Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Нашият педиатър го одобрява... даже последният път каза, че естествената възраст за отбиване е 4 години  Crazy

# 16
  • Мнения: 941
да, нашата педиатърка Азади, за сега само повтаря колко е важно да кърмя, аз затова я избрах, пък ще видим
  и аз съм при нея, малката до 10тия месец беше само на кърма и не изкаше да яде, а педито беше много доволна и ме успокояваше че кърмата е най-важна и може и до година да не пожелае да яде, щом я кърмя всичко е наред, това ме впечатли, много съм доволна от нея

# 17
  • Мнения: 1 586
Andrea$,
Да не си била при Нейчева в Хипократ? Поне на мен тя ми се беше израдвала по същия начин и каза колкото мога по-дълго да продължавам, като Крали Марко. Много печена жена.

Да, в Хипократ беше. Името ще проверя допълнително, но вероятно е тя. Ако започва прегледа с мерене на Т под мишницата и минималната му продължителност е 25мин, значи е същата Simple Smile.

Да вметна, че подкрепянето на кърменето преди годинката от педиатрите (или по-точно съгласяването с него) никак не е показател за това, че покрепят продължителното кърмене Wink.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Д-р Бойка Иванова- 17 ДКЦ- много има изписано за нея във форума- изключително всеотдаен и компетентен лекар!


И ние при нея се записахме заради тези препоръки, а и от първа ръка от приятелка! Много съм доволна Peace

# 19
  • Мнения: 619
Ами мед. сестрата при нашата педиатърка ме подкрепя напълно(но докторицата си знае своето...).

# 20
  • Мнения: 366
 Нашата педиатърка каза , че е много горда с мен и е най - щастлива , че си кърмя детето, каза, че и секъса сърцето като гледа някакви майки , който все си намират причина да не кърмят ????  newsm78 Цитирам: " Знаеш ли какви майки има!~!! За едни цигари не искат да си кърмят децата???" Честно казано и аз им се чудя... Педиатърката ни е Др. Цацова 22 -ра Поликлиника при х-л Плиска

# 21
# 22
  • Мнения: 1 896
Andrea$,
Да не си била при Нейчева в Хипократ? Поне на мен тя ми се беше израдвала по същия начин и каза колкото мога по-дълго да продължавам, като Крали Марко. Много печена жена.

Да, в Хипократ беше. Името ще проверя допълнително, но вероятно е тя. Ако започва прегледа с мерене на Т под мишницата и минималната му продължителност е 25мин, значи е същата Simple Smile.

Тя е, тя е. При мен почти до час се стигало - тестче на урината с една лентичка, ехография на квот се сетиш и много обяснява, а мен това ме кефи, още повече че не е някаква изостанала. На мен ми прегледа гърдите - каза, че сега се въвеждали стандарти според които това трябва да го върши гинекологът, както е по цял свят, и че колегите й не знаели какво да правят по повода.
А като се разговорихме за педиатри, ми препоръча не друг, а Анета Попиванова - това било "тежката артилерия" в специалността . Сега се преместихме и Хипократ ми е много далече, но смятам пак да ходя при нея.

# 23
  • Мнения: 942
Ами аз хич не съм я питала одобрява ли или не  Naughty Не е нужно някой да одобрява,за да знам,че кърмата е най-доброто за моето бебе  Peace Но на всяка консултация ме пита:"На кърма ли е бебето?",аз казвам "Да",а тя "Браво,продължавайте така" и това е то.
PeaceЕ,нашата не е възхитена много от мен SadВсе иска поне едното кърмене да съм го заместила,ама накрая на прегледа се съгласява че все пак кърмата е най-доброто за детето и не спори повече с мен.А така ми се искаше да попадна на педиатър който да ме насочва в дългото кърмене.....Но пък така открих този форум.всяко зло за добро Laughing

# 24
  • Мнения: 1 427
Да, попадам на доста такива напоследък.Педиатърката ни, лекарката,която ми води консултацията до раждането, мамолога при когото бях скоро на преглед.....и един приятел-лекар.

# 25
  • Мнения: 1 586
Andrea$,
Да не си била при Нейчева в Хипократ? Поне на мен тя ми се беше израдвала по същия начин и каза колкото мога по-дълго да продължавам, като Крали Марко. Много печена жена.

Да, в Хипократ беше. Името ще проверя допълнително, но вероятно е тя. Ако започва прегледа с мерене на Т под мишницата и минималната му продължителност е 25мин, значи е същата Simple Smile.

Тя е, тя е. При мен почти до час се стигало - тестче на урината с една лентичка, ехография на квот се сетиш и много обяснява, а мен това ме кефи, още повече че не е някаква изостанала. На мен ми прегледа гърдите - каза, че сега се въвеждали стандарти според които това трябва да го върши гинекологът, както е по цял свят, и че колегите й не знаели какво да правят по повода.

Точно заради тоя преглед на гърдите се стигна и до обсъждане на продължителното ми кърмене. Аз отидох за една бърза профилактична цитонамазка, пък работата бая отече. Да не споменавам колко се изнервиха колежките, които чакаха за преглед (от фирмата ни осигуриха профилактични прегледи там тази година)... Все пак май спомена нещо за разглезеното съвременно поколение, кърмено толкова дълго, което ме удиви - сякаш е виждала кой знае колко такива случаи. Но явно поне на 2 такива майки е попадала Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 3 205
Ами аз хич не съм я питала одобрява ли или не  Naughty Не е нужно някой да одобрява,за да знам,че кърмата е най-доброто за моето бебе  Peace Но на всяка консултация ме пита:"На кърма ли е бебето?",аз казвам "Да",а тя "Браво,продължавайте така" и това е то.

При нас е същото.

# 27
  • на село
  • Мнения: 1 028
Моята ме подкрепя, но съм останала с впечатлението че аз съм единствената й майка, която кърми толкова продължително  Sad. Всички майки с които съм се засичала на консултациите дават АМ.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
Д-р Невенка Русева - АГ, 14-та поликлиника, работи със здравната каса.
Проследи ми цялата бременност, но не знаех, че е привърженик на дългото кърмене.

Като и се оплаках, че джипито ми опява, че съм кърмела и че какво толкова имало в тая кърма тя каза: Какво има в кърмата ли? В кърмата има всичко ценно. 

И каза, че има две от родилите при нея, които са с бебенца и продължават да кърмят и големите си дечица.
Пожелавам ви да попадате все повече на такива доктори.

# 29
  • Мнения: 313
Не съм попадала на такива. Все попадам на другия вид #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт