За или против отоплението с климатик???

  • 3 427
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
      Въпросът ми е към онези мами, които отопляват жилището си с климатик. Интересуваме влияе ли той отрицателно по някакъв начин на здравето на децата ви. Питам защото чух от една позната, че от както са сложили климатици в дома си и се отопляват с тях, детенцето им започнало да боледува много по-често. Аз лично не мога да си го обясня дали е възможно и защо би станало така, затова се обръщам към вас да споделите личните си впечатления за това. Според мъжът ми това за момента бил най-добрият начин за отопление и е твърдо решен да купи климатици за новото ни жилище. Та ако имате мнение по въпроса моля споделете го, както и впечатленията си от марка, вид и т.н. Предварително благодаря за отговорите  Simple Smile    bouquet

# 1
  • Мнения: 2 259
А бе аз съм чувала.Но имам приятелка с 2 деца ,на 5 години и едно на 8 месеца.Не се оплаква.Здравички са.От 01.11 е пуснала 2 климатика и сметката е 53 лв. за месеца.Климатиците са Панасоник 12 инвертори.Жилището е около 100 кв.м.Инвестицията май си струва?

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И аз изчетох какви ли не отрицателни мнения по въпроса. С някои съм съгласна, с други - не.
  Все пак си се топлим с климатик, вече трета зима и съм много доволна. При това нашият е от обикновенните.
  Детето, слава Богу, е боледувало 1-2 пъти, съвсем леко. Не мисля, че има връзка с климатика.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Аз съм "за".Досега това е най-ефективното отопление за стаята с детето.Малко изсушава въздуха според мен и избягвам да го пускам докато спим.Иначе ако климатика им е постоянно на макс,нормално е да изнежат детето и то да започне да боледува по-често.Обаче това и с печка може да стане,нали?

# 4
  Ние сме с Климатик от три месеца и детенце се разболява вече 3 пъти възможно ли е да е от климатика? Поддържаме 20 градуса денонощно, дали не трябва да го спираме през ноща? Проблема на малката е в носоглътката Sad

# 5
  • Мнения: 2 196
За. Peace
Не мисля,че детето ще боледува повече от това,че се отопляваме на климатик.
След 1 месец проучвания се спряхме на този модел:
http://www.ekomatik.com/products.php?sub=mitsubishi&pid=60

# 6
  • Мнения: 84
И аз съм чувала че климатикът е доста вреден, но не помня вече по какви точно причини, май не само заради това че изсушава, а имаше и нещо свързано с бактериите... но не помня какво точно  Thinking За съжаление ние нямахме кой знае какъв избор за отопление и от около седмица сме с климатик и понеже аз досега не съм се топлила с климатик, мога да направя разликата. Определено съм сигурна че страшно изсушава въздуха: климатикът ни е в хола и от стоенето там вечер, без да спим на него, ми се появява усещане на сухота в носоглътката и гърлото. Освен това бях направо същисана като видях че едни пуловери, които бях простряла, вярно, не бяха съвсем мокри да капе вода от тях, но си бяха влажни, след като седяха 2-3 часа в стаята с климатика бяха почти сухи!!! Във всеки случай смятам бебето да го гледам през деня в хола, защото е най-светлата и просторна стая, и се надявам с един овлажнител за въздух да се реши проблема ....

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 52
Твърдо "За" при положение, че нямаш друга алтернатива и трябва да се отопляваш само на ток. В къщи сме с три климатика от четири години, като ги пуснем през октомври според времето и ги спираме чак на пролет, целодневно. Само намаляме или увеличаваме температурата. Само ако се наложи да отсъстваме повече дни ги спираме. Старшно сме доволин и най-вече от сметките за ток  Laughing. От значение е обаче да подбереш точната марка /като икономичност/ и големината за обем стая. И двете деца съм ги отгледала с климатици и мога честно да кажа, че въобще не са изнежени и болнави. Е, нормално е веднъж в годината да се разболеят по сериозно. Така че инвестицията си струва. Peace

# 8
  • Мнения: 701
Ако нямаш друг вариант и климатик върши работа!Чувала съм че доста изсушава въздуха в помещението!

# 9
  • Мнения: 2 161
Само аз ли съм на мнение,че климатиците не изсушават въздуха?
Топлим се само с климатици,преди това сме използвали какви ли не печки.Дори конвекторните ADAX,дето толкова много ги хвалеха-и те изсушаваха въздуха.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В режим на студено и в режим на изсушаване климатика суши въздуха. Инак не Wink

Аз съм с ТЕЦ.

# 11
  • Мнения: 284
И аз съм ЗА климатика.Преди се отоплявахме с печка на дърва-ужасна работа.Имаме климатик вече 3 години и съм много доволна. Laughing

# 12
  • Трявна
  • Мнения: 174
Е,добре, повечето са "за", но моят въпрос е дали на климатик гледате малко бебе или по-големички деца newsm78
Предстои ни обзавеждане на детска стая и ме интересува дали климатикът е подходящо отопление за бебе newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Вкъщи се топлим изцяло само с климатик.Не съм забелязала да изсушава въздуха,ното мъника да боледува от това че го ползваме.Когато се родии педиатръката дойде вкъщи изрично попитахме дали има проблем и тя каза НЕ
освен всичко друго намалява праха вкъщи:)

# 14
  Момичета, много ме зарадвахте с изказванията си, защото честно казано ако се откажем от климатика аз лично в момента не виждам по-добра алтернатива за отопление. Преди малко обаче една приятелка ми каза че в офиса им климатика много зле действал на нейната колежка (която била с алергия към прах) тъй като той "вдигал всичката прах в помещението".  newsm78 Та сега и върху този въпрос мисля, ама нещо не ми се вярва да е така.   Rolling Eyes
   

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Климатика е много добър начин да топлиш малка площ. Ние си имаме, ама не ни стигат за всички стаи. Затова слагаме локално парно.



Само не забравяйте да чистите редовно филтрите, ние ги чистим всяка седмица и пак се събира доста прах по тях.

# 16
  • Мнения: 284
На климатик си гледам бебето Peace

# 17
  • Мнения: 2 047
   В началото гледахме бебето на климатик и започна да кашля. Аз самата като спя на климатик ми е дискомфортно на носоглътката.
  Според мен при климатиците се върти един и същ въздух, дори и да се проветрява веднъж-два пъти на ден. Също вдига целия прах в помещението и го върти. Всеки ден трябва да се забърсват всички повърхности - върху шкафове, гардероби и подобни. Друго, което не ми харесва е, че дори на слаб вентилатор се усеща лек полъх в стаята, а в близост до климатика е осезаем.
  Не на последно място - изсушавянето на въздуха - имаше нещо, че влажността може да е еднаква и при топло и студено, но при по-висока температура в помещението, тя да се усеща като ниска.
   Нямахме друг подходящ вариант и сме с климатици.

# 18
  • Мнения: 1 045
От 5 години се топлим в преходните сезони с климатик и не съм забелязала толкова да изсушава въздуха, колкото парното! В момента пак го ползваме сутрин за по-бързо затопляне/защото през нощта парното работи на минимум или все още го спираме/. Неприятното ми е само, когато първоначално започва да духа студено и струята е насочена към мен. Малкото добре работи с дистанционното и като го намери често се случва да сменя посоката, силата на вентилатора, а дори и режимите "отопление-охлаждане-изсушаване". Обаче действително си избери подходящ климатик! Нашият в най-студените дни замръзва и започва да духа студено, но ние все пак си имаме парно Grinning!

# 19
  • Мнения: 1 455
Доволна съм и не виждам причина детето да се разболява освен ако не спи срещу климатика.Изсушават въздуха,но в нас е влажно и това е добре дошло.А за прахта не ми се вярва да я разнася из стаята,а напротив.Всяка седмица почиствам филтрите и събират доста прах.

