Кога свършва младостта?

  • 21 462
  • 521
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 473
Angel, имах предвид дългогодишна работа на полето например. Знаеш ли как състарява? А липса на финанси за зъболекар?
Трудности, викаш.

Ами свекърва ми цял живот е на полето. На село, в малка къща, без канализация, каквото ядат със свекъра  - си го отглеждат или от лов. Пенсията им е дохода само. Тя е винаги усмихната, мила, подкрепяща и обгрижваща и 1 бял косъм няма още.
Не се оплаква, не злослови и не коментира съселяните, за разлика от свекър ми, който има здравословни перипетии периодично. На село - зъби се вадят, не се лекуват.

# 61
  • Мнения: 15 055
Аз като качих и то не мускули, ами сланина - от 55 на 65 при ръст 180, едва катерех два етажа стъпала. Иначе като гледаш цифрите, на хартия идеално, ама на практика оплезвах езика от нищо.
Човек без зъби не мога да го приема за добре изглеждащ и младолик.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 945
То едни чисти килограми нищо не значат. Зависи дали са мускули или мазнини, например. Някои качват равномерно, други на гърди и дупе, трети на корем, ръце, лице... В различните случаи, 10кг ще стоят много различно. За някои даже много добре, за други убийствено зле. Иначе факт, че дрехите помагат много, но само ако са съобразени с фигурата. А пълни лица не харесвам, та не бих се опитала да боря бръчките с килограми Sweat Smile

# 63
  • Мнения: 5 023
Забелязала съм, че бабите на село са доста по-подвижни и жизнени от бабите в града. Имам не един и два примера пред очите си. Моята баба е на 85 години и е като линейка по цял ден. Само на обяд пие едно силно кафе и ляга за 30 мин да дремне. И в такива пози застава, в които и гимнастичките ще й завидят.
Според мен нас, дето работим целодневно на стол, тежко бъдеще ни чака...

# 64
  • Мнения: 18 371
Предпочитам да ходя на фитнес, вместо да копая аз. Relaxed

# 65
  • Мнения: 15 055
Предпочитам да ходя на фитнес, вместо да копая аз. Relaxed
А аз да седя на терасата на слънчице и да пия кафе Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 329
На мен повечето хора ми казват, че изглеждам по-млада от действителната си възраст. Аз обаче винаги съм се чувствала с едно 10 години отгоре. Обикновено съм сериозна и тиха. Не ми идва отвътре да се лигавя, даже ми става неловко да гледам как други го правят, ако са 25+.

# 67
  • Мнения: 18 585
Не съм съгласна с това за лесния живот.
Моят живот бих го нарекла лесен(да чукна на дърво, дано е все така).
И това ме скапва, защото вече 2 ра година ми е лесно, главно домакинствам поработвам много малко, занимавам се само със детето и със себе си.
Да, лесно ми е. На фона на други хора. Нямам кой знае какви ангажименти.
Така е сега. Такова е положението.
 Това съм си избрала съзнателно аз и засега мога да си го позволя(финансово).
Психически обаче вече май не мога.
И няма нужда да обяснявам, че вече ми идва в повече.
Даже много ми тежи.

Ми, и това не е ок. И не мисля, че носи младост.
И ще е до време. Та има и друга страна на монетата.
Не мисля, че лесния живот подмладява.
Ми не е задължително.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 602
Реално заседналият начин на живот изморява повече.

# 69
  • Мнения: 18 585
Реално заседналият начин на живот изморява повече.

Точно, да.
Аз и като работех реално нямах кой знае какво да правя по цял ден и това ме изтощаваше много повече.
Отколкото да имам много работа.
Така даже предпочитам.

# 70
  • Мнения: 15 055
Има разлика между заседнал живот и чувство за безполезност. Най-смачкано ми е било, когато не съм се чувствала полезна с каквото и да е там, където съм.

# 71
  • Мнения: 18 585
Има разлика между заседнал живот и чувство за безполезност. Най-смачкано ми е било, когато не съм се чувствала полезна с каквото и да е там, където съм.
Има да. Реално за мен човек винаги може да бъде полезен с нещо.
За мен никой човек не е безполезен. Не знам какво означава да се чувствам безполезна. Без смисъл, без цел, без мотивация - да. Безсполезна чак не.
Все можеш да направиш в ежедневието си нещо за някой друг.

# 72
  • Мнения: 18 371
Като говорех за работа, която състарява, имах предвид наемни работници на полето, които работят в жега, кал, вятър, и накрая им плащат нищо пари, та нито храната им е кой знае каква, нито имат средства за добро здравно обслужване и зъболекари, камо ли за глезотии като козметики и фризьори. Познавам такива хора, и не, не изглеждат особено млади за възрастта си. Сложете такава жена до нагласена мацка в офис, която се грижи за себе си, и разликата се вижда. Естествено втората също мисли, че нейният труд е тежък, но не е точно същото.

# 73
  • Мнения: 4 972
Когато искаш, но не можеш физически..
Или пък можеш, но си се предал.

Понякога се "събуждаш" на 50 и живееш по-пълноценно и живо от колкото на 30.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 792
В деня, в който си зададеш въпроса "Кога свършва младостта?" по какъвто и да е повод, тя е свършила. Без значение какво си мислиш и как се чувстваш.

Общи условия

Активация на акаунт