Кога свършва младостта?

  • 21 446
  • 521
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 938
Имам се за млада (нямам и 30 години още), но всеки път като говоря със сестра ми, която е 7 години по-малка, се чувствам стара на мумия. Разбирам я перфектно, но нещата, които й говоря, все едно ги говори баба ми.
Физически започнах да се чувствам стара, когато започнах работа на пълен работен ден. Спрях да излизам всяка вечер, гледах да се наспивам, да намаля алкохола и цигарите, уикендите да почивам повече и да обръщам внимание на себе си. Сега няма сила на света, която да ме накара да вляза в дискотека. Предпочитам да виждам приятелите си в спокойна среда, в която да можем да си поговорим.

Едит: Лорелада, аз имам много бели коси и се налага да се боядисвам.

# 46
  • Мнения: 14 942
Ранно побеляване вероятно.
Имам познати брат и сестра, бяха посивели като млади - около 20. Ама не готиното хомогенно посивяване, ами много кофти вариант на сол и пипер. И двамата се боядисват.

# 47
  • Мнения: 41 326
Една вметка в смисъл "не знаеш какво губиш, когато печелиш" Wink
По-така пухкавите дами с десетина килца и отгоре над нормата пък нямат бръчки. И с добре подбрани дрехи може да изглеждат по-добре от слабите си връстнички.

# 48
  • Мнения: 12 473
Лесният живот съхранява младостта и обратното, човек се състарява преждевременно при трудности, тежък труд, заболявания.

А каква нужда има от боядисване на косата преди 30?

Това е абсолютно клише.

Познавам хора, които са със сериозни заболявания или недъзи, но работят активно като за 5-ма
и ценят всеки миг. Просто не се идентифицират с болестта, усмихнати и вдъхновяващи са.
Не е до трудности, а до ниво на съзнание и как възприемаш и определяш случващото се. Да се фокусираш в имането, а не в нямането.

# 49
  • Мнения: 18 717
Никакви дрехи не спасяват 10-те излишни кг. Sad Знам го, понеже тъкмо ги свалих. Подбиране, подбиране, накрая на всяка снимка истината лъсва... Снимки от началото на тази година и от сега все едно гледаш друг човек.
Аз си боядисвам косата от 20 годишна. Без никаква нужда, просто обичам да сменям цветове, да ходя на фризьор и т.н.

# 50
  • Мнения: 43
Лесният живот съхранява младостта и обратното, човек се състарява преждевременно при трудности, тежък труд, заболявания.

А каква нужда има от боядисване на косата преди 30?
Имам доста бели коси. Дадох го като пример, и ноктите не съм лакирала доста време 😆

# 51
  • Мнения: 41 326
Никакви дрехи не спасяват 10-те излишни кг. Sad Знам го, понеже тъкмо ги свалих. Подбиране, подбиране, накрая на всяка снимка истината лъсва... Снимки от началото на тази година и от сега все едно гледаш друг човек.
Аз си боядисвам косата от 20 годишна. Без никаква нужда, просто обичам да сменям цветове, да ходя на фризьор и т.н.


И си права, и не си - зависи какво се разбира под "10 излишни килограма", защото за някои дами 70 кг на ръст 168 е нормално тегло. Та ако те станат 80 кила ще си личи, спор няма.  А за мен за 170 см нормалното е 55. И ако станат 65 дрехите крият успешно. Всъщност проблем имат граничните случаи. Слабите каквото и да облекат са си все слаби.  Явно дебелите каквото и да облекат са си все дебели. Но при граничните случаи дрехата може да оправи или развали всичко.

# 52
  • Мнения: 18 717
Олеле, много са ти високи изискванията. Аз от 73 станах 63, което по всички калкулатори е едно нормално тегло. Но ти го виждаш като 10 кг отгоре. Което не е така Simple Smile 63 е нормално, а 73 е с 10 отгоре и дрехите нищо не маскират Simple Smile
55 на ръст 170 е манекенка и за мен си е съвсем слаба жена.

# 53
  • Мнения: 18 333
Angel, имах предвид дългогодишна работа на полето например. Знаеш ли как състарява? А липса на финанси за зъболекар?
Трудности, викаш.

# 54
  • Мнения: 664
Когато нямаш повече никакви амбиции е знак, че си остарял.

# 55
  • Мнения: 6 703
Субективно е възприемането на собственото тяло. Аз съм 52кг на 165 и се чувствам, че имам излишни 2кг и да, подбирам си дрехите според фигурата. Не всичко ми стои добре или поне аз не се харесвам. Вярно е това за дрехите, според мен.

# 56
  • Мнения: 2 595
Съгласна. По-лекият живот, в материален аспект и (почти) липсата на стрес консервират физиката и духа.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 668
За 75 ще ти трябва кран да я сложиш на задна.
И да "крият дрехите", кел файда.

# 58
  • Мнения: 18 333
Е, може сама да си застане... Joy

# 59
  • Мнения: 18 717
Аз не се вторачвам толкова. В момента каквото и да облека, все си се харесвам. Е, не нося поли на волани, рюшчета, бухнали ръкави или шалвари. С тях може и да изглеждам зле.

Общи условия

Активация на акаунт