# 20
  • Мнения: 386
С двете ръце съм за климатик. newsm10По-евтино с нищо друго не може да е.Ние лично го ползваме вече 3 години,и сме много доволни.Детето си го гледам на климатика и проблеми чак пък толкова не съм имала.По-горе казвате че изсушава въздуха,не съм съгласна,може да има малко,но не си личи.Преди това бяхме с акумулираща печка,хем ти бърка в джоба,хем изсушава въздуха качествено,слагах в тепсия вода.Сега взехме още един климатик и си решихме проблема с отоплението.Този е самопочистващ,ще го видиме.

# 21
  • Мнения: 1 294
Е,добре, повечето са "за", но моят въпрос е дали на климатик гледате малко бебе или по-големички деца newsm78
Предстои ни обзавеждане на детска стая и ме интересува дали климатикът е подходящо отопление за бебе newsm78
Малката от самото начало я гледаме на климатик и не се е разболявала до сега(чук-чук).Зиме, лете, климатика ни спасява.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз сищо съм "За" климатика.

# 23
  • Мнения: 9 110
С климатик е най-добре, най-топло и най-разумно.
Няма проблем да се използва дори когато се гледа бебе, въпросът е (това важи и за въсрастните) въздушната струя да се застопори в такава позиция, че да духа в права линия и над главите, т.е. застопорява се на най-високата позиция, на 90 градуса и по този начин въздуха духа в стената постоянно, а не към главите на хората в стаята, което води до разболяване и други неприятни неща..

# 24
  • Мнения: 1 925
1-во Климатикът НЕ вдига никакъв прах, а напротив, почти всички климатици си имат функцията да събират праха и той се наслоява във филтрите ( иначе щяха да се произвеждат без филтри  Wink ), които редовно трябва да се мият.
2-ро Ние сме с климатик и определено не изсушава въздуха повече от парното. Живот и здраве април ще гледаме и бебето на климатик.
3-то Един и същ въздух въртят духалките, иначе климатикът щеше да е само с вътрешно тяло, ако беше така и при тях.
Sarlita, не случайно споменах за това, че климатикът обира праха в помещението. Повечето реклами например на Тошиба са точно с майки с бебета, за да покажат че няма проблем. Аз лично ще си гледам бебето на климатик.
  Peace

# 25
  • Трявна
  • Мнения: 174
1-во Sarlita, не случайно споменах за това, че климатикът обира праха в помещението. Повечето реклами например на Тошиба са точно с майки с бебета, за да покажат че няма проблем. Аз лично ще си гледам бебето на климатик.   Peace
Stra4iatela , благодаря ти за отговора Hug

# 26
  • Мнения: 256
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?

# 27
  • Мнения: 309
3-то Един и същ въздух въртят духалките, иначе климатикът щеше да е само с вътрешно тяло, ако беше така и при тях.

Климатиците също въртят един и същ въздух, това че има външно тяло няма нищо общо.

# 28
  • Мнения: 9 110
Ако имаш предвид онези неща, които се изкарват като вдигнеш капака на вътрешното тяло, лесно се чистят. На 2 седмици поне е добре да се прави това.

# 29
  • Мнения: 1 448
Ние сме с климатици, мнооогооо сме доволни  Peace Като се роди Явчо педиатърката ни предупреди да му мажем ноздричките с Нисита гел, да му се овлажнява лигавицата  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 428
Твърдо съм ЗА.От 3 години се утопляваме с климатик Панасоник-инверторен.Нито детето ми се разболява,нито сметките за ток са големи.Много е икономичен и има система за овлажняване и филтриране на въздуха.От тази зима сме с парно,за да ни е топло на целия етаж,но като си представя хамалогията по палене и чистене на този голям котел,май с климатика си беше по-добре.

