СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 17

  • 40 227
  • 799
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 024
Защото всеки  месец  ми идва МЦ и ову в различен период. Няма закономерност. Целият цикъл е средно 40 дни.

# 76
  • Мнения: 1 050
Нещо съвсем ми се обърка всичко. От 20.11 до 23.12 са 34 дни. Ориентирате се по приложение, в което очевидно не правите настройки. АГ ви казва, че сте в овулация...

# 77
  • Мнения: 3 024
Ами, на мен също ми е объркано Simple Smile
Реално затова написах дати какво се е случило от началото на този цикъл, до момента. Истината е, че не знам кога да очаквам М. Може да дойде на 23.12, може да дойде и на 30.12. Обикновено М ми идва около 14 дена след ову. Но често закъснява.

Единственото сигурно нещо е, че на 08.12 на прегледа е имало фоликули. 2 дни преди това и около 4 след това имаше цервикална слуз. Затова и питах дали, когато има зачеване ЦС спира. Истината е, че до 23.12 със сигурност вече ще се знае Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 901
Цервикалния секрет спира без значение дали е имало зачеване или не, ако това питаш. Иначе и аз се обърках. Grinning

# 79
  • Мнения: 3 024
Въпросът ми е дали ако има зачеване, ЦС спира или може да има ЦС и когато вече има зачеване

# 80
  • Мнения: 1 901
Цервикалния секрет, който е като яйчен белтък си спира, когато свърши и овулацията. Без значение има ли или не зачеване.

# 81
  • Мнения: 3 024
Друг ми беше въпросът, но няма значение Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 901
Аз много добре разбрах въпроса и отговорих Grinning Говорите за зачеване, но Зачеването - имплантацията - се случва няколко дни след овулация. През това време секрета е спрял, вие няма как да знаете дали е имало зачеване. Секрета е симптом на овулацията, и си почва и спира с нея без значение дали ще се имплантира ембрион няколко дни по късно. Продължава толкова, колкото и овулацията, с или без зачеване. Мисля, че вече така е ясно.

Последна редакция: пн, 19 дек 2022, 21:07 от elleonore1

# 83
  • Мнения: 1 050
Защо не направите първо някои изследвания? Хормони за Вас и спермограма за партньор/съпруг примерно и евентуално да опитате с лентички да следите овулацията... Биха били достоверни ако нямате поликистозни яйчници. ПКЯ не винаги се вижда на УЗ, затова директно насочвам към изследвания, които си показват.

# 84
  • Мнения: 3 024
Правили сме всичко. Аз даже два пъти. Всичко е в норма. Ову следя винаги с лентичка, но този месец исках да отида и на преглед, защото решихме да действаме.
Общо взето, всичко е проверено и по план, само че няма явно да стане от първия път

# 85
  • Мнения: 1 050
Референтните не са норма. Повечето обикновени АГ гледат, че са в референтни и айде, всичко е наред. Обаче не е съвсем така. Има оптимални за забременяване стойности. Погледнете ги и вижте дали ЛХ:ФСХ са в съотношение 1:1, на трети ден ли са правени, пускано ли е АМХ и инхибин, пак на трети ден, естрадиола на същия ден трябва да е в долните стойности на референтните за периода, ТСХ трябва да е под 2... Нещата са комплексни и не е достатъчно просто да са в норма. Инсулинова резистентност също пречи, тъй като високият инсулин скапва качеството на яйцеклетките. Не на последно място спермограма. Обикновената често не дава достатъчно информация...

# 86
  • Мнения: 3 024
Имах предвид, че са правени и изчислявани по начина, който опитвахте. Затова правих и два пъти.
Единствено прогестеронът беше леко нисък в ову фаза и затова пуснах сега. Другото е ТСХ ми е 3.5 и имам препоръка за ендокринолог (ще ходя след НГ)

# 87
  • Мнения: 1 050
Прогестерон се изследва точно 7 дни след доказана овулация. Трябва да е във високите стойности на референтните за лутеална фаза.

# 88
  • Мнения: 1 825
КРР, звучиш много объркана. Другите са обяснили почти всичко,  аз само ще допълня,  щом лекарката e видяла фоликули 25мм звучи като доминантен такъв, най - вероятно Ову е предстояла скоро, та думите , че сте в Ову преди ехограф са доста подвеждащи, ако сте в Ову фоликул няма, защото е спукан.
Та при ориентировъчно Ову около 10.12-12.12(тогава казвате, че е спряла цервикалната секреция), за тест е било рано.
Мц винаги е 14 дни след О(винаги има изключения, но това е стандарта) няма значение дали МЦ е 26 или 45 дни, в единия случай О е на 12ден, а в другия на 31 ден. Кога е свършило кървенето също няма значение. Прогестерона е чудесен за лутвална фаза(която е м/у О и М) .

Приложението ви има настройки за нередовен цикъл и може да я направите(аз съм с такъв(25-35дни) и то смята средно статистически , пак има отклонения, но е малко по точен.
Пожелавам ви вашето чудо да е станало!

# 89
  • Мнения: 3 024
Благодаря много за уточненията! Ще направя отново на 22 или 23 ЧХГ, за да съм сигурна, че няма нищо преди процедурите, които ще правя. Дори ову да е била на 12, на 22 вече със сигурност трябва да има покачване на ЧХГ, ако има зачеване. Силно се съмнявам да е станало този месец, но за всеки случай, ще проверя. За момента ще се въздържа от математическата част на нещата, защото не ми се иска все още зачеването да се превръща в бизнес и математика, а в правене на любов. Ако не става вече повече от 8-9 месеца (дано не се случи така), тогава ще го мислим. Желая хубави и позитивни празници на всички Blue HeartBlue Heart

Общи условия

Активация на акаунт