СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 17

  • 38 134
  • 799
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 81
Бих добавила да Ви погледнат ТСХ-то, тъй като нали препоръчват да е под 2 при бременност. Аз забременях с тсх 4 и чхг не се удвояваше, стойностите ми бяха подобни. Лекарите ме успокояваха, че всичко е наред, видяхме и сърчице, но за съжаление завърши с мисед. Затова  нека ви кажат какво да изследвате, ако е нужно да се включи терапия.

П.С. не се отчайвайте, надежда винаги има, дори според лекарите при такова ЧХГ! Просто ако има нещо, го хванете навреме, защото на мен от "всичко е наред" ми замина бременността.
Желая Ви от сърце щастлив финал чак в 9ти месец!

# 691
  • Мнения: 84
Бих добавила да Ви погледнат ТСХ-то, тъй като нали препоръчват да е под 2 при бременност. Аз забременях с тсх 4 и чхг не се удвояваше, стойностите ми бяха подобни. Лекарите ме успокояваха, че всичко е наред, видяхме и сърчице, но за съжаление завърши с мисед. Затова  нека ви кажат какво да изследвате, ако е нужно да се включи терапия.

П.С. не се отчайвайте, надежда винаги има, дори според лекарите при такова ЧХГ! Просто ако има нещо, го хванете навреме, защото на мен от "всичко е наред" ми замина бременността.
Желая Ви от сърце щастлив финал чак в 9ти месец!
Утре сутрин съм на преглед и ще решим тогава какво следва.. Днес звъннах на ендокринолога да и кажа и тя ми каза щом фт4 е 20 всичко е наред. Вече не знам към кого да се обърна .. И се притеснявам..

# 692
  • Мнения: 81
Слушайте лекарите и не се притеснявайте, знам, че е лесно да се каже, но притесненито само ни вреди за съжаление.

Дано като видят, че чхг не се удвоява, ви назначат някои изследвания, може би и тромбофилия.

# 693
  • Мнения: 961

Здравейте утре съм на преглед, обаче много се притесних че стойността не се удвоява. Преди 48часа беше 1652. Може ли вашето мнение, това нормално ли е?

Напълно нормално е, в един момент над 1000-1500 стойностите на ЧХГ започват да забавят и не е задължително да се удвояват. След ЧХГ над 1000 се ходи на преглед, не се пускат кръвни тестове. Успех утре!

# 694
  • Мнения: 84

Здравейте утре съм на преглед, обаче много се притесних че стойността не се удвоява. Преди 48часа беше 1652. Може ли вашето мнение, това нормално ли е?

Напълно нормално е, в един момент над 1000-1500 стойностите на ЧХГ започват да забавят и не е задължително да се удвояват. След ЧХГ над 1000 се ходи на преглед, не се пускат кръвни тестове. Успех утре!
Благодаря много, надявам се всичко да е наред. 🙂

# 695
  • Мнения: 116
Резултатът е положителен. При еднократна стойност е трудно да се каже дали е добър или лош. Пуснете още един след 48 часа.
Здравейте, последния цикъл беше на 25.04 с продължителност 6 дни, като цикълът ми напоследък е на 29/31 дни. Съответно  днес вече ми е 29 ден от началото на последната М и не мога да кажа, че има закъснение. Пуснах си кръвен тест и чхг е 318, според вас това добър резултат ли е?


Това са резултатите от днес, т.е 48 часа.
Удвоило се е значи към момента е добре нали?
А по принцип какво бихте казали за ТСХ стойността, приемам еутирокс за щитовидната жлеза?

# 696
  • Мнения: 5 038
Искам да питам и тук чхг от 384 онзи ден ,днес е 690. Не е двойно,но пък върви нагоре... А прогестерона ми падна много ... Според вас какво става, имало ли е някой с такъв случай Cry това е от днес

# 697
  • Мнения: 514
Искам да питам и тук чхг от 384 онзи ден ,днес е 690. Не е двойно,но пък върви нагоре... А прогестерона ми падна много ... Според вас какво става, имало ли е някой с такъв случай Cry това е от днес

Увеличете прогестерона възможно най-бързо, ако успеете говорете с аг-то си, ако пада бързо, до утре може да сте под долната граница.
От личен опит го казвам.
Успех 🤞

# 698
  • София
  • Мнения: 1 718
Задължително по-бързо изписване на поддържаща прогестеронова терапия, за да се задържи бременността!
Докато чакаш, можеш да си купиш дуфастон без рецепта и да пиеш сутрин и вечер. Най-вероятно ще ти добавят и утрогестан на глобули да слагаш. Успех!
На мен тая терапия помогна и вече съм в края на трети месец.

# 699
  • Мнения: 5 038
Аз съм с тромбофилия и не мога да пия дуфастон. Взех си утрогестан, въпросът е,че АГ не ми отговаря каква доза да слагам... Мисля да почна с 600 докато ми дойде прегледа..

# 700
  • София
  • Мнения: 1 718
Два пъти по 100 сутрин и вечер беше моята доза. Общо 400.

# 701
  • Мнения: 5 038
Два пъти по 100 сутрин и вечер беше моята доза. Общо 400.
А това при какви стойности е било? И колко бързо се вдига нивото?

# 702
  • Мнения: 389
Аз на тези стойности бях на 3х2 през устата.

# 703
  • Мнения: 196
Аз имах зацапване в началото на бременността и моята доза беше 3х2 вагинално утрогестан, имаше много бърз ефект. Стискам палци всичко да бъде в добра посока при Вас Simple Smile

# 704
  • Мнения: 514
Аз съм с тромбофилия и не мога да пия дуфастон. Взех си утрогестан, въпросът е,че АГ не ми отговаря каква доза да слагам... Мисля да почна с 600 докато ми дойде прегледа..
И аз съм с тромбофилия, и  бях на дуфастон 4×10мг, 2×100 утрогестан и инжекции 2×25 мг прогестан.
С терапия 0.4 фраксипарин дневно.
Обсъдете го с аг-то, при мен фраксито си свърши работата идеално.

Общи условия

Активация на акаунт