# 31
  • Мнения: 1 925
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?
Не е голяма занимавка. Отваряш капака на вътрешното тяло и ги изваждаш, мият се с веро и вода.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 546
За климатик! Peace

# 33
  • Мнения: 1 455
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?
Не е голяма занимавка. Отваряш капака на вътрешното тяло и ги изваждаш, мият се с веро и вода.  Peace
  Аз ги почиствам с прахосмукачката.Става много бързо,за 2 минути. Wink

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
gery gerry - след прахосмукачката И с вода и сапун. Запомни го Wink

# 35
  • Мнения: 97
И ние сме с климатик ,и сме доволни

# 36
  • Мнения: 9 095
и ние сме на климатици, и сме страшно доволни, проблема е в конденза с който не можем да се преборим Peace

# 37
  • Мнения: 5 476
Твърдо "за" Peace

# 38
  • Мнения: 655
Само аз ли съм на мнение,че климатиците не изсушават въздуха?
Топлим се само с климатици,преди това сме използвали какви ли не печки.Дори конвекторните ADAX,дето толкова много ги хвалеха-и те изсушаваха въздуха.

И аз съм на това мнение.  Не съм забелязала да изсушават въздуха, а сме с два - работят целодневно почти, спим в стаите с климатици и досега сме нямали никакви проблеми - нито ние с мъжа ми,нито детето. А са и много икономични въпреки че преди да ги сложим,  бях сигурна, че ще плащаме баснословни суми за ток - оказа се, че не е така, стига да намериш подходящата марка. Така че съм твърдо "За".

# 39
  • Мнения: 9 095
и аз не смятам че изсушава, никакви проблеми нямаме, или сме свикнали незнам Peace

# 40
  • Мнения: 835
Ами и аз сам доволна от климатиците, хубаво топло е. Детето го гледаме на климатик откакто се е родило проблем няма. Обаче от сметката ми става лошо.

# 41
  • Мнения: 9 095
ние като стане студено в началото и ние плащаме повече, но падне ли сняг, единия замръзва и щем не щем плащаме по- малко  Wink

# 42
И аз съм на това мнение.  Не съм забелязала да изсушават въздуха, а сме с два - работят целодневно почти, спим в стаите с климатици и досега сме нямали никакви проблеми - нито ние с мъжа ми,нито детето. А са и много икономични въпреки че преди да ги сложим,  бях сигурна, че ще плащаме баснословни суми за ток - оказа се, че не е така, стига да намериш подходящата марка. Така че съм твърдо "За".
[/quote]

И коя е подходящата марка? И колко икономични са тези климатици?

# 43
  • Мнения: 2 270
ние сме се отоплявали с всичко /без централно парно/имаме изградена инсталация с камина и радиатори,климатици 2 във детските стаи и един голям в хола/хола ни е 60кв/от тази година сме на газ и засега това е най икономичното ни отопление/миналата зима плащах по 300-350лв ток и още по 200 лв на месец за дърва/вече втори месец сме на газ -сметка 220лв.Газта е като централното парно,топло е навсякъде.Климатиците са  изгодни за малки апартаменти.
За изсушаването-определено  парното повече изсушава въздуха.
За болестите-Всички в къщи сме с алергични заболявания,а съпруга ми е асматик,но с климатика нямахме проблеми.Общо взето проблемите идват от изнежването и рязката промяна на температурите в дома и навън.Нормално е ако стоиш в къщи на 23-24г и излезеш на -3-4 ,да не се чувстваш комфортно и ако си с по крехък организъм да се разболееш.
За праха-ако климатика ти е насочен в най горната си точка и е застопорен там
няма да има прах,но и КПД то на климатика ще е по малко,т.е.комшиите ще трябва да черпят.Ако  климатика е насочен надолу,тогава той затопля по студения въздух,които е на пода и този въздух се издига нагоре/защото е по лек/
и така се получава въздуховъртеж и равномерна температура в цялото помещение.За жалост със затопления въздух от пода се издигат и прашинките и се разпространяват из стаята.Недейте вярва на рекламата/чията главна цел е да си продаде продукта/
Специално за бебето ,не виждам някаква основателна причина поради ,която да не можеш да си го гледаш на климатик.Аз моето поне така го гледах миналата година,но поради прекалено големите сметки за ток сега избрахме друг вариант

# 44
  • Мнения: 9 095
е, ако се почистват редовно филтрите няма как да се получат алергични реакции според мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт