СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 17

  • 36 309
  • 799
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 019
Ще го обсъдим чак в понеделник,а с тази скорост на падане .... Затова почвам още тази вечер! Има ли разлика в усвояването през устата или вагинално?

# 706
  • Мнения: 511
Ще го обсъдим чак в понеделник,а с тази скорост на падане .... Затова почвам още тази вечер! Има ли разлика в усвояването през устата или вагинално?
Вагиналното не се вижда в кръвните, но си действа като оралните, много зависи как усвоявате прогестерона, ако продължи да пада минете на инжекции.

# 707
  • Мнения: 5 019
Тоест ако пусна кръвен тест няма да се види стойността му ли Flushed

# 708
  • Мнения: 511
Тоест ако пусна кръвен тест няма да се види стойността му ли Flushed
Ще се види само в кръвта колко е, и затова следим кръвните и не се притеснявайте толкова защото дори при малко по-ниски кръвни може да са нормални стойностите заради вагиналния прием, но все пак при най-малко колебание в кръвните увеличете дозата, че както казах не е с натрупване и бързо се губи.
Няма да предозирате и до понеделник няма да се отрази на кръвосъсирването, но ако имате притеснения в тази насока си пуснете д димер и ако е висок включете фраксипарин.

# 709
  • Мнения: 388
Най - добре се свържете с лекар който да предпише нужните лекарства и дозите.

# 710
  • Мнения: 5 019
Аз съм си на клексан, успоредно почвам днес с него и утрогестана. АГ не ми отговаря,нито смяташе преди,че имам нужда. Търся си нов АГ вече..

# 711
  • Мнения: 388
По принцип пиенето на прогестерони при бременни не е особено безобидно и първо нека констатират бременността и доктор да ви насочи каква терапия е нужна, ако е нужна.
Двата пъти в които съм пила, първия път, отлепен плоден сак, вторият път хематом. Тоест не е било само, защото кръвните ми стойности бяха ниски.
Намерете друг АГ който да ви прегледа.

# 712
  • Мнения: 5 385
Аз също съм с тромбофилия и преди установяване на вътрематочна бременност, ми бяха изписани само Клексан и Аспирин Протект.
Много АГ-та избягват да предписват лекарства за подпомагане/задържване на бременността, преди да се види, че е на правилното място.
Иначе, за Дуфастона, до 10гс си го пиех 3×1.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 718
Бях диагностицирана с прогестеронова недостатъчност още преди да забременея. Имала съм стойности 4-5 на 21ви ден от цикъла.
Два пъти по 100 сутрин и вечер беше моята доза. Общо 400.
А това при какви стойности е било? И колко бързо се вдига нивото?

# 714
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета.
Днес е 13-ти ден от овулация, която беше предизвикана с хориомон на 26-ти ден от цикъла (нямам естествена овулация и съм със СПКЯ). Днес пуснах ЧХГ и резултата е 0.61. Според Вас има ли смисъл да повтарям след няколко дни или си е чисто отрицателен?

# 715
  • Мнения: 1 509
Според мен е отрицателен и следващият също ще е такъв, достатъчно дни са минали.

# 716
  • Мнения: 1 196
Здравейте, моля за мнение как ви се струват стойностите.

Последен МЦ на 29.04.
Първо чхг на 26.05:


Второ чхг и прогестерон от днес:


Струват ми се високи, а пък прогестеронът - нисък. Sad Януари имам един спонтанен аборт, след като прокървих в 6 г.с. и сега съм на тръни.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 718
ЧХГ-то е отлично, трябва да се удвои след два дни! Ако имате вече един спонтанен, идете да ви предпишат прогестеронова терапия до 12-та седмица. Утрогестан мн помага!

# 718
  • Мнения: 1 196
Много благодаря, ЛейдиРоуз! Мъжът ми отиде да купи утрогестан да имам, а утре звъня и на аг-то за терапия.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 718
Моля Simple Smile На мен ми дадоха 2х2 сутрин и вечер вагинално. Ако имаш зацапване - минаваш на вариант през устата. Лека бременност и до финал този път! 👍🏻🍀

Общи условия

Активация на акаунт