам кои издателства биха подали ръка на прохождащ автор. Бих се радвала, ако вече сте изминали този път и ми помогнете със всякакви съвети по темата. Благодаря!

Последна редакция: чт, 08 дек 2022, 15:02 от Не се сърди, човече

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Направи запитване към издателство "Авиана".

# 2
  • Мнения: 238
Здравейте, ако си платите, повечето издателства вероятно няма да Ви откажат. Съвет: изчакайте да минат празничните дни, в момента повечето издателства са много заети и има вероятност да Ви претупат или да не Ви обърнат достатъчно внимание.

# 3
  • Мнения: 45
Здравейте, ако си платите, повечето издателства вероятно няма да Ви откажат. Съвет: изчакайте да минат празничните дни, в момента повечето издателства са много заети и има вероятност да Ви претупат или да не Ви обърнат достатъчно внимание.

Благодаря за съвета!
Аз не бързам, искам и още разкази да събера, преди да ги представя на някое издателство.
Но преди тази стъпка, няма ли да бъде по-добре да се обърна към редактор?

# 4
  • Мнения: 238
Ами единият вариант е ти да си намериш редактор, на когото се доверяваш, другият е да платиш на издателството и те да редактират текста. Някои си спестяват тези разходи, но това не е препоръчително, погледът отстрани винаги е полезен, колкото и да е добър един автор.

# 5
  • Мнения: 1 574
А как искаш да се разпространява тази книга? Защото ако идеята е да се продава и в книжарниците, трябва да търсиш издателство, което предлага и това, понеже някои поемат ангажимент само да отпечатат книгата и с това се приключва. Ако можеш да си осигуриш сама продажби през интернет, базари и т.н и просто ти трябват хартиени копия е лесно. Има и издателства които издават само самоиздаващи се автори, избираш си това на което ти харесват условията, решаваш си дали ще ползваш техни коректор, редактор, дизайнер за корицата, дали твои, дали никакви, казваш какъв тираж искаш, плащаш и ти казват кога да си вземеш книгите от печатницата.

# 6
  • Мнения: 18 554
Здравейте!
Пиша разкази и в момента работя върху популяризирането им, всичко върви добре. Това е първата стъпка. Обаче оттук насетне следват много въпроси. Четох по темата и везните определено накланят към това да се самофинансирам и издам, но не знам кои издателства биха подали ръка на прохождащ автор. Бих се радвала, ако вече сте изминали този път и ми помогнете със всякакви съвети по темата. Благодаря!

Здравей!
Аз съм в процес на издаване.
Ще работя с издавам. ком.
Проучих ги, разговарях с тях и в момента работя с редактор. Получих отзиви на хора издали при тях и отзивите са чудесни.
Самите те ми направиха много добро впечатление.
Те издават безплатно точно нови автори. Но можеш да си платиш и пакет. Аз така ще направя.
Пред  мен никога не е стоял въпросът да идвам с издателство.
 Имам няколко издадени неща(в сборник) от известно издателство, сиреч одобрение аз вече съм получила от когото трябва.
 Аз съм на принципа, че няма как някой друг да решава (колкото и да е компетентен) дали един творец
заслужава да бъде издаден.
Оттам -" нататък и сам войнът е войн"
Много го мислих и вече съм почти на финалната права.
Тези дни пускам за редакция.
Те са много мили. Всичко се върши и он лайн, супер отзивчиви са. Печатницата е в Плевен.
Имат хубав сайт, всичко там е обяснено стъпка по стъпка.
И въпросът с разпространението е също решен. Те ти я продават в тяхната книжарница.
Обаче е на принцип" печат при поръчка". Книга се отпечатва само когато някой я поръча.
Ако искаш разбира се може да ти отпечатват колкото си искаш бройки, плащаш си и ги отпечатват.
Поемаш ангажимент в рамките на една година да я разспространяваш само при тях.
Ако искаш разгледай сайта им.
Трябва да си наясно защо ще го правиш.
Това е много важно.
Аз го правя без никаква комерсиална цел. Само за лично удовлетворение.
Нямам амбиции нито да съм известна, нито да съм много четена.
Питат ме хората вече кога ще издавам.
И самата сз си знам, че е крайно време.
Искам само да видя стиховете си на хартия. Туй то🙂
Затова избрах този начин за себе си, а и поради много други причини.
Рекламата е важна.
Но трудно сработва. Инстаграм не става по мое виждане. Трябва да плащаш сериозни пари.
Аз съм се разбрала с някои книжни влогъри и инфлуенсури.
Късмет! И не се отказвай!
Сульо и пульо издават в днешно време.
Ако имаш въпроси им пиши на издавам, отговарят и в Събота 🙂
Също така предлагат и платена реклама в социалните медии.
Не подценявай Фейсбук.
Рекламирай себе си там. Аз вече го правя.
На мен корицата ми я направи позната която се занимава с това. Супер доволна съм от нея. Млад талант, който реших да подкрепя.
Редакторката ми я препоръча друга позната.
Всички тези неща те ги предлагат, но аз няма да ги ползвам.
Ще ползвам само печат и разпространение от тях.
 И ISBN разбира се, без него книгата не е продукт.
Цената също сам си я определящ и те ти смятат всичко.
Пращат ти готово копие, ти си казваш забележките ако има такива и се редактират.
Аз дълго отлагах, но се хванах на хорото и сега няма мърдане.
И съм много щастлива.
Но имам още работа.
Ако имаш въпроси насреща съм.
Най-важното ти го имаш-имаш готов ръкопис.
Вече не сме в миналия век, че да чакаме някой да ни одобрява, пък да се молим на издателства.
Сега всичко е много по-лесно.
С книжарници (особено известните) трудно ще се разбереш. Те нямат файда от млади и неизвестни автори.
Можеш да си направиш твой сайт.
На днешно време както казах може всичко.
И не на последно място.
Издателски сезони са есен до Коледа.
И после напролет🙂

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 18:32 от Caroline_Bingley

# 7
  • Мнения: 45
Здравейте!
Пиша разкази и в момента работя върху популяризирането им, всичко върви добре. Това е първата стъпка. Обаче оттук насетне следват много въпроси. Четох по темата и везните определено накланят към това да се самофинансирам и издам, но не знам кои издателства биха подали ръка на прохождащ автор. Бих се радвала, ако вече сте изминали този път и ми помогнете със всякакви съвети по темата. Благодаря!

Здравей!
Аз съм в процес на издаване.
Ще работя с издавам. ком.
Проучих ги, разговарях с тях и в момента работя с редактор. Получих отзиви на хора издали при тях и отзивите са чудесни.
Самите те ми направиха много добро впечатление.
Те издават безплатно точно нови автори. Но можеш да си платиш и пакет. Аз така ще направя.
Пред  мен никога не е стоял въпросът да идвам с издателство.
 Имам няколко издадени неща(в сборник) от известно издателство, сиреч одобрение аз вече съм получила от когото трябва.
 Аз съм на принципа, че няма как някой друг да решава (колкото и да е компетентен) дали един творец
заслужава да бъде издаден.
Оттам -" нататък и сам войнът е войн"
Много го мислих и вече съм почти на финалната права.
Тези дни пускам за редакция.
Те са много мили. Всичко се върши и он лайн, супер отзивчиви са. Печатницата е в Плевен.
Имат хубав сайт, всичко там е обяснено стъпка по стъпка.
И въпросът с разпространението е също решен. Те ти я продават в тяхната книжарница.
Обаче е на принцип" печат при поръчка". Книга се отпечатва само когато някой я поръча.
Ако искаш разбира се може да ти отпечатват колкото си искаш бройки, плащаш си и ги отпечатват.
Поемаш ангажимент в рамките на една година да я разспространяваш само при тях.
Ако искаш разгледай сайта им.
Трябва да си наясно защо ще го правиш.
Това е много важно.
Аз го правя без никаква комерсиална цел. Само за лично удовлетворение.
Нямам амбиции нито да съм известна, нито да съм много четена.
Питат ме хората вече кога ще издавам.
И самата сз си знам, че е крайно време.
Искам само да видя стиховете си на хартия. Туй то🙂
Затова избрах този начин за себе си, а и поради много други причини.
Рекламата е важна.
Но трудно сработва. Инстаграм не става по мое виждане. Трябва да плащаш сериозни пари.
Аз съм се разбрала с някои книжни влогъри и инфлуенсури.
Късмет! И не се отказвай!
Сульо и пульо издават в днешно време.
Ако имаш въпроси им пиши на издавам, отговарят и в Събота 🙂
Също така предлагат и платена реклама в социалните медии.
Не подценявай Фейсбук.
Рекламирай себе си там. Аз вече го правя.
На мен корицата ми я направи позната която се занимава с това. Супер доволна съм от нея. Млад талант, който реших да подкрепя.
Редакторката ми я препоръча друга позната.
Всички тези неща те ги предлагат, но аз няма да ги ползвам.
Ще ползвам само печат и разпространение от тях.
 И ISBN разбира се, без него книгата не е продукт.
Цената също сам си я определящ и те ти смятат всичко.
Пращат ти готово копие, ти си казваш забележките ако има такива и се редактират.
Аз дълго отлагах, но се хванах на хорото и сега няма мърдане.
И съм много щастлива.
Но имам още работа.
Ако имаш въпроси насреща съм.
Най-важното ти го имаш-имаш готов ръкопис.
Вече не сме в миналия век, че да чакаме някой да ни одобрява, пък да се молим на издателства.
Сега всичко е много по-лесно.
С книжарници (особено известните) трудно ще се разбереш. Те нямат файда от млади и неизвестни автори.
Можеш да си направиш твой сайт.
На днешно време както казах може всичко.
И не на последно място.
Издателски сезони са есен до Коледа.
И после напролет🙂

Надявах се да получа точно такъв и изчерпателен отговор, който отговори на почти всичките ми въпроси. Много Ви благодаря за подробното описание! Ще разгледам сайта, който ми препоръчахте, определено ми допадат условията. И аз като Вас - не съм тръгнала с черпака, право към славата и многото продажби, но пък ако нещата се развият добре, ще бъда щастлива, естествено.
Благодаря и, че сте насреща за мен!
Желая Ви успех с бъдещата книга и нека надмине очакванията Ви! 😊

# 8
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Здравей, Малена! 😊
Водила съм разговори с издателство Многоточие и много ми харесва отношението им. Когато реша да издам разказите си в книга ще се обърна към тях, като няма да използвам услугите на редактор, защото си имам такъв, както и художник за корицата. Единственото, което ме притеснява мен е, че живея в чужбина, а при самиздат трябва да имам човек в родината, който не само да складира, но и да разпространява книгите. Не, че нямам роднини и приятели, но ми е неудобно да ангажирам някого. Можеш да разгледаш сайта на това издателство, което издава предимно нови български автори, и сама да си прецениш. Можеш да им пишеш по имейл или в месинджър.😊

https://izdatelstvomnogotochie.blogspot.com/

Общи условия

Активация на акаунт