За или против отоплението с климатик???

  • 3 417
  • 44
  •   2
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Климатика е много добър начин да топлиш малка площ. Ние си имаме, ама не ни стигат за всички стаи. Затова слагаме локално парно.



Само не забравяйте да чистите редовно филтрите, ние ги чистим всяка седмица и пак се събира доста прах по тях.

# 16
  • Мнения: 284
На климатик си гледам бебето Peace

# 17
  • Мнения: 2 047
   В началото гледахме бебето на климатик и започна да кашля. Аз самата като спя на климатик ми е дискомфортно на носоглътката.
  Според мен при климатиците се върти един и същ въздух, дори и да се проветрява веднъж-два пъти на ден. Също вдига целия прах в помещението и го върти. Всеки ден трябва да се забърсват всички повърхности - върху шкафове, гардероби и подобни. Друго, което не ми харесва е, че дори на слаб вентилатор се усеща лек полъх в стаята, а в близост до климатика е осезаем.
  Не на последно място - изсушавянето на въздуха - имаше нещо, че влажността може да е еднаква и при топло и студено, но при по-висока температура в помещението, тя да се усеща като ниска.
   Нямахме друг подходящ вариант и сме с климатици.

# 18
  • Мнения: 1 041
От 5 години се топлим в преходните сезони с климатик и не съм забелязала толкова да изсушава въздуха, колкото парното! В момента пак го ползваме сутрин за по-бързо затопляне/защото през нощта парното работи на минимум или все още го спираме/. Неприятното ми е само, когато първоначално започва да духа студено и струята е насочена към мен. Малкото добре работи с дистанционното и като го намери често се случва да сменя посоката, силата на вентилатора, а дори и режимите "отопление-охлаждане-изсушаване". Обаче действително си избери подходящ климатик! Нашият в най-студените дни замръзва и започва да духа студено, но ние все пак си имаме парно Grinning!

# 19
  • Мнения: 1 455
Доволна съм и не виждам причина детето да се разболява освен ако не спи срещу климатика.Изсушават въздуха,но в нас е влажно и това е добре дошло.А за прахта не ми се вярва да я разнася из стаята,а напротив.Всяка седмица почиствам филтрите и събират доста прах.

# 20
  • Мнения: 386
С двете ръце съм за климатик. newsm10По-евтино с нищо друго не може да е.Ние лично го ползваме вече 3 години,и сме много доволни.Детето си го гледам на климатика и проблеми чак пък толкова не съм имала.По-горе казвате че изсушава въздуха,не съм съгласна,може да има малко,но не си личи.Преди това бяхме с акумулираща печка,хем ти бърка в джоба,хем изсушава въздуха качествено,слагах в тепсия вода.Сега взехме още един климатик и си решихме проблема с отоплението.Този е самопочистващ,ще го видиме.

# 21
  • Мнения: 1 294
Е,добре, повечето са "за", но моят въпрос е дали на климатик гледате малко бебе или по-големички деца newsm78
Предстои ни обзавеждане на детска стая и ме интересува дали климатикът е подходящо отопление за бебе newsm78
Малката от самото начало я гледаме на климатик и не се е разболявала до сега(чук-чук).Зиме, лете, климатика ни спасява.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз сищо съм "За" климатика.

# 23
  • Мнения: 9 094
С климатик е най-добре, най-топло и най-разумно.
Няма проблем да се използва дори когато се гледа бебе, въпросът е (това важи и за въсрастните) въздушната струя да се застопори в такава позиция, че да духа в права линия и над главите, т.е. застопорява се на най-високата позиция, на 90 градуса и по този начин въздуха духа в стената постоянно, а не към главите на хората в стаята, което води до разболяване и други неприятни неща..

# 24
  • Мнения: 1 925
1-во Климатикът НЕ вдига никакъв прах, а напротив, почти всички климатици си имат функцията да събират праха и той се наслоява във филтрите ( иначе щяха да се произвеждат без филтри  Wink ), които редовно трябва да се мият.
2-ро Ние сме с климатик и определено не изсушава въздуха повече от парното. Живот и здраве април ще гледаме и бебето на климатик.
3-то Един и същ въздух въртят духалките, иначе климатикът щеше да е само с вътрешно тяло, ако беше така и при тях.
Sarlita, не случайно споменах за това, че климатикът обира праха в помещението. Повечето реклами например на Тошиба са точно с майки с бебета, за да покажат че няма проблем. Аз лично ще си гледам бебето на климатик.
  Peace

# 25
  • Трявна
  • Мнения: 174
1-во Sarlita, не случайно споменах за това, че климатикът обира праха в помещението. Повечето реклами например на Тошиба са точно с майки с бебета, за да покажат че няма проблем. Аз лично ще си гледам бебето на климатик.   Peace
Stra4iatela , благодаря ти за отговора Hug

# 26
  • Мнения: 256
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?

# 27
  • Мнения: 303
3-то Един и същ въздух въртят духалките, иначе климатикът щеше да е само с вътрешно тяло, ако беше така и при тях.

Климатиците също въртят един и същ въздух, това че има външно тяло няма нищо общо.

# 28
  • Мнения: 9 094
Ако имаш предвид онези неща, които се изкарват като вдигнеш капака на вътрешното тяло, лесно се чистят. На 2 седмици поне е добре да се прави това.

# 29
  • Мнения: 1 448
Ние сме с климатици, мнооогооо сме доволни  Peace Като се роди Явчо педиатърката ни предупреди да му мажем ноздричките с Нисита гел, да му се овлажнява лигавицата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт