Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят

  • 24 243
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 116
Lioness много точно си ме разбрала мила.
Мога само да кажа оффф.
Може им забелязвам повече,защото съм в подобно положение.Не излизам в обедна почивка и си бачкам и пак ми се сбират сума часове пред компютъра н седнало положение,а корема ме притиска , защото от умора се изгрбвам и направо си се изморявам.Е понякога и при мен е по-спокойно,но няма мърдане заради тел.централа.

Що се отнася до стоянето на мъжът ми в родилната зала -чувствата ми са смесени.Предишните два пъти ми беше толкова зле,че предпочитах да не се изнервям излишно с него и да го мисля  и него как се чувства той(макар,че е корав и е вет.доктор).Направо си го изгоних .Дори му казах първия път , че "бавно" Grinning се изнася иииии да не идва докато не му се обадят,а той цъфна 3 часа по-късно, точно когато повръщах от болка и му казах категорично да не се мярка повече докато не излезе бебето.С второто по-добре,че не беше и го бях отпратила, защото щеше да има яка разправия с некадърния лекар и сестри,а аз щях само да се притесня повече.
Сега обаче се чудя дали пък да не му се позволи да види как ще раждам пък и ще раждам в Пловдив той така или иначе ще е там,но доколкото се познавам ...... трудно ще ми е да взема това решение. Thinking

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте

любимата ми тема - татковци в родилното -  Laughing  на мен ми се струва че е редно да присъства, все пак го засяга цялата тая работа и има пряка заслуга, ноооооооооо той не изгаря от желание. Единственото му извинение е че знам от опит че не може да изгледа по телевизията и половин серия на Спешно отделение например, да не говорим за лекарски екшън на живо. Но аз бих искала да присъства. Засега избягвам да говоря за това, искам да го направи защото го иска той, а не защото аз съм настоявала, така че си мълча.

И аз се чудех за две пломби които трябва да се сменят, почистиха ми заъбния камък и ми направиха една малка пломба без упойка, но спрях до тук, притеснявам се и мисля да изчакам, ще ги правим  след раждането. Но и моята зъболекарка твърди че упойките не са проблем.

Лека нощ и сладки сънища от мен, че таткото ни е самотен и скучае, а аз се отплеснах,

# 227
  • Мнения: 4 534
ОООО, Яни, най-после! Добре си дошла и честита ти новина за момиченце! Аз още не знам какво е, но всички тука се опитват да ме убедят, че и при мен ще е момиче:) Хайде много поздрави и лека бременност!
Ани

# 228
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
здравеи Lioness разпитах моя гинеколог за това ,което съм написала относно свръх минерализацията на организма на бебоците и това се оказа 4е е въобще не е "градска легенда"ами е дискутирано от много лекари и точно чрез проучвания се е стигнало до въпроса за така "препоръчваната"матерна ...
Привет  Hug! Много се радвам, че ще разгледаме така обстойно две страни на една голяма бременна дилема - " С ИЛИ БЕЗ ВИТАМИНИ ПРЕЗ БРЕМЕННОТТА".
Ето и аз какво знам:
1. Безспорна е нуждата на бременната от допълнителни количества витамини.
Създаването на нов живот само от 2 човешки клетки е уникален процес. В началото са само 2 клетки, в последствие стават милиарди, организират се в органи, системи, тъкани... Създаването на ново тяло и нов живот изисква страшно много от организма на майката. И именно майчиният организъм се превръща в БАНКА за необходимите вещества. При липси у майката - тези вещества се взимат инвазивно от нейния организъм - пример - рязкото разваляне на зъбите, липсата на магнезий, селен и още много други. За да бъде здрав организма на майката, успоредно с това и този на бебето е необходимо да се взимат витамини, особено ако количествмото и качеството храна на ден не го заместват. При мен, а и при страшно много жени е така - не мога да ям всеки ден еди колко си грама кашкавал, силрене, меса, хляб,яйца, зеленчуци, плодове... Едно, че не ми го позволява сезона (за последните), второ - много храни ми омръзват... Храня се нормално, но определено не достатъчно за дневните ни нужди с бебето от витамини и минерали.

2. Проучвания относно "калцирането на костите на бебето" при раждането и по-тежките разкъсвания, не са правени ( според мен и моите знания в тази област).
Как се прави проучване на кости и калцирането им??
Единственият начин да се провери на 100% е РЕНТГЕН. Да, РЕНТГЕН, гама-облъчване на новородено, гама частици, които ще останат в черепа, мозъка ... Гама частици - канцерогенни са, водят до ракови изменения на клетките, у които са попаднали. Е, според теб - кой би се съгласил на такова проучване? Ти би ли си дала бебето да го облъчат, тъкмо щом се е родило, за да констатира еди кой си лекар, че МАТЕРНА му е втвърдило или не костните връзки на черепа? Такова проучване ще е равносилно да идеш на лекар за болен нокът на крака, а той да ти отреже крака со коляното, за да изследва болен ли ти е нокъта....
Второ - проучване на лекарствени средства, а ВИТАМИНИТЕ И МИНЕРАЛИТЕ СА ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ, А НЕ ЛЕКАРСТВА, се правят под изключителен строг контрол и представителност на издвадката. Това ще рече, че за да "има вярно проучване" трябва да изследват различни социални групи и различни народности, които са с различни култури на хранене и да се проследи как действат негативно витамините и минералите. И такова изследване не е направено.
3. Производителите на витамини и минерали не са гаражни еднофамилни цехчета, които изпълняват рецепти "едно към гьотора". Повечето от тези фирми са световно известни, а в екипите за разработка на препарати, а така също и за следенето на качеството им, работят страшно известни и добри лекари, химици, биолози и т.н. В крайна сметка даден препарат се продава в стотици хиляди бройки годишно и не може да бъдат допуснати грешки. На този фон, когато световни светила разработват препарати, за да помогнат, и гарантирано са правени изследвания, че помагат и е ДОКАЗАНО ТОВА,  то ми е малко смешно каква е тезата на "острещните". Да, "наблюдението" е изследователски метод, но тъй като е най-субективният по оценка от всички научни методи, е най-неуважаван и неточен. Особено като говорим за точни изследвания.
4. Всеки лекарствен препарат или хранителна добавка е дозиран. Има описание в какви дози да се приема. Тези дози ВИНАГИ СА МИНИМАЛНИТЕ. По-точно, дозата е абсолютно безвредна и обикновено , формулата е - надвишаването на дозата да е пон 3 пъти по-голяма, за да нанесе някакви поражения... Самите витамини не са 100% заместител, а просто добавка, с безвредни количества, които могат само да подпомагат организма.
Примерът ти с "минерализацията" при честата употреба на силно минерализирана вода не е уместен... Повечето елементи в тези води във високи дози са отровни, това е известно и тези води се пият при определени терапии. При продаваните хранителни добавки и следенето им - това е невъзможно да стане. Сравняваме слонът и мравката по килограми...

Та ето това е моето мнение. ИМога и още много да пиша, при това с факти и цитати, ама мисля, че и така съм разбираема  Hug. А и трябва да водя малката бесовина на разходка  Hug

ХУБАВ И УСМИХНАТ ДЕН НА ВСИЧКИ!!!

# 229
  • Мнения: 63
Здравейте на всички!
Лилибон, Милейди и аз съм от Варна. Моят термин беше определен за 01.06, но на 3.01 посетих доц. Балев и ми каза, че се развиваме по-бързо, така че се вероятен нов термин се очертава 27.05 Simple Smile.  Даде ми сто процентова гаранция за пола на бебето - мъж (обратно на моите очаквания). На прегледа присъства и мъжът ми, който се зарадва повече от всякога. 
Вече коремчето започва да ми личи - 20 г.с. и се чудя какво да обличам - нито съм за стандартните дрехи, нито за магазин за бременни....Да се надявам, че това положение скоро ще се промени.
Лилибон, МИлейди кого сте избрали за лекар наблюдаващ бременността ви?

# 230
  • Мнения: 486
привет   bouquet
За присъствието на таткото на раждането - аз искам нашият татко да присъства. той е съгласен.Ако по време на раждането си променя решението най-лесно е да излезе  Wink .Искам нормално раждане с епидурална.И той ще ми стой до главата не между краката, така че няма да гледа кървища и нам си кво.
На мен ми казаха  stork-boy още преди месец, и другата седмица се надявам да потвърдят.
За витамини - мисля да пия само ако лекаря ми прецени че имам нужда.
на всички болни бързо оздравяване.

# 231
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте! Лъвичка подготвена както винаги  Peace много ти се радвам  Grinning
  и  да кажа за татковците в родилното.вярно е че всеки си има своята нагласа и предпочитания,това с в случаите когато бащата категорично отказва да дойде,но както казва mds нали и него за засяга цялата тази работа.какво щеше да стане ако жените кажем и нас не ни се гледат кървища пък и да ни болиииии,не благодаря.  Stop не искам и да кажа да ги принуждавате насила,то си е до желание и толкова.но за протокола съм ЗА татко в родилното!
в нашето първо раждане таткото първоначално беше категорично против-нямал работа там!  Naughty но в последствие в деня на самото раждане нещата се развиха по съвсем естествен начин,отидохме в болницата,влязохме вътре,настаниха ни в стаята,той беше при мен през цялото време и то от такава голяма помощ!носеше ми чай,водеше ме до тоалетната и обратно до стаята,разпитваше последните подробности около самото раждане,които и не мен ми бяха ясни само теоретично,после броеше минутите между контракциите,разсмиваше и мен и сестрите докато се чувствах по-малко напрегната,накрая в последните моменти ми масажираше гърба,от това много олеква,вярвайте! самата аз се чувствах много спокойна,въпреки че първаначално си мислех,според общоприетото мнение,че ще ме изнерви!една добра работа в екип свършихме мога да кажа.сега освен че е горд и все повтаря как СМЕ раждали   Grinning има много по-специално отношение към майките като цяло.освен това за него остана привилегията първи да поеме детето си в ръце  Heart Eyes само заради тази тръпка си заслужава,несравнимо е !!!

# 232
  • Мнения: 245
Здравейте на всички и от мен  bouquet

За много години, на всички желая радост, щастие, здраве и един неповторим подарък юни месец Grinning

Дълго не съм писала, но при мен имаше редица неприятни неща и не ми се пишеше.

Сега вече съм на линия.
Забелязвам много нови попълнения в редиците ни, което е супер Simple Smile

Кики, би ли споделила как мина прегледа при Томова, доволна ли си, колко продължи?
Аз съм при нея на 24.01. и още отсега се вълнувам много да видя бебока.

За присъствието на таткото при раждането - нашия със сигурност няма да присъства.
Аз изобщо не държа да бъде там тогава, предпочитам да не ме вижда в това състояние, а и той не е заприритал.
При първото раждане се опитваше да ме убеди колко полезни и смислени неща може да свърши през това време, докато раждам Laughing
Сега изобщо няма да обсъждаме този въпрос.

Относно витамините - фолиева вече не пия от края на третия месец, лекарката каза, че няма смисъл, целта й е да предпази от евентуални малформации на гръбначен стълб и т.н., доколкото знам и вече като са се формирали тези неща, мисля, че няма нужда повече да се пият.

Иначе витамини - аз си купих Центрум Матерна, по 30 в опаковка, ще ги пия един месец и ще видим, засега не ми влияят зле.

Както първия път започнаха да ми кървят венците, което хич не ми харесва. Трябва да отида и на профилактичен преглед при зъболекар, да видя дали всичко е наред, предполагам, че има да  правя няколко пломбички.
Кики, ще може ли на лични координати на твоята зъболекарка? Не съм много сигурна дали моята работи още, понеже не отговаря на телефона си и не мога да я намеря Sad

Момичета, решихте ли къде ще раждате?
Колкото по наближава времето, повече страх ме хваща.
Аз се колебая между Тина Киркова, Втора градска и Окръжна.
В последните две чух, че било по-спокойно, в Тина Киркова напоследък е такава навалица, че дори да искаш да си в отделна стая, може и да не те огрее.
Освен това, един познат ми сподели, че докато жена му раждала, и от училището за бременни влезли в залата да надникнат #Cussing out
Не че много ще ми пука тогава, но ми се струва, че не е съвсем ок да е така.

Поздрави на всички.  bouquet

# 233
  • Мнения: 2 529

Кики, би ли споделила как мина прегледа при Томова, доволна ли си, колко продължи?
Аз съм при нея на 24.01. и още отсега се вълнувам много да видя бебока.


Съжалявам, че си имала неприятности, Лаленце, важното е, че всичко е зад гърба ти.  Hug

Прегледът беше супер както и първият път (аз ходих и с Емо като бях бременна), дори успя да ме разсмее жената при цялото ми притеснение. Simple Smile Някъде половин час беше, започва с броене на пръстчета на крака и ръце (и сега чета от записките й), мозък, лице, очници, нос, костна част на носа, устни, нухална гънка, шия, гръбначен стълб, диафрагма, стомашен, мехур, черен дроб, бъбреци, бъбречни легенчета, пикочен мехур, плацента, всичко на сърцето, доплер, кръвопоток по аорти и т.н. неща, които не мога да разчета, размери на глава, бедрена кост, пол и т.н....


Ще ти пратя след малко координатите на зъболекарката ми и ти желая всичко най-хубаво  Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 229





Момичета, решихте ли къде ще раждате?
Колкото по наближава времето, повече страх ме хваща.
Аз се колебая между Тина Киркова, Втора градска и Окръжна.
В последните две чух, че било по-спокойно, в Тина Киркова напоследък е такава навалица, че дори да искаш да си в отделна стая, може и да не те огрее.
Освен това, един познат ми сподели, че докато жена му раждала, и от училището за бременни влезли в залата да надникнат #Cussing out
Не че много ще ми пука тогава, но ми се струва, че не е съвсем ок да е така.

Поздрави на всички.  bouquet
Хаха... Grinning Това ме подсети,че когато ми правиха секциото бяха най малко 15 ду6и в операционната.Аz бях с епидурална,така че бях будна....Освен 2мата доктори,които ме ряzаха и 3 асистенти(и то само които виждах),ОКОЛО 7 СТУДЕНТИ И Т.Н.Честно каzано нямам ни6то против да гледат...нали трябва да се учат някъде

# 235
  • Мнения: 245

[/quote] Хаха... Grinning Това ме подсети,че когато ми правиха секциото бяха най малко 15 ду6и в операционната.Аz бях с епидурална,така че бях будна....Освен 2мата доктори,които ме ряzаха и 3 асистенти(и то само които виждах),ОКОЛО 7 СТУДЕНТИ И Т.Н.Честно каzано нямам ни6то против да гледат...нали трябва да се учат някъде
[/quote]

MKT, така е, наистина студентите трябва да се учат някъде, обаче не са били студенти, а любопитни бъдещи родители, студентите бяха в Майчин дом - първия път като раждах, на самото раждане нямаше, обаче после на всяка визитация - разтвори краката, вдигни нощницата, покажи гърдите - аз бях най-хубави им пример за разранени гърди и въпреки това кърмех.
После шевовете пак ги сваляха стажанти, това малко като отколнение де.
Затова този път хич и не мисля за Майчин дом, въпреки че ми е най-близо.
Обаче си мисля, че дори и за студентите все пак трябва да те попитат съгласна ли си да те гледат и т.н., все пак това си е твое право да се уединиш в този не много привлекателен за теб момент и да няма толкова зяпачи Sad

# 236
  • Мнения: 245
Мерси Кики, за утешителните думи, и за инфото.
И аз ще споделя при Томова как е, като дойде деня Simple Smile
Да видим дали ще потвърди мнението на Марков за момиченце.
Нали при него ходих за ехографски скрийнинг за хромозомни аномалии и той каза 90% момиченце.
Много ми се иска, понеже си имам вече едно момченце, но каквото и да е, ще си е моичко Grinning
Надали ще стигна до трето, така че трябва да ес наслаждавам на тази бременност, а пусто не остава време, само проблеми, само мислиш за сто неща.
Надявам се като излезна в отпуск по майчинство поне да успея да наредя къщата за малкото човече и да поготвя дрешки и т.н.
Вие предварително ли ще купувате или ще чакате да се роди?
Аз първия път ги подготвих нещата предварително, понеже таткото и да го оставя да ги накупи, няма да купи точно това, което искам.
На изписването ми така се беше шашнал, че ми беше забравил чорапогащника Laughing

# 237
  • Мнения: 229
Лалето,права си.Но при мен всичко стана много бърzо(секцио по спе6ност) и няма6е време да ме питат съгласна ли съм и т.н.Дадоха ми някакъв формуляр да подпи6а.Честно каzано дори не го прочетох в бърzината... EmbarassedПодписах го докато една сестра ме бръсне6е zа секциото ,а друга ми смъква6е лакът....Аz вече съм се zаписала в която болница 6те раждам

# 238
  • Мнения: 2 529
Лаленце, и аз си мечтаех за момиченце, но...все пак незнайно защо се радвам, че ще си имам пак момченце, то и какво ли ми остава де  Joy  Wink

О, аз първият път оставих всичко на таткото и още ме е яд  Close, така че този път всичко ще си подготвя предварително и въобще не ме интересува  Crossing Arms. Свекърва ми така ме беше омаяла да не се притеснявам, че чак и в бебешки магазин не бях влизала и накрая се прибирам с бебето и като видях какво са ми купили  ooooh! Всичко пазарувах наново почти. На всичкото отгоре уж свекърва ми щеше да вика фирма за почистване, ама не могли да дойдат, та заварих масата с останките от пиршеството на мъжа ми послучай раждането, още да си стои. Този път, не благодаря  Stop Честно ви казвам още ме е яд, че се поддадох на тези глупави суеверия, които май само в България ги има. Дори и не дай Боже да се случи нещо,това че не си подредил стая няма да ти намали болката, убедена съм...Да не дава Господ, де!

# 239
  • Мнения: 245
Абсолютно съм съгласна с теб Simple Smile

И така, момичета, кой къде е решил да ражда?
Или още никой не е мислил по въпроса? